SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Soylu'dan yaylım ateşi.. (17.12.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 17.12.2020 08:55

2021 Bütçe görüşmesinde yine öyle oldu. AK Parti Grubu adına TBMM'de bir konuşma yapan Soylu, deyim yerindeyse 7.9 şiddetinde bir deprem yarattı, yer yerinden oynadı.

İçişleri Bakanı Soylu, PKK'lı teröristlerin öldürüldüğü operasyonu anlatmaya başladığı sırada HDP milletvekilleri masalara vurup Soylu’nun konuşmasını manipüle etmeye başladı. Soylu'nun 'İmralı'daki devrik terörist başına terörist diyoruz. Koltuğu için birbirini yiyen Edirne'deki Demirtaş'a da, Karayılan'a da, tecavüzcü Biçirpinin Duran Kalkan'a da terörist diyoruz.' sözleri HDP'lileri adeta çıldırttı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Genel Kurulu’nda HDP tarafından ortaya atılan iddialara yanıt vermek üzere kürsüye çıktı.

HDP’nin Kemal Kurkut hakkındaki iddialarını yanıtlayan Bakan Soylu, Kemal Kurkut’un polislere “Kendimi patlatacağım” dediği gerekçesiyle etkisiz hale getirildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen bir operasyonun detaylarını payllaştı.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, Duran Kalkan ve Murat Karayılan’a çok yakın bir teröristin adım adım takip edildiğini fotoğraflarla gösteren Süleyman Soylu, ardından F-16’larla operasyonun düzenlendiğini söyledi.

Bakan Soylu’nun teröristlere yönelik düzenlenen operasyonu anlattığı anlarda HDP’li milletvekilleri ses eylemine başladı.

Elleriyle masaları yumruklayan HDP’liler, Soylu’nun anlattıklarının duyulmaması için her şeyi yaptı.

Soylu, İtalya’da Belediyelere kayyum atandığını hatırlatarak, “Teröriste ‘terörist’ diyoruz. Terör destekçisine ‘terörist’ diyoruz. İhbarcısına, İhbarcısına, işbirlikçisine, çocukları kandırıp dağa gönderen belediye başkanına terörist diyoruz, İmralı'daki devrik terörist başına ‘terörist’ diyoruz ve koltuğu için birbirini yiyen Edirne'deki Demirtaş'a da, Karayılan'a da, tecavüzcü bir Biçirpinin Duran Kalkan'a da ‘terörist’ diyoruz. Hiç merak etmeyin, biz içeride olan biten her şeyin farkındayız. Size soruyorum: Sabahtan beri Kandil'de elinize yazılıp verilmiş metinleri dinliyorum, Hiç birinde Demirtaş'ın ismi geçmiyor. Ne oldu Demirtaş'ı açığa mı aldınız? Açığa mı aldınız Demirtaş'ı? PKK'nın haber ajansından çocuk kandırıp gibi yaptığınız düzmece haberler bize sökmez. PKK bağlantısından görevden aldığımız belediye başkanlarına, bazı belediye başkanlarının daha koltuğuna oturmadan koşa koşa bu belediyelere geçmiş olsuna gitmesi, bizi Yunanistan’a şikayet etmesi, Avrupa’ya şikayet etmesi bize sökmez” dedi.

Bu ürpertici konuşma, Türkiye'nin düşmanlarını bir kez daha deşifre etmesi bakımından önemliydi. İçişleri Bakanı Soylu, bu milletin hassasiyetlerine ve duygularına tercüman oldu. PKK terör örgütüyle arasına mesafe koyamayan, hatta inadına bu örgütün bütün eylemlerine arka çıkan HDP, elbette örgütün siyasal oluşumu olarak nitelendirilmesine muhatap olacaktır. PKK'ya bir kere dahi terör örgütü diyemeyen HDP'nin lehyonerleri, içimizdeki düşman olarak görevlerini yapıyor.

Soylu, hayatını kaybeden sivillerin fotoğraflarını göstererek, “Bu çocukların hesabını vereceksiniz. Bunlar işçi. HDP’yi kriminalize eden PKK’nın kendisidir. Kürtler de, Aleviler de bu ülkenin çimentosudur” diye konuştu.

Bu bir durum tespit konuşmasıdır. Bu bir Türkiye'nin beka sorunu sözünün parantez açılımıdır. Bu bir terör örgütünün siyasal uzantısı HDP ile iş tutanlara güçlü uyarı konuşmasıdır. Türk Milleti, herşeyi affeder ama ihaneti asla.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.