SON DAKİKA
Hava Durumu

SPOR GÜNDEMİ 20.3.2019

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2019 08:30

61 ilden 1475 erkek, 1267 bayan sporcunun katıldığı Türkiye şampiyonasında 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve spor kulübü sporcusu Bahar Koray +40 kg’da tüm rakiplerini mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu.

61 ilden 1475 erkek, 1267 bayan sporcunun katıldığı Türkiye şampiyonasında Çanakkale Geçilmez  Gençlik ve spor kulübü sporcusu Alişan Akkaya 40 kg kumitede 96 sporcu arasında 7 karşılaşma yaparak 6 galibiyet alarak Türkiye üçüncüsü oldu.

Okullararası gençler satranç il birinciliği Çanakkale Gençlik Merkezi salonunda yapıldı. İki gün süren il birinciliğinde Genç kızlarda Çanakkale Fen Lisesi il birincisi olurken,  Gençler genel kategorisinde ise yine Çanakkale Fen Lisesi il birincisi oldu.

Çanakkale’nin Taekwondo sporunda başarılı kulüplerinden biri olan Anafartalar Taekwondo spor kulübünde kuşak terfi sınavı yapıldı. Çeşitli yaş gruplarından sporcuların girdiği kuşak sınavında başarılı olan sporculara kulüp başkanı aynı zamanda Çanakkale Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık tarafından sertifikaları verilerek kuşakları takıldı.

Antalya’da düzenlenen Minikler Türkiye Karate şampiyonasında Çanakkale Geçilmez  Gençlik ve spor kulübü sporcusu Beyza Akkaya 32 kg kumitede 69 sporcu arasında 7 karşılaşma yaparak 6 galibiyet alarak Türkiye ikincisi oldu. Beyza Akkya final karşılaşmasından rakibi ile berabere kalırken hakem kararı ile ikinci sayıldı.

Ankara’da yapılan Türkiye KyokushinAsıhara şampiyonasından Çanakkale Hastanebayırı kulübü sporcuları antrenör Necati Ateş nezaretinde madalyalarla döndüler. Şampiyonada Necati Ateş veteranlar klasmanında Türkiye Şampiyonu, İrem Gülsüm ve Şule Banan Türkiye ikincisi, Uras Topaloğlu, Aslıhan Sayın, Hatice Karaoğlan ise Türkiye üçüncüsü oldular.

Çanakkale Belediyespor’un yer alacağı ve ligte kaderini belirleyecek olan Baraj etabı karşılaşmalarının oynanacağı yer ve tarihleri belli oldu. Çanakkale Belediyespor, Karayolları, Aydın Büyükşehir Belediyespor ve Halkbank takımlarının katılacağı Baraj karşılaşmaları 1.Etabı 6-8 Nisan 2019 tarihleri arasında Bursa Cengiz Göllü Voleybol salonunda oynanırken, 2.Etap karşılaşmaları ise 16-18 Nisan 2019 tarihleri arasında yine Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonunda oynanacak.

Çanakkale Okul Sporları yıldız kızlar ve erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakaları oynanan final karşılaşmaları ile sona erdi. Anafartalar Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarında erkeklerde  Çan 23 Eylül Ortaokulu rakibi Şehit Engin Eker Ortaokulunu 2-1 yenerek şampiyon olurken  Kızlarda ise Çan Özer Ortaokulu rakibi ,Lapseki Plevne Ortaokulunu 3-1 yenmeyi başararak şampiyon oldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.