SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir hesaplaşmanın dayanılmaz ağırlığı... (17.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2021 12:27

Herbir videosu 2 milyon izlenmiş. Demek ki, mafya liderinin videolarına bu kadar hasretmişiz? Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Dubai'den YouTube üzerinden yaptığı canlı yayınlarda yaptığı açıklamalar gitgide daha ilginç bir hal alıyor.

 

İzlediğim kadarıyla, Sedat Peker'in öyle pekte dilinin kemiği yok. Olabilir, yalan konuşmuş olur, iftira atmış olur, haysiyet cellatlığı yapmış olur. Tamam bunların hep busini bu şekilde kabul etsek bile, somut veriler, sahici isimler, reel mekanlar, detay bilgilerin mutlaka anlaşılabilir ve mantıklı bir izahı yapılmalıdır.

 

Muhalefet partilerin bu mevzuda açıklama yarışları ise, mal bulmuş mağribi meseline denk. Henüz iddia, ancak ciddi iddialar bunlar. Sedat Peker'in Türkiyedeyken temkinli davranışını sorgulayacak değilim. Tayyip Abinin etrafı sarılmış, etrafındaki kadro kendisine hiçbir şeyi doğru olarak söylemiyor diyor, Sedat Peker. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı henüz tanımadılarsa, diyecek bir sözüm yok. Lakin Erdoğan, bunca ihanetten sonra aldatılacak bir devlet adamı değil.

 

Bu bir zevahiri kurtarmadan başka birşey değil. Yani, Cumhurbaşkanı Erdoğan iyi, etrafındakiler kötü demek, gizlenmeye çalışılmış Erdoğan düşmanlığıdır. Ağacın dalına yaprağına düşmanlık, aslında ağacın ta kendisine düşmanlıktan başka birşey değildir.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağara ayrı bir paragraf açılması, Peker'in üç ve dördüncü videosunda parantez açtığı Bodrum'da ki Marinayla ilgili olduğu anlaşılıyor. Yine akçeli işler, yine alavere dalavere...

 

Bekleyelip görelim. Adeta bir Kurtlar Vadisi dizisindeki sürükleyici hikayenin ana kademe rolünde devletin etkin görevindeki isimlerin olması ise, endişe verici bir durum.

 

90'lı yılların beyaz toros menkibelerini aratmayan senaryoyu Türkiye haketmiyor. Bir yanda Berat ve Serhat Albayrak, diğer yanda Süleyman Soylu ile Mehmet Ağar, beri yanda ise anlatıcı Sedat Peker. Nereye gidiyoruz? Aslında neredeyiz? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nerede, Cumhur İttifakı nerede? Peki, Millet İttifakı olan CHP, SP, İyi Parti nerede? Elini oğuşturan terör örgütünün siyasal uzantısı HDP'nin sevincini tahmin ediyor musunuz?

 

Deva ve Gelecek Parti'nin ne yaptığını ve nasıl bir haleti ruhiye içerisinde olduğunu hiç düşündünüz mü?

 

Peker meker, soylu moylu, ağar mağar derken, Türkiye'ye yazık ediyorlar yazık...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.