SON DAKİKA
Hava Durumu

Bak ite hele hele… (20.02.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 20.02.2021 09:34

 

Lo iblis agonnis denilen Yunan

Türk Bayrağını yırtmışsın hemi ulan

Direkte sallanan şanlı bayrak burada

Akıllı ol, Atinaya getirtme bizi şarlatan...

 

Küçük ülke Yunanistan yıllardır ki “Türkiye” kartını açar ve kendi halkına yönelik bir korkutma şeklinde sürdürür. Bu küçücük ülkenin kurnaz politikacıları, ne zaman bir seçime girse Türkiye’ye yönelik sözlü saldırıları (Fiili saldırı yapamazlar) gırla gider.

 

Kariyeri pek parlak olmayan ve geçmişinde saldırganlığına ilişkin sabıkaları bulunan Yunan vekilin AP’de Türk Bayrağını yırtması, kendi ülkesi de dahil olmak üzere ciddi tepkilere yol açtı. Avrupa Parlamentosundaki konuşması sırasında Türk bayrağını yırtan Yunan vekil Ioannis Lagos'a, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da tepki gösterdi.

 

Türkiye'den tepkiler peş peşe gelirken, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da Lagos'un eylemini kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yunanistan, ulusal sembolleri aşağılayan tüm eylemlere karşı olduğu gibi, Türk ulusal sembolünü aşağılama eylemini de en güçlü şekilde kınıyor. Neo-Nazilerin temsilcilerinin kabul edilemez eylemleri, Yunan ve Avrupa geleneklerinden uzaktır ve Yunan toplumunun oylarıyla parlamentodan kovduğu Altın Şafak davası sanığının kendi reklamını yapma girişimidir. Neo-Naziler sadece kendilerini temsil ederler"

 

Öte yandan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos hakkında açıklama yaptı. Gül, "Türk bayrağını alenen aşağılayan kişi, bir ile üç yıl arası hapisle cezalandırılır. Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir" dedi.

 

Yıllar önce merhum Mahzuni Şerif tarafından yazılan “Bak ite hele hele” türkü sözünü, bu Yunan milletvekili Lagos’a çevirdim. Bakın o sözler bu ite nasıl da oturuyor:

 

Türk Bayrağını yırtmış itin birisi

Türkiye neymiş sor hele hele

Ar’ı çatlamış ayı irisi

Sen bizim Türk Milletini bil hele hele

 

Yiğittir ölüsü dağlarda kalan

Yiğittir yiğidin öcünü alan

Soytarıdan yiğit olur mu ulan

Bayrak yırtmış ker hele hele

 

Bu herifin önü sonu ayandır

Anlayana benim sözüm beyandır

Senden korkan hayvan oğlu hayvandır

Gel de Türk Milletini gör hele hele

 

Lafı uzatmaya gerek yok. Yunanistan denilen ülke bazen ABD’nin, şimdilerde de Almanya'nın uydu ülkesidir. Hatta, Yunanistan’ın 50 yıllık geleceğine, öz kaynaklarına el konulduğunu herkes bilir. O sebeple, Yunanistan ile aynı siklette değiliz. Ancak, ağababası ülke hangisiyle muhatabımız o olur. Türkiye’nin dünyada “hodri meydan” diyemeyeceği hiçbir ülkede yoktur.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.