SON DAKİKA
Hava Durumu

O, öğretmenleri kabul etmiyor... (27.11.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 27.11.2020 09:08

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmada ki kan donduran ifadesi tüy dikti. 24 Kasım Öğretmenler Gününe atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, "Hala bu iktidarın peşinden giden öğretmenleri öğretmen saymıyorum" dedi ve kurduğu bu inanılmaz cümlelerle Türkiye'nin gündemini değiştirdi.

Herkesin bir siyasi görüşü, ideolojisi ve ülke yönetimine ilişkin bir anlayışı olması normaldir. Anormal olan, öğretmenlerin bir siyasal görüşünden dolayı yok sayılmasıdır. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bu ifadesi standart gaflarından birisidir diye düşünürken, iYİ Parti ziyaretinde de aynı ifadeleri kullanması, bile isteye söylenen bir söz ve  siyasal bir bakış açısı olduğu anlaşılıyor.

Siyasal görüş ve ideolojisinden dolayı ötekileştirilerek, ayrımcılık karşısında nasıl duruyorsak, böylesi talihsiz açıklamayı da kabul etmek mümkün değildir. AK Parti iktidarının bu tür vuku bulan ayrımcılık uygulamalarına nasıl karşıysak, Kılıçdaroğlu'nun öğretmenlerimizle ilgili çirkin ayrımcı yaklaşımını da şiddetle kınıyorum.

Öğretmenler, Türk Milletinin bin yıllık tarihi mirasını yeni kuşaklara aktaran en değerli elçilerdir. Bu milletin mayasını vuran, nesilden nesile kültürel genleri ulaştırıp aşılayan eli öpülesi insanlardır. Dünya  görüşleri ne olursa olsun, aktardıkları moral değerlerimize ilişkin bilgi köprüsü olmaları önemlidir. 

Hayatımızın her döneminde yer alan başka bir meslek yoktur. Dedemizden, babamızdan kendimizden başlayarak, torunumuza kadar uzanan bir insandır öğretmen. Onlar hem sevgiyi hem de saygıyı hak ediyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.