SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir destanın şehri: Çanakkale (23.03.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 23.03.2021 08:40

 

19-21 Mart'ta, Çanakkale Gazeteciler ve Medya Mensupları Cemiyeti Başkanı İlker Ülker'in davetlisi olarak Çanakkaledeydik. Malum, 18 Mart tarihi bütün Türkiye için önemli bir tarihtir.

 

1915-1916 tarihlerinde İtilaf devletlerinin topyekün Çanakkale boğazı ve Gelibolu Yarımadasınde başlattıkları savaş, tarihe deniz savaşı olarak geçti. Ancak, bütün dünya tarihi literatüründe bu Çanakkale Zaferi kabul edildi. Bu konu da yeterince tarihi kaynaklarımızda var, her yıl bu destansı zaferimiz anlatılırken tarihsel verilerimizde yayınlanıyor.

 

Çanakkale'de geçen 3 günümüz, mükemmel bir organizasyon olarak hafızalarımıza kaydettik. Başkan İlker Ülker ile değerli dostum Bülent Büberci'nin bu yoğun programı hazırlayıp, kusursuz olarak ne gerçekleştirmesi, bütün davetlilerin hayranlık ve takdirini hak etmiştir.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Türkiye Basın Vakfı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulunu buluşturan bu kapsamlı program, içerik ve nitelik anlamında ilkleri bağrında barındırmıştır.

 

Dile kolay, 18 Mart'ta başlayıp, 21 Mart'a kadar süren uzun soluklu bir programdı ve başarı doruk noktası şeklinde yakalanmıştır. Konuk olduğumuz Sunsan Oteli ise ayrı bir parantez açmamızı hak ediyor. Otelin sahibi Vehbi Bey, Müdürü Hüsniye Hanım ve tüm personel memnuniyet seferberliği içerisindeydi. Evet Sunsan Otelin bütün kadrosu bunu başardı.

 

İlker Başkan, bundan iki yıl önce de Kaz Dağlarının eteğinde bir program düzenlemiş ve gerçekten unutulmaz günler yaşamıştık. O sebeple, TGF Yönetim Kurulu üyemiz İlker Ülker ve değerli spor adamı Bülent Büberci dostuma bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

Çanakkale Gazeteciler ve Medya Mensupları Cemiyeti, TGF'de önemli bir yeri ve değeri vardır. Bu değeri sağlayan Başkan İlker Ülker ve ekibidir. Yeri gelmişken, bu muhteşem programı gerçekleştiren İlker Ülker'e hassaten teşekkür ederim. Aynı şekilde Bülent Büberci, Otelin Sahibi Vehbi Bey ve Hüsniye Hanıma da teşekkür ediyorum.

 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca'nın, her programda yaptığı gibi üç açıklaması oldu. Başkan Karaca, ilk açıklamasını Çanakkale Geçilmez başlığıyla verdi. Bu açıklamasında, Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü nedeniyle, tarihsel hafızamızı tazeledi. İkinci açıklamasında, Çanakkale Şehitlik Abidesinin hikayesini anlattı. Muhtemelen bu hikayeyi çoğumuz bilmiyordu. Üçüncü açıklamasınıda, TGF Yönetim Kurulu toplantısından sonra yaptı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca'nın bu açıklamasın teması da Sarı Basın kartları üzerineydi. Her üç önemli açıklama için, sayın genel başkanım Yılmaz teşekkür ediyorum.

 

Özetle dolu dolu bir programdı. Çanakkale'ye bende bir müjde vereyim... Basın İlan Kurumunda Gazete Sahipleri temsilci seçimi noktasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun adaylarından birisi Çanakkale Gazeteciler ve Medya Mensupları Başkanı İlker Ülkerdir, hayırlı olsun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.