SON DAKİKA
Hava Durumu

Spor Gündemi 01.12.2018

Yazının Giriş Tarihi: 01.12.2018 09:35

GÜNDÜZ “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

Çanakkale Gençlik Spor il müdürlüğü bünyesindeki Gençlik merkezleri yapmış olduğu sosyal faaliyetlerle kentte insanların gönüllerini fethederken, Gençlik merkezleri il müdürü Cihat Gündüz yaptığı açıklamalarda il genelinde bir çok projeye imza attıklarını amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spor’a, sosyal faaliyetlere yönlendirmek olduğunu ifade etti.

Gençlik Merkezlerinin Tanımı Nedir

Gençlik Merkezlerimiz Gençlik spor İl Müdürlüklerine bağlı olarak gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerine fırsat vererek, topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten kurumlardır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için bir çok faaliyete imza atan kuruluşlardır.

Gençlik Merkezlerinin Amaçları Nedir

Gençlik merkezlerimizin amaçlarını bir çok madde altında toplayabiliriz. Gençlerin ülkesine ve milletine yararlı, araştırıcı, yaratıcı, birleştirici, yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak.

Gençlerin serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak, onları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek.

Diğer İllerdeki Gençlik Merkezleri üyeleri ile birlikte projeler üreterek bu projeler aracılığı ile gençler arasında değişim programları yapılmasını sağlamak.

Yurt dışı gençlik kuruluşları ile Uluslar arası Değişim programları gerçekleştirmek. Gençlerin sosyal kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunarak topluma uyumlu olmalarını sağlamak. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle gençlerin ruh ve beden sağlıklarını korumak, ulusal birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek. Gençlerin kültürel ve psiko-sosyal ihtiyaçlarını karşılayarak, bireysel ve toplumsal ilişkilerinde sağlıklı ve dengeli kişilik geliştirmelerine katkıda bulunmak ve onları zararlı alışkanlıklardan korumak İlgi ve yetenekleri doğrultusunda bilgi ve becerilerini artırmak. Projeler üretmeleri için ortamlar hazırlamak. Gençlerin sorunlarına yardımcı olmak, rehberlik ve danışmanlık yapmak.  İl düzeyinde yapılacak olan gençlik organizasyonlarında diğer gençlik kuruluşları ile koordinasyonu gerçekleştirmek olarak sayabiliriz.

Gençlik Merkezleri neleri kapsıyor

Türkiye’de bir çok ilde bulunmayan modern, gelişmiş bir Gençlik Merkezi binamız var. Dışında kendine bağlı bir futbol sahası bulunan, iç binada ise Müzik kulübü odaları, Seminer salonları, Toplantı salonları, Kütüphane, Has odası, Atölyeler, El Sanatları odası, Güzel Sanatlar Odası, Bilgisayar Odaları, Badminton, masa tenisi gibi sporların yapılabileceği salonlar mevcut.

Bünyemizde Bir çok kulüp barındırıyoruz

Çanakkale Gençlik Merkezleri olarak bünyemizde bir çok kulüp barındırıyoruz. Müzik kulübü(Gitar, Bağlama, Keman),Proje Kulübü (Proje yazma eğitimi ve yerel projeler), Güzel Sanatlar Kulübü(Resim), Gönüllülük Kulübü, Edebiyat Kulübü (Kitap Okuma Halkaları), Çevre kulübü (Çevre Temizliği ve Çevre Bilinci), Ei sanatları Kulübü (Hat sanatı Ebru), Kişisel gelişim kulübü (Diksiyon, Drama, Tiyatro) Birçok alanda faaliyet gösteren kulüp çalışmalarımız olmakta. 2017-2018 yılında 1300 gencimiz faaliyetlerimize katıldı

Bir Çok projeye imza attık

Gençlik liderlerimizle birlikte bakanlık ve yerel projelere imza attık. Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu Gençlerin iyilik ağacı, Merkezim Her yerde, Kitap Okuma halkaları, Kültür ve sanat yarışmaları, kodadı 2023, Bağımlılarla mücadele, Sanal hayatta kaybettiğimiz gerçekler, teknoloji ve bilim festivali, Futbol’un Efsaneleri gençlerle buluşuyor. Gençler sabah namazında buluşuyor, Çaya Geliyoruz gibi projelere iştirak ettik.

Yerelde Bir çok Proje yaptık

Yerelde Çanakkale Gençlik merkezleri olarak gençlik liderlerimiz ile birlikte il genelinde bir çok proje gerçekleştirdik. Geleceğe bir ışıkta bizden, GM tanıt pano projesi, Geleceğime bir umut, Zeka oyunları öğreniyorum, Bağımlılıkla mücadele tiyatro oyunu, Bağımlılıkla mücadele spor şenliği, Yaz akademisi ve futbol akademileri olarak bir çok projeyi hayata soktuk. Bu projelerimize 2017-2018 yılında 4000 gencimiz katıldı.

5000 Türk Bayrağı dağıttık

Gençlik merkezleri il müdürlüğü olarak Türkiye’de sadece Çanakkale’ye özel 29 Ekim’de tüm esnafımıza Türk Bayrağı dağıttık. 2018 yılında 286 faaliyet yaparken 1750 gencimizi projelerimizle buluşturduk. Gençlik merkezimizin şu anki üye sayısını ise 3400 olarak ifade edebiliriz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.