SON DAKİKA
Hava Durumu

ŞAKASI OLMAYAN HAFTALAR 1.3.2019

Yazının Giriş Tarihi: 01.03.2019 09:20

Süper Amatör lige baktığımızda zirvede üç takım kol kola yarışın içinde yer alıyor.

Zirve yarışının devam ettiği ligteligte kalabilmek içinde üç takım kıyasıya rekabet içerisinde

Öncelikle zirve yarışına bir bakalım

Geliboluspor(37puan), Bozcaadaspor(36 puan), Yeni Çanspor(36 puan)la son altı haftaya girdiler. Geçmiş senelere nazaran bu sezon süper ligte heyecan ve rekabet daha üst seviyede gözüküyor.

Böylesine karışık bir zirve yarışında en dikkatli olacak kurumların başında ise il hakem kurulu geliyor.  Aslına bakarsanız bu sezon fena atamalar yapılmıyor. Benim dikkatimi çeken tek detay başkanlık seviyesine gelmiş şahısların çok fazla maç almaları, yeterli hakem mi yok? Müsabaka sayışımı fazla? Çözemiyorum.

Başkanlık seviyesine gelmiş şahısların üst liglerin dışında her alt yapı karşılaşmasında da görev almalarına benim aklım yatmıyor. Aklı yatan varsa bana da izah etsin.

Süper Amatör ligte zirvede mücadele eden üç takımın bundan sonraki müsabakalarında yaşanacak hakem hatalarının hesabını kimse veremez diye düşünüyorum.

Ya alt sıralar

Çardakspor’un çekildiği ligten bir takım daha alt lige düşecek.

Küçükkuyu Gençlerbirliği(10 puan), Yenicespor(12 puan), Kepezspor(12 puan) da bulunuyor. Bu üç takımdan bir tanesi daha lige veda edecek.

Durum böyle olunca süper amatör ligte oynanacak olan her karşılaşmanın önemini arttırıyor. Kısacası süper amatör ligin kalan haftalarında tüm birimlerin en üst seviyede dikkatli olması gerekmekte.

1.Amatör lige baktığımızda durum daha heyecan verici bir halde. Baktığımızda son üç haftaya Gümüşçayspor(37 puan) ve Barbarosspor(35 Puan) nefes nefese giriyorlar. İki takımın hafta sonu birbirleriyle oynayacak olmaları ligin heyecanını daha da arttırıyor.

Bu iki takımın hata yapmasını bekleyen Hastanebayırıspor ve Güneylispor’un da birbirleriyle oynayacak olması ligin heyecanını daha da arttırıyor.

Çok fazla uzatmakta istemiyorum.

Herkesi çok dikkatli olmaya davet ediyorum.

Hakem atamalarının dikkatli yapılmasını talep ediyorum.

Maç günlerinin ve saatlerinin adil yapılmasını talep ediyorum.

Bunlar yapılmıyor mu?

Tabi ki yapılıyor. Bundan sonra da yapılacağına inanıyorum.

Kader haftalarında kaderleri takımların kendilerinin belirlemesini umuyor ve dilerim.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.