SON DAKİKA
Hava Durumu

Geliboluspor Doğru Yolda 07.02.2019

Yazının Giriş Tarihi: 07.02.2019 08:31

Son yıllarda baktığımızda bu tanımlara uyan kulüplerin başında Geliboluspor geliyor. Boğazın diğer yakasındaki kulübü uzun zamandır takip ediyorum.

Sayın Mevlüt Can idaresindeki kulüpte yönetim kurulunda yer alan isimleri de son zamanlarda tanımaya başladım. Özellikle son oynanan Bozcaadaspor karşılaşmasında kendileri ile uzun bir süre birlikte oldum.

Öncellikle takip ettiğimiz Geliboluspor kulübü sadece futbol kulübü olarak değil, bir çok branşta faaliyet gösteren bir spor kulübü olarak ön plana çıkıyor. Baktığımızda özellikle Triatlonbranşında adını ülke genelinde duyurduğunu görüyoruz. Bunun dışında Basketbol branşında yaptıkları atılımlar göz ardı edilmiyor.

Kulübün işleyişini tabi ki yakınen bilmiyoruz. Gözlemlediğimiz kadarı ile planlı ve programlı bir işleyiş sergilenmekte kulüp başkanı Mevlüt Can ile yaptığımız sohbetlerde anlattıklarını dinlediğimizde tespitlerimizin ne kadar doğru olduğunu görüyoruz.

Kulübün parasının ne kadar değerli olduğunu bilen yönetim kurulu, transferde bir çok kulüp gibi paraları çarçur edip kulübü maddi kayba uğratmıyorlar. Bilinçli harcamalar ile kulüp zarara girmekten kurtarılıyor. Şeffaf yönetime sahip olan Geliboluspor’da durumlar böyle olunca ilçe halkının da kulüp etrafında toplanması kaçınılmaz oluyor.

Az önce bahsettiğim üzere son oynanan Bozcaadaspordeplasmanında camia ile birlikte olma fırsatını buldum. Müsabakadan bir gün önce kulüp başkanı Mevlüt Can ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte uzun zamanlar geçirdim. Öncelikle kulüp başkanı Mevlüt Can’dan bahsedeceğim kendisini uzun zamandan buyana tanırım ama ilk defa kendisiyle uzun zaman geçirdim ve sohbet ettim. Futbolcuya yaklaşımı, taraftara yaklaşımı, kulüp idaresi ile ilgili söylemleri, projeleri, futbol dışında kalan branşlara olan bakış açısı, rakip takım oyuncularına yaklaşımı, müsabaka hakemlerine yaklaşımı ve en önemlisi kaybedilen çok önemli bir karşılaşmadan sonraki centilmen tavırları beni şaşkına çevirdi. İdealist ve dik durmasını bilen bir başkan olarak kayıtlarımıza geçti. Aynı gece takım ile birlikte konaklayan yönetim kurulunun tüm üyelerinle birlikte de zaman geçirdim. Yönetim kurulunda yer alan isimlerin söylemleri, heyecanları ve takıma olan bağlılıkları beni çok etkiledi diyebilirim. Tüm yöneticiler futbol’un bir spor olduğunu kazanmanın olduğu kadar kaybetmeninde var olduğunu biliyorlar buda spor adına sevindirici bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

İşin taraftar kısmına geldiğimizde gerçekten örnek verilecek bir kitleyle karşı karşıya kaldım. Aynı ilin takımları olmasına rağmen uzun mesafe sayılabilecek bir deplasmana sabahın erken saatlerinde kalkarak gelen bir kitle. Azımsanmayacak kadar sayısı olan taraftarları gemiye bindiğimizden itibaren gözlemledim. Küfür etmeyen, takımına gönülden bağlı ve inanmış bir topluluk. Müsabaka içerisinde rakip taraftar kötü söz söylemeyen ve kaybedilen bir maçtan sonra bile takımını bağrına basan taraftar ancak alkışlanır.

Kısacası Geliboluspor iyi yönetilen, taraftarının sahip çıktığı bir kulüp haline gelmiş buda biz spor adamlarını son derece mutlu etmekte tüm camiaya başarılar diliyorum.

Son olarak zorlu deplasmanda bizleri misafir eden kulübün hedeflerini bizlerle paylaşan başta Geliboluspor kulübü başkanı Sayın Mevlüt Can olmak üzere, tüm yönetim kuruluna, bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı tüm Geliboluspor taraftarına sonsuz teşekkür ediyorum.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.