SON DAKİKA
Hava Durumu

Kur’an, Bayrak ve Silah… (17.02.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 17.02.2021 08:41

 

Üç sembol, üç kutsal, üç saygı duyduğumuz nesne…

 

MHP lideri Devlet Bahçeli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkanvekili Özel arasındaki tartışmalara değinen Bahçeli, 2 Ekim 2015 yılında Akar'ın Genelkurmay Başkanı olması sebebiyle yaptıkları ziyareti ve Akar'a verdikleri hediyeleri ilk kez açıkladı.

 

Tarih, 2 Ekim 2015… MHP Lideri Bahçeli, işte bu tarihte Genelkurmay Başkanı olan Hulusi Akar’ı heyetiyle birlikte ziyaret ediyor. Bahçeli, o günü bakın nasıl anlatıyor:

 

KURAN'A, BAYRAĞA VE SİLAHA SAHİP ÇIKMIŞTIR

 

"16 Ağustos 2015'te Hulusi Akar Genelkurmay Başkanı olmuştur. MHP olarak 3 yılda bir görev değişikliği sebebiyle Genelkurmay Başkanları'nı tebrik ziyaretine gider ve başarılar dileriz. Ancak 2 Ekim 2015'te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar paşayı ziyaret ettim. Orada diğer Genelkurmay Başkanlarında olmayan yapmadığım bir olayı gerçekleştirdim. Orada sayın Hulusi Akar Paşa'ya Kuran-ı Kerim Türk bayrağı ve altın kaplama bir silah hediye ettim. Bu niye Hulusi Akar'a verildi? Geleceği okuma demeyeceğim ama bu anlamlı hediyeyi verme ihtiyacı hissettim. Burada Kuran, bayrak ve silah hediyenin unsurları o günden sonraki gelişmeleri dikkati alınca bunu verdiğime çok memnuniyet duyuyorum. Hulusi Akar paşa Kuran'a, bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır."

 

TBMM Genel Kurulunda görüşülen Milli Savunma, Dışişleri ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının 2019 yılı bütçesi üzerinde aleyhte söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yaptığı konuşma, bir anda genel kurulun tansiyonunu da yükseltir.

 

Son 10 yılda CHP’nin askere karşı tavır, tutum ve davranışlarını anlamak mümkün değildir. Oysa, mübalağasız ve istisnasız bütün askeri darbelerin öncesinde tahrik, sonrasında da alkış tutmayı alışkanlık eden CHP’nin, nedense son 10 yıldır bir hesaplaşma içerisinde olduğunu görüyoruz.  “Askeri yönetime davet” gibi alenen darbe çığırtkanlığı yapan CHP mahfilleri, artık hedeflerine  genelkurmay başkanı başta olmak üzere, askeri komuta kademesini koyuyor.

 

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Akar’ın, Türk askerinin başına çuval geçirten ABD’li komutan Odierno’dan, üstün liyakat madalyası aldığını öne sürdü. Özgür Özel, “rejime kast eden anayasa değişikliği” hayata geçmek üzereyken, bununla ilgili muhalefet partileri aday arayışındayken, MİT Başkanı ile birlikte helikopterle bir önceki cumhurbaşkanının bahçesine inip, “o seçime apoletlerin, militarizmin gölgesini düşüren” birinin Milli Savunma Bakanlığından bahsettiklerini savundu.

 

Akar’ın, dava arkadaşları, mücadele arkadaşları cezaevindeyken, “Bizi bir kez bile ziyarete gelmedi.” diye sitem ettiğini öne süren Özel, buna rağmen Akar’ın, “1923, değerlerimizden kopma dönemidir.” diyen Nuri Pakdil’i ve “TSK’ye hakareti alışkanlık haline getiren” Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’ı ziyaret ettiğini söyledi.

 

“ARKADAŞLARINI ZİYARET ETMEYEN ALÇAKTIR”

 

Hastane kapısında kendisini rektör, vali, belediye başkanının karşıladığını belirten Akar, “Gazilerimizi ziyaret ettik. Bu ziyaret sırasında üst kata kadar asansörle çıktık, aşağıya doğru yürüye yürüye iniyoruz. Tam o sırada, rektör, ‘Burada da eşim yatıyor’ dedi. Orada gördüm o gazeteci hanımefendi olduğunu, serumlu. ‘Merhaba, geçmiş olsun’ dedik. Yanımda şahitler var. Bir iki dakika oturduktan sonra kalktık, devam ettik.” dedi. Akar, Hasdal’daki arkadaşlarını ziyaret etmediği eleştirilerine ise, “Arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır. Hasdal’dan çıkmadım ben. Arkadaşlarımın hayatını kolaylaştırmak için her türlü riski aldım. Savcıya, adli müşavire, hapishane müdürüne rağmen, her türlü riski aldım.” diye yanıt verdi.

 

 “KAFANIZDA TABANCA VARKEN…”

 

Akar, 15 Temmuz darbe girişimi gecesine yönelik Özel’in eleştirilerine işaret ederek, kafalarına tabanca dayanarak, “başımıza geçeceksin” dediklerini, kendisinin bunu reddettiğini anımsattı. Akar, “Yatağınıza yattığınızda düşünün, kafanızda tabanca varken, hayır diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin, deneyin. Akıncı’ya götürdüler, etrafımızda silahlı insanlar, bir sürü asker. Bütün o alçakların önünde tek başına oturuyorum. ‘Bunu okuyun, imzalayın’ dediler. İmzalamadım. Sayın Özel’in, terör örgütlerine dahi söylemediği hususu, bir genelkurmay başkanına… 49 yıl hizmet yaptım ben… Keşke Atatürk’ümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkanvekili olmasaydı” dedi.

 

FETÖ’cü darbecilerin başına silah dayayıp bildiri imzalatamadıkları, darbenin başına geç dedikleri halde kabul ettiremedikleri o günlerin genelkurmay başkanı, bugün ise isabetli bir tercih ile Milli Savunma Bakanı olan Hulusi Akar paşaya yapılan iftira ve saldırılar, CHP’nin nasıl bir çıkmaza yola girdiğini gösteriyor.

 

Sorun, MHP Lideri Bahçeli’nin Hulusi Paşa’ya verdiği Kur’an, Bayrak ve Silah olmasın? Çok büyük anlam yüklü bu kutsal semboller, CHP’li Özel’i rahatsız etmiş olabilir…

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.