SON DAKİKA
Hava Durumu

FETÖ’NÜN GÜNAH GALERİSİ (25.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 25.05.2021 09:47

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir ay geçmesine rağmen, ne halkın öfkesi sükunet buluyor, nede FetullahçıTerör Örgütünün (FETÖ) lideri ve örgütü hakkındaki bilgiler azalıyor. Tam aksine, “Yarabbi aklımıza mukayyet ol”dedirtecek bilgi, görüntü ve belgelerle hemen her gün şok yaşıyoruz. Dünya’da hiçbir millet bu kadar şaşırtılmamıştır.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’na yaptığı “O kişinin sözde eserlerini A’dan Z’ye inceleyin. Sonra da FETÖ’nün Günah Galerisi diye bir kitap yayınlayın” önerisinin ardından, Diyanet harekete geçiyor. Daha önce FETÖ’nün videolarına yönelik çalışma yürüten Din İşleri Yüksek Kurulu, bu kez FETÖ’nün tüm yayınlarını mercek altına aldı. Diyanet yetkilileri, “Din İşleri Yüksek Kurulu bir çalışma yapıyor. FETÖ’nün bütün sözde eserleri topyekûn incelemeye alındı. Söylediği sözler incelenerek İslam’da yeri olmayan sözleri ortaya çıkarılacak” dedi.

 

“Mehdicilik” salt Fetullah Gülen’in elindeki bir oyuncak değil. Adnan Oktar (Harun Yahya) isimli mahut kişide kendisinin “Mehdi” olduğu iddiasında.

 

Bugünlerde ulema bu mevzuyu daha yoğun bir şekilde tartışıyor. Elbette, İslam’da “Mehdi-Mesih” kavramlarına ilişkin varlık/yokluk iddiasında bulunacak değilim. Bu konuyu zaten din bilginleri yeterince tartışıyor. Kur’anı Kerim de Mehdiyle ilgili bir kayıt olmamasına rağmen, özellikle İmam Suyiti’nin derlediği 200 kadar Hadis-i Şerifte bu konu yer alıyor.

 

İslam’da “Mehdi-Mesih” olup-olmadığına ilişkin görüşlerini dile getiren bütün ulema, ortak bir karar içerisinde. Buda, “Mehdinin bir iman umdesi olmadığı” yönündeki görüşleri.

 

Hasan Mezarcı’yı hatırladınız mı? Refah Partisi’nin milletvekiliydi. Bir süre ortadan kayboldu. Sonra, Avrupa’dan döndüğünü açıkladığı o meş’um fotoğrafı gördük. Saç ve sakallarını civciv sarısına boyatmış, omuzlarına kadar saçını uzatmış sonra, “Ben Mesih’im” açıklamasını yapmıştı. Yani Hazreti İsa’yım diyordu. Mezarcı, silsileyi atlayarak Mehdi olmadan Mesih’im diyerek, bu gelenekte çığır açmıştı. Onun gibi çığır açan bir diğer isim ise, Papa’ya suikast tertipleyen Mehmet Ali Ağca’ydı. Oda kendisini Mesih sanıyordu.

 

Gerek Nurettin Veren, gerekse Latif Erdoğan’ın FETÖ lideriyle ilgili yaptıkları çarpıcı açıklamalarda, Gülen’in Mehdi ile başlayan yolculuğunda kendisini “Mesih” kabul ettiğini öğreniyoruz. Çünkü, örgütünün üyelerinin yakınındakileri “Havari” olarak görüyor. Kimi sohbet ve kitaplarında ise, öyle tarifler yapıyor, öyle cümleler kuruyor ki, buradan tek anlaşılan kendisini “Nebi” sanıyor çıkarımını yapmak mümkün. İslam’ın inanış ve vahdaniyet öğretilerinde asla yer bulamayan “Kutsal/kutsanmış ruh” kavramları ise, FETÖ liderinin kimi zaman ifadelerinde yer alıyor.

 

FETÖ liderinin günah galerisinde; 15 Temmuz kanlı kalkışması bir cehennem kütüğü olmak için yeterli sebep ama,İslam’ı tahrifi, ahaliden aldığı zekat ve haraçlar, insanların şerefiyle oynayan şantaj, tehdit ve bunlarla boyun eğdiren aile mahremiyetini tarumar eden “röntgencilik görüntüleri”, ülkesinin aleyhinde ajanlığı, ablalar denilen kimi kişilere “mamalık yaptırması” ve kendisinin de düpedüz pezevenk/gavatlığı üstlenmesi… FETÖ’nün günah galerisi, ciltler dolusu ansiklopedi olacak bilgi, belge, görüntü ve fotoğraflardan oluşacak!

 

15 Temmuz’daki darbe girişimi, 2012’deki MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a kurulan kumpas, 17/25 Aralık 2013’teki akıllara ziyan hükümeti alaşağı etme denemesi, CHP ve MHP’ye “kasetli tezgah”, rahmetli Turgut Özal, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, 28 Şubat Darbesindeki rolü, son zamanlarda BBP Genel Başkanı ve SP Genel Başkanını ayartıp sözcüsü haline getirmesi, yüzbinlerce gencimizin geleceğini yok eden sınav sorularının çalınması, kendisine tabi olmayan bir çocuğumuzun askeri okullardan atılmasını sağlaması…İlh.

 

Bitmiyor ki, canına yandığım.

 

Şimdi bizim bazı tatlısu aydınları, tıpkı ABD ve AB ülkelerindeki müttefikleri gibi endişelerini dile getiriyor. Darbecilerin akıbetlerinden kaygılanıyorlarmış. Acaba işkence mi varmış. Nefret suçu işlenmemeliymiş. Hukuktan ayrılmamak gerekiyormuş. İdam da neymiş, bu yüzyılda çok banal, çok barbarcaymış.

 

Ulan dürzüler, gavatoğlu gavatlar… 240 şehidimiz, 2 binden fazla yaralı gazimiz var. Meclisimiz, Özel Harekatımız, Emniyet Müdürlüğümüz, MİT’imiz, Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz bombalanmış. Bu konularda neden bir fikir derç etmezsiniz, bre namussuzlar, alçaklar, şerefsizler…

 

Bu darbeci gavatlar, kadın çocuk, genç yaşlı demeden helikopterlerden taradı. Bu kadar mı insanlığını yitirdiniz, bu kadar mı Türkiye’yi bölmek fikrine kilitlendiniz.

 

Fetullah Gülen ve örgütü başta olmak üzere, hepinizin Allah belasını versin...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.