SON DAKİKA
Hava Durumu

Siyaset Isınmaya Başladı 24.1.2019

Yazının Giriş Tarihi: 24.01.2019 08:40

Geçim sıkıntısının dillerden düşmediği ülkemizde, seçim çalışmaları insanlara geçim derdini nasıl unutturacak bende herkes gibi merak ediyorum.

Gelelim Çanakkale’ye

İlk yazımda fazla detaya girmeden gözlemlediklerimizi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Çanakkale Merkez ilçe Belediye Başkanlığı seçimi muhtemelen Cumhuriyet Halk Partisi adayı mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan ile Adalet ve Kalkınma partisi adayı Ayhan Gider arası geçecek gibi duruyor. Artıları ve eksileri diğer yazılarımda  yazmaya başlayacağım.

Sokaklardaki vatandaşın yerel seçimler ile ilgili görüşleri bizler için çok değerli, sokakların nabzını tutarak yazılarımıza yön vereceğiz.

İlçelerde yerel seçimler kıran kırana geçecek gibi gözüküyor. Kıran kırana derken çekişmeli anlamında kullandım yanlış anlaşılmasın.

Özellikle Biga ve Çan’da yaşanacak seçim süreci merakla bekleniyor. Biga ilçemizde mevcut Belediye Başkanı İsmail Işık’ın Adalet ve Kalkınma Partisi Bülent Erdoğan hamlesi yaptı. Biga ilçemizde Milliyetçi Hareket Partisinin alacağı oy seçimin kaderini belirleyecek gibi duruyor. Milliyetçi Hareket Parti’nin yaptığı Enver Koç hamlesi Biga’da seçimin seyrini değiştirecektir.

Çan İlçemizde Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı mevcut belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’nun başkanlığı döneminde ilçeye kattıkları ortada, çalışkan ve sevilen bir isim olarak biliniyor. Bunlar bilinmesine rağmen Kuzu’nun bu sefer işi kolay olmayacak gibi duruyor. Cumhuriyet Halk Partisi güçlü bir ismi Bülent Öz’ü aday olarak açıkladı. Öz özellikle milletvekilliği döneminde bitmek bilmeyen enerjisi ile isminden çok bahsettirdi. İki adayın arasında geçeceği bilinen seçimin galibini küçük nüanslar belirleyecek. Bu ilçemizide yazılarımızda mercek altına alacağız.

İlk yazımı fazla uzun tutmayacağım şunu belirtmek isterim ki sıradan bir seçim süreci olmayacak. Merkez ilçe ve ilçelerde seçim süreci çok hareketli geçecek. Hiçbir parti için kolay kazanılan bir bölge olmayacak. Belki de bir oyun çok önemli olduğu bir seçim süreci yaşanacak. Önceki seçimlere göre siyasi partiler aday hamlelerinde ince eleyip sık dokudular.

Bu seçimde adayların projeler ön plana çıkacak, tabi en önemli projeler ise iş sahaları yaratılması konusunda olacaktır. Adayların projelerini yakından takip ederek değerlendirmelerimizi yapacağız.

Bir sonraki yazımda merkez ve ilçe adaylarının değerlendirmesini yapacağım. Elimden geldiğince objektif olarak gözlemlerimi sizlere sunacağım. Belki de sunacağımız değerlendirmeler sizlere yön verecektir.

Unutulmasın halk hayallerle değil gerçeklerle yüz yüze gelmek istiyor…

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.