SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Çanakkale'de yeni dönem... (04.11.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 04.11.2020 08:38

Ancak, esas şehri kadim yapan, içerisinde yaşayan insanların katma değer kazandırması, önce bölgesinde, sonra da ülke genelinde kendi kategorisindeki şehirlerle yarışı en önde bitirmesidir.

Kalenin sesi gazetesi sahibi, kıymetli dostum İlker Ülker, yaklaşık 15 gün önce bir yola çıktı. Çanakkale'ye güzel bir gazete kazandırmak adına, çok daha fazla masrafı ve harcamayı göze alarak kaleninsesi gazetesini veb ofsette bastırmaya karar verdi. Bu öylesine söylenip geçilecek bir mevzu değildir. Yaşadığı şehre ve bu şehrin insanlarına verdiği değeri gösterir. İlker Ülker, arkadaşım ve dostumdur. Gözümü kırpmadan sırtımı döneceğim bir insandır. Ayrıca, Türkiye Gazeteciler Federasyonun da birlikte yönetimdeyiz. İlker Başkan, aynı zamanda Türkiye Basın Vakfının da yönetim kurulu üyesidir. Yükü ağırdır. Allah'tan, Bülent Büberci gibi bir yol arkadaşı var. Bülent kardeşimi yeni tanıdım ama, hem işini çok güzel yapan, hem de Çanakkale sevdalısı bir dostumdur. Bakın yaptığı spor sayfalarına, hiçbir şehirde göremeyeceğiniz içerik ve tasarıma sahip spor sayfaları, aslında Bülent Büberci farkını gösteriyor.

Çanakkale'de yeni dönem derken, boşu boşuna söylemiyorum. Haziran ayında Nevşehir'den Çanakkale'ye atanan vali İlhami Aktaş, arkasında bir başarı hikayesi var. Bir diğer dostum TGF Genel Sekreteri Bayram Ekici, Çanakkale Valisi İlhami Aktaştan övgüyle söz etti. Devletin şefkat ve gülen yüzü olabilmiş ender valilerimizden birisidir İlhami Aktaş...

Nevşehir'de 4 yıl kadar görev yapmış. Bu süre içerisine bir çok projeye start vermiş, halkın ile arasında bir gönül bağı kurabilmiş, daha da önemlisi bulunduğu şehrin medyası ve basın meslek kuruluşuyla omuz omuza vermiş bir valimiz İlhami Aktaş. Elbette, Çanakkale şanslı, Nevşehir şanslıydı.

Özetle, kadim şehir Çanakkale de yeni bir dönemin ayak sesleri gelmektedir. İdarecinin kıymeti bilindikten sonra, Çanakkale'de güzel işlere imza atılacaktır. Çanakkale elbette şanslı, bir yandan da mecliste güçlü bir isim, ete kemiğe bürünüp bu şehre hizmeti iş edinmiş. İşte AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan.

Ne diyoruz, un var, yağ var, şeker var, geriye helva yapmak kaldı dostlar.