SON DAKİKA
Hava Durumu

Darbeye hasret kalanlar, Arif Paşaya saldırıyorlar... (08.06.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 08.06.2021 09:37

 Önce, yakın tarihten 5 yıl önceye kadar kısa bir yolculuk yapalım. Geçen haftalarda TOSİAD Başkanı Av.Süleyman Kaya Başkanlığında bir ziyaret gerçekleşti. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin paşaya yapılan bu ziyaret, hem iki yakın dostun, hem de Arif Paşa'nın Tokat ünsiyetinden kaynaklanıyordu. Öte yandan, son zamanlarda bir mafya elebaşısının Arif Paşaya ilişkin iftiraları üzerine Başkan Süleyman Kaya'nın sosyal mecrada şöyle bir paylaşımı oldu:

"Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin Paşamızı ite, köpeğe ve mafya artıklarına yedirtmeyiz. Gök girsin kızıl çıksın ki terörden beslenen şerefsizlere hele asla yedirtmeyiz. İletişim ortamlarında klavye kahramanlığı yapan hain ve çaşıt şeref yoksunları dış mihraklı itler önlerine atılan kemiklere baksınlar ve bu şerefsizlere mafya bozuntularına asla itibar etmesinler. İtibarsızlaştırılmaya çalışılan senin asil milletin ve devletindir arkadaş. Dikkat…"

 

Av. Süleyman Kaya'nın bu paylaşımı, aslında o gecenin kader arkadaşlığının göstergesidir.  Bir gün başlı başına o geceyi yazacağım ve bir kaç ismin bilinmeyen hikayesini anlatacağım. Bunlardan birisi de Arif Paşa ile Av. Süleyman Kaya'dır.

 

Bu konuya geleceğim, zaten yazının öznesi de bu konu. Lakin, önce balık hafızamızı yeniden canlandırıp, aklımızla alay eden ve düne uyanmamıza zar atan mevzuları hatırlamamız gerekiyor. Öncelikle, 15 Temmuz 2016 tarihinden günümüze 5 yıl geçmesine rağmen, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ), Türkiye'nin beka sorunu olmaktan asla vazgeçmedi. Tıpkı, 40 yıldır PKK terör örgütünün vazgeçmediği gibi. Türkiye'deki siyasal paydaşlarına baktığımızda, vazgeçmeyecekler de...

 

Kabul edelim ki, Sedat Peker'in duran saat kıvamındaki videoları toplum tarafından satın alınmış, milyonları bulan bir izleyici kitlesine de demir atmış. Bunun farkında olan suç örgütü lideri Peker, lüzumlu lüzumsuz kahkahalarla, aklına gelen isimleri not alıp, kurduğu cümlelerine iftira, hakaret, yalan, gıybet ve dedikodu sosuyla servis ediyor.

 

Eğer, FETÖ'nün lejyonerlerinden Emre Uslu, Can Dündar ve Ekrem Dumanlı'nın videolarını izlerseniz, Sedat Peker'in lojistik destek kaynağını da anlarsınız. Mesela, Emre Uslu bundan 6 ay önce yayınladığı videosunda, bugünleri kastederek, 6 ay içerisinde Türkiye de çok şey olacak, yer yerinden oynayacak diyor. Öyle de oluyor, suç örgütü lideri Sedat Peker'in videoları peş peşe yayınlanıyor. Emre Uslu'nun bu ifadesi bir kehanetmidir? Hayır, kehanet değil ama, 5 yıldır FETÖ bir "vekalet savaşı" sürdürüyor. Tıpkı Amerika'nın Suriye'de, Irakta ve Libya'da sürdürdüğü gibi. Hatta, 5 yıl öncede Türkiye'de FETÖ eliyle bir vekalet savaşı denemesi yapmıştı.

 

Şimdi gelelim esas konuya. O gece, yani 15 Temmuz 2016 gecesine. Saat 20 sularındadır. Şu anda, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, o tarihlerde tümgeneraldir ve  Jandarma Harakat Başkanıdır. Darbeyi geri püskürtmek için önce bir camide, sonra bir inşaattan, daha sonra da bir vatandaşın gecekondu evinden sivil direnişi yönetti. Cumhurbaşkanımız henüz spiker Hande Fırat'ın telefon bağlantısıyla halka konuşma yapmamıştır. Deyim yerindeyse, at izi it izine karışmıştır. Henüz saatler 21-21.15'i gösterirken, Tümgeneral Arif Çetin sokakta elinde megafon halka hitap eder. Bu darbeyle kahraman Türk Ordusunun bir alakası olmadığını, ordunun içindeki bir kaç hain ile henüz tespit edilmemiş terör örgütünün işi olduğunu söylemiş ve daha sonra da bir avuç vatansever silah arkadaşıyla Jandarma Genel Komutanlığı Haraket Daire Başkanlığını ele geçirmiştir.

 

Bir kaç soru:

O gece Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi neredeydi? Yoktu. Ertesi gün ortaya çıktı.

Peki, Jandarma Genel Komutanlığının bağlı olduğu İçişleri Bakanı Efkan Ala neredeydi? O gece yoktu. Bir iki gün sonra ortaya çıktı.

 

Bu sorular daha da var. Ama sormayacağım. Yakın tarihtir, yaşı 20 olanlar dahi bu hain darbe girişimi ve akabinde bütün gelişmeler gözümüz önünde oldu. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin paşa, terör örgütü FETÖ'ye karşı somut direnişi olan bir kaç kişiden birisidir. O sebeple, ilk defa yazımın sonuna bir video koyacağım. İzleyin ve  vatansever olan Arif Paşaya nasıl bir itibar suikastı yapıldığını da görün. Suç örgütü lideri Sedat Peker'in iftira ve yalanlarını kendilerine rehber edinen siyasetçi ve siyaset kurumu, Cumhuriyet ve Sözcü gibi bu ülkenin gerçeklerine, inançlarına ve moral değerlerine düşman olmayı seçmiş gazetelerde, Peker'in iddialarını kendilerine rehber edinmiştir.

 

Cumhuriyet gazetesi gibi yayın organıyla, aynı paralelde ki siyasi partiler, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin in vatanseverliğini, bu ülke için canını kurban ettiğini, en yakın tarihteki 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşu ve olayın seyrini değiştiren konuşmasını anlayamaz, akılları almaz, vicdanları olmadığı için bu tavrın idrakinde olamazlar.

 

Arif Paşa'nın Türkiye sevdasını ölçebilecek ne bir cihazları vardır, nede bunu anlayacak bir kapasiteleri.

 

15 Temmuz'un kahramanlarından intikam almak, FETÖ'nün başat hedefidir. Lütfen bunu anlayın artık. Arif Paşaya attıkları iftirayı, intikam hırsıyla kurdukları kumpası anlamıyor musunuz? Allah aşkına anlayın artık...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.