SON DAKİKA
Hava Durumu

Arınç’ın beklenen istifası (25.11.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 25.11.2020 08:24

Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı bir konuşmada ağır ifadeler kullanmış, bu açıklamanın sahibiyle asla yanyana olamayacaklarını ve dava arkadaşlığını kabul etmediğini söylemişti. 

Şöyle veya böyle, Arınç Türkiye gündemini bir kez daha başarmış ama Cumhur İttifakında bir çatlak yapamadı. Açıklamaları, ülke de bir deprem etkisine sebep olduysa da, Cumhur İttifakında sinek vızıltısı kadar dahi bir etki yapamadı. Bugün ise, bir gazetecinin sorusu üzerine, "Sayın cumhurbaşkanımızın konuşmasından çok rencide oldum. Kendileri İstanbul'da, buraya geldiklerinde yüzyüze görüşüp, gerekirse istifa ederim" dedi.

Hiç kuşkusu olmasın ki, bu ülkenin kahır ekseriyeti Bülent Arınç'ın böyle bir kararını memnuniyetle karşılar. Arınç'ın bu tür çıkışları hep olmuştur. Zırlak hocası Şeytanül Kübra el Pensilvanyaninin işine yarayan Kozmik Oda ihanetini, KHK kararlarında fetönün benzinlik  pompacısı mühendislere döktüğü gözyaşlarını, ahir ömründe ise, binlerce asker ve polisimize tetik düşürüp şehid eden terör örgütü PKK'nın siyasal uzantısı HDP eski eş başkanı Demirtaş için börüğünü atıp yollara düştüğünü ibretle görüyoruz.

AK Parti katarının önüne yatıp kalkmayan bu pir-i fani zat, aynı zamanda partisine muhalefetten daha çok zarar vermesiyle siyasal tarihimize geçecektir. Partisinin vebal kamburu, Türkiye'nin milli ve yerli duruşunun provakatörü, içindeki var olma hırsını yenemeyip nefsine yenik düşmüş bu siyasi tekaut muhterem, artık bu ülkenin gündeminden çıkmalıdır. Aksi takdirde, hiç kimsenin tahammülü kalmamıştır.

Sonuç? Bülent Arınç istifa etti. Arınç'ın istifasını sevinçle karşılıyoruz. Türkiye büyük iyilik yapmış oldu...

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.