SON DAKİKA
Hava Durumu

3 FETÖ’cünün yeni rotası (30.11.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 30.11.2020 10:10

Bunlar, Zaman ve Saman yayın grubunun elemanlarıydı. Grupta Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışan Ekrem Dumanlı, Bugün Gazetesinde etkin olan Adem Yavuz Arslan ve Emre Uslu. Hepsinin ortak noktası, darbe girişiminden önce yurt dışına kaçmış olmaları ve darbe girişiminden sonra da sürekli bir algı operasyonunun elemanları olarak birlikte hareket etmeleridir.

Bunların arasına, Can Dündar’ı da eklemek lazım ama, henüz bu arkadaş bu 3’lünün yeni rotası içerisinde yer almıyor. Aslında, bu 4 FETÖ’cünün kendi adlarına kurdukları ve youtube üzerinden yayın yaptıkları webtvleri var. Can Dündar, webtv yayını konusunda bu üçlüden daha eski. Hala yayınlarına devam ediyor.

Takip ediyorum bu dörtlüyü. Son bir aydır, algıya ilişkin rotalarını başka bir yöne çevirdiler. Konuşmalarında, o önceki pervasızlıklarından eser yok. Umutlarını yitişmişler. Özellikle, Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan ve Emre Uslu, 15 Temmuz darbesi için “Alçak darbe ve girişim” diyorlar. Tabi, bu tamlama ve cümle niye kuruluyor diye merak ederken, webtv yayınlarının biraz ötesinde, darbenin FETÖ’nün yapmadığına ilişkin sözlerini ustalıkla araya serpiştiriyorlar.

Düşünebiliyor musunuz, Emre Uslu gibi bir adam, çok önceki yayınlarında küfür, hakaret ve tehdit ağırlıklı bir dil kullanırken, son yaptığı videonun başlığı: FETÖ’nün siyasi ayağı… Şaka gibi. Emre Uslu, daha 3 ay öncesine kadar, bu şahıs AK Partiden kopup Gelecek Partisini kuran Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ve Ali Babacan’a methiyeler dizerken, şimdi başka şey söylüyor. Mesela, Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisinin AK Partiden ziyade, CHP ve İYİ Partiden oy devşireceğini hatta İYİ Partinin nerdeyse yarısına tekabül eden bir oyunu alacağını söyleyebiliyor.

Geçen, Almanya’da yayın yapan bir Türk webtv’ci Can Dündar’la röportaj yaptı. Bitkindi, yılgındı, umudunu yitirmişti. İmece usulüyle bir radyo kurduklarını anlattı, Can Dündar. 40 metre karelik bir daire de oturduğunu, sadece yaşamaya çalıştığını söylüyordu.

Üçlünün yeni algı rotası ise, 15 Temmuz alçak darbesini kim yaparsa yapsın alçaktır ve bu konuda FETÖ’nün bir dahli yoktur deyip, bir sürü düzmece hikayeler anlatıp duruyorlar. Aynı merkezden ve aynı kaynaktan çıktığı çok belli olan bu üçlünün yeni algı rotası, toplumu Fetullah Gülen’in mağdur ve masum oluğuna iknaya uğraşıyorlar.

FETÖ’nün yurt dışına kaçan Hakan Şükür gibi elemanları, kuruşlarını tüketmek üzereler. Yine medyaya düşen bilgilere göre, elinde avucunda parası olanlar, bir takım “FETÖ’cü ağabeyler” tarafından iş kurma vaadiyle dolandırıldıklarını anlatıyor.

Ne Can Dündar’ın ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğuna, nede Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan ve Emre Uslu’nun sureti haktan görünme çabalarına inanmıyorum. Hem bunların yeni algı rotaları, hem de sosyal mecradaki bazı haberlere baktığımızda, aslında Pensilvanya Şeytanının son demlerinde, belki bir hafıza kaybı, belki bir delirme katsayısının yükselmesinden kaynaklanan FETÖ’yü kontrol edemeyen bir durumu söz konusu olabilir. Bundan dolayı da, özellikle yazar-çizer takımının bir yön değiştirmesi ve yeni bir algı rotası belirlemelerine sebep olmuş olabilir.

Bittiler. Umutlarını yitirdiler. Güçleri tükendi, takatları kalmadı. Allah bu FETÖ’yü daha beter etsin...

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.