SON DAKİKA
Hava Durumu

YEREL LİGLERİ DURDURUN 18.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 18.02.2020 08:56

Yazımın başlığında okuduğunuz gibi Yerel Liglerin durdurulması çağrısında bulunuyorum.

Çanakkale İl Tertip Kurulu ve Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna açık çağrıda bulunuyorum. Süper Amatör ve 1.Amatör lige en az bir hafta ara verin, yoksa işler iyiye gitmiyor.

15/02/2020 ve 16/02/2020 tarihlerinde beş karşılaşma izledim. Resmen abondone oldu. Müsabaka hakem trioları gergin, Kulüp Başkanları gergin, yöneticiler gergin, futbolcular gergin, taraftarlar zaten her zaman gergin aklımın almadığı kararlar, saha içinde futbolcuların daha müsabakanın başında nasılsa hakem çalmayacak tutumları, futbolcuların sana içerisinde ana avrat küfürleri, yedek kulübelerinin sahaya küfürlerle müdahaleleri, antrenörlerin küfürlü hitapları aklınıza ne gelirse müsabakalarda yaşanıyor.

Geçen Hafta Gümüşçayspor-Yeni Çanspor karşılaşmasında yaşanan müsabaka hakemine fiziksel müdahalenin ardından bu hafta neredeyse tüm camialar patlamaya hazır bomba gibi.

Saha içinde öyle küfürler ediliyor ki müsabaka hakeminin duymaması mümkün değil, ya atmaya cesaret edemiyor, ya da kafası müsabakada yok.

Oyundan çıkan oyuncu üzerini değiştirip yedek kulübesine oturuyor. Bir antrenör gibi takıma müdahalede bulunuyor. Rakip takıma hakaretlerde bulunuyor. Sadece uyarılıyor ve ardından sinirler geriliyor farklı skorla giden bir müsabakada adeta dünya savaşı çıkıyor.

Saha içerisinde müsabaka hakemlerine küfürler ağza alınmayacak cinsten, tribünlerden yönetici ve taraftarların ettiği hakaretler akılları durduracak cinsten.

Merkez’de oynanan Çanakkale Dardanelspor karşılaşmaları haricinde yeterli güvenlik önlemi alınmıyor. Dardanelspor karşılaşmalarında üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor. Diğer müsabakalar ise neredeyse Allah’a emanet şeklinde oynanıyor.

Takip ettiğim kadarıyla camiaların birbirine karşı güvenleri hiç kalmamış durumda, tüm camialar birbirine karşı husumet beslemeye başladı. Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu acilen yaşananlara çözüm bulmalı. Gerekirse ligleri bir hafta erteleyip, tüm camiaları bir masanın etrafında toplayıp sorunlara çare bulmalı.

İlla büyük olayların yaşanması beklenmemeli, İlla birilerinin darp edilmesi beklenmemeli, İlla taraftarlar arasında büyük olayların çıkması beklenmemeli.

Yazımın yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Tüm camialara hitaben yazılmış bir yazı. Kötüyü aramıyorum. Kararları sorgulamıyorum. Yıllarını spor’a vermiş biri olarak yaşanabilecekleri önceden görüp uyarıda bulunuyorum.

Camialar arasında yanlış anlaşılmaların, varsa sorunların (görünen var) giderilmesi gerekmekte. İl Futbol Temsilciliği, Çanakkale Amatör Futbol Federasyonu,Emniyet Müdürlüğü,  Tüfad ve Hakem kurullarının aynı masa etrafında oturup sorunları tartışarak çözüme kavuşturmalılar. 

 

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.