SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Reis'e arkadaşlarının yaptığını kimse yapmadı! (06.04.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 06.04.2021 11:17

Belki de, "Yola çıktıklarına yolda bulduklarına tercih etmek" deyimi, ilk defa bu kadar tersine, bu kadar lafız ve manasına ters işliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en büyük kötülük, en büyük ihanet "dava arkadaşlarım" dediği ve ellerinden tutup, "filan kardeşim" diye Cumhurbaşkanlığına, başbakanlığa, bakanlığa taşıdığı şahıslardan geldi.

Reise kimse yapmadı kurup iktidar yaptığı AK Parti'nin yaptığını. Bu kadar ihanet mayası yıldan yıla, kişiden kişiye kusursuz bir şekilde aktarılır. Bu kadar mı kalleş bir kurşun gibi, kahpe bir hançerle sırttan vurulur. Bunlara nasıl dayandın Reis, hala nasıl sabrediyorsun?

Al Abdullah Gül'ü vur Ahmet Davutoğlu'na. Al Abdüllatif Şener'i vur Ali Babacan'a. Al Erkan Mumcuyu vur Bülent Arınç'a. Ya bütün gençlik yıllarını geçirdiği Milli Görüşçü ağabeylerine ne denir? Al Temel Karamollaoğlunu vur Cihangir İslam'a. Peki Milli Görüş katarının  gölgesini kendi gölgesi sananlara ne demeli?

Deste deste maaş aldıkları makamdan olunca derhal karşı cenaha geçip, önce ateş edip sonra nişan alan medya taifesine ne demeli? İşte Akif Beki, Reisin Basın Sözcüsüydü. Şimdi habire ateş ediyor. Kemal Öztürk, Anadolu Ajansı Genel Müdürü yapmıştı Reis. Şimdi, her fırsatta ağır eleştirilerde bulunuyor. Nasuhi Güngör, TRT Haber Dairesi Başkanlığına getirilmişti. Görevden alındı, O şimdi bir Reis düşmanı. Zaten önceden de düşmandı. Mehmet Ocaktan, Reis Milletvekili yapmıştı Reis, şimdi Davutoğlu'nun gazetesi Karar'da çapraz ateş yapıyor. Hangi birini sayayım ki, mevki makam gitti, ekmek bitti, şimdi düşman oldular. Mustafa Karaalioğlu ile Yusuf Cömert, onlar zaten besin zincirini takip eden kolpacılardır...

Ya Fehmi Koru, hele hele Taha Akyol. Taha Beyde Karar gazetesinde engin ve derin, hatta inceden inceye Reis'e saldırılarla meşgul. Bunlar, Reis'in yola çıktığı arkadaşlarından bir kaçı.

Dönün bakın, Reisin FETÖ mücadelesinde yanında mevcutlardan kaç kişi var? Yok dostlar yok. Hiçbirisi bir Nedim Şener kadar, bir Hüseyin Gülerce ve bir Süleyman Özışık kadar yok. Bunları da zaten AK Parti'nin merkez kurmayları sevmiyor. Saha da yoklar, halkın gönlünde yoklar, zaten vatandaşın arasında dolaşacak yüzleri de yok. .

40 yıllık bir dava, 1400 yıllık bir hayal Recep Tayyip Erdoğan'ın omuzlarına yüklenmiş, sen git biz sonra geliriz diyorlar. Cumhurbaşkanı mı, illerdeki il başkanı mı, kabine de bakan mı? Her yere yetişmeye çalışıyor, bu davanın tek savunan adamı, bu yürüyüşü ve Türkiye'ye yapılan hizmetleri anlatmaya çalışıyor. Nerede milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, bakanlar, valiler...

Reis yalnız diyorduk ya, gerçekten yalnız. AK Parti için kaşık kaşık topluyor, AK Partililer kepçe kepçe dağıtıyor. Buna yama tutar mı? Bu makas nasıl kapanır? Kongre salonları lebalep dolsa ne olur ki? Halka uzak duran, halka rağmen halk için tekerlemesinde kaybolan, ulaşılamayan, layüsel AK Parti yöneticileri, kibir putu kurmaylar, randevu no dahi vermeyen bürokratlar, başkanlar, bakanlar olduğu sürece Reisin bunca çabası derde derman olmuyor...