SON DAKİKA
Hava Durumu

Koyuncu adaylığını açıkladı

Biga ilçesinde 40 yıldır esnaflık yapan Mesut Koyuncu, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mesut Koyuncu yaptığı açıklamada; “Birlikte yaşadığımız, aşımızı kaynatıp, ailelerimizi büyüttüğümüz bu kadim topraklarda, sizlerin desteği ile dile kolay tam 40 yıldır esnaflık yapıyor, sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyorum. Şükürler olsun ki; sanayide ki o küçük dükkandan ailemizi geçindirdik, evlatlarımızı okutup, büyüttük. O küçük dükkan esnaflığımız ile birleşti, bana benliğimi, aileme ise geleceğini armağan etti.  Sizlerin güveni sayesinde bu kadim şehir bana her şeyi verdi. Ben de memleketime olan borcumu; çalışarak, üreterek, istihdama katkı sunarak, Biga markasını yaşatmak ve büyütmek için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olarak, yeri geldiğinde görev alarak ödemeye çalışıyorum. Esnaflığın ne demek olduğunu bilen, çekilen çileleri, zor geçen ödeme günlerini, acısını ve tatlısını yaşayan birisi olarak, esnafımızın daha iyi koşullarda ve refah içerisinde bir yaşamı hak ettiğine inanıyorum” dedi.

“Başkanlığa adayım”

 “Esnafın yüzü gülerse şehrin yüzü güler” diyen Başkan Adayı Koyuncu; “Bu sebeple; esnaflığı ile bölgeye nam salmış Biga esnaf ve sanatkarlarımızın gelişimine destek olmak, aşını arttırmak, zor günlerinde umut olmak için Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifimizin Şubat ayında yapılacak olan olağan genel kurulunda yol arkadaşlarımın desteği ile başkan adayı olduğumu sizlerin huzurunda ilan etmek istiyorum. Yönetim Kurulunda yer alan birbirinden değerli yol arkadaşlarımın azim ve gayreti, siz değerli esnaflarımızın takdiri ve teveccühü ile göreve gelirsek; dijital bilgi çağının tüm nimetlerinden faydalanarak, daha dinamik, daha modern,  daha hızlı bir kooperatif yapısı kuracağımıza,Esnaf ve sanatkarımızın rekabet gücünü yükseltip, finansal olarak ihtiyaç duydukları anlarda dağ gibi yanlarında olacağımıza, üyelerimizin teşvik-kredi gibi finans ihtiyaçlarının çözümü için canla başla çalışırken kimseyi ayırt etmeyeceğimize, yalnız ve yalnız Biga esnafımızın hizmetinde olacağımızın sözünü yönetim kurulunda ki tüm arkadaşlarım adına  sizlerin huzurunda veriyorum” şeklinde konuştu. 

“Biga esnafımız için hayırlı olsun”

Koyuncu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Uzun yıllardır görevde olan, Yaptığı hizmetler ile kooperatifimizi ülkemizin saygın kurumlarından biri olarak teslim etmeye hazırlanan, efsane başkan Mehmet Sokullu büyüğümüze bugüne kadar ki yaptığı hizmetlerden dolayı huzurlarınızda sonsuz teşekkür ediyorum. Kooperatifimizin kurulduğu günden bu güne geçtiği tüm evreleri, yaşadığı tüm dönemleri bilen bir esnaf olarak, Mehmet Başkanımızın kooperatifimize kazandırdıklarına müteşekkirim ve saygı duyuyorum. İnşallah, esnaflarımızın takdiri ve teveccühü ile efsane başkanımızın teslim edeceği hizmet bayrağını daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Seçimin kooperatifimize, ilçemize ve esnafımıza hayırlı olmasını dilerken, adil bir yarış olmasını temenni ediyorum. Başkan adayı olarak esnafımızın takdirini toplayan, Sayın Mustafa Kurt ve Sayın İbrahim Mutur'a başarılar diliyorum. Son olarak; Kredi Kefalet Kooperatifimizin tüm ortaklarını demokratik haklarına sahip çıkmaya ve oy kullanmaya davet ediyorum. Değerli vaktinizden zaman ayırıp beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Biga esnafımız için hayırlı olsun.”

Funda Figen

Oluşturulma Tarihi: 26 Ocak 2023, Perşembe 14:30
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
İLGİLİ VİDEOLAR
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.