SON DAKİKA
Hava Durumu

GÜNEY MARMARA’NIN EN BÜYÜK FUARI AÇILDI (01.10.2022)

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, dün düzenlenen törenle 16'ncı kez ziyaretçilere kapılarını açtı.

Biga TSO’nun öncülüğünde, Biga Belediyesi ve STK’ların katılımıyla gerçekleştirilen ve yoğun ilgi gören Biga Fuarı’nın açılışında konuşan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan hem Biga’nın hem de Biga Fuarı’nın önemine değinerek; “Kahramanlarımızın emaneti, bizim de çocuklarımıza miras bırakacağımız güzel ilçemiz Biga; bölgemizin yükselen değeri olma özelliğini korurken, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyümeye hiçbirimiz engel olamayız. Ancak bu büyümenin yönünü çizmek, bu büyümeyi planlı ve kontrollü bir şekilde yönetmek; bu kenti yönetenler olarak bizlerin en önemli görevi. Çocuklarımızın geleceği, kentimizin geleceğiyle aynı düzlemde. Bu kentin geleceğe taşınması görevi de bizim için çok önemli” dedi.

“Çiftçilerimizi teknolojiler ile buluşturmalıyız”

“Biga, bir tarım kentidir” diyen Doğan; “Tarım, hayvancılık başta olmak üzere üretimin ne kadar önemli olduğunu pandemi sürecinde çok daha iyi anladık. Birçok sektörde olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanlarında da çok hızlı bir teknolojik dönüşüm yaşanıyor. Daha kaliteli, daha yüksek verimli ve daha ekonomik üretim için tarım ve hayvancılıktaki son teknolojik gelişmeleri takip etmeli, özellikle çiftçilerimizi bu teknolojiler ile buluşturmalıyız. Bugün de bu nedenle buradayız. Bunun yanında da Tarıma Dayalı İhtisas Sera OSB konusunda kayda değer ilerlemeler sağladık” şeklinde konuştu.

“Ülkemizin kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz”

Başkan Doğan; “Türkiye’mizin 2023 vizyonuna uygun olarak, yatırımların ve istihdamın artması, ticaretin gelişmesi, ihracat hacminin büyümesi; özet olarak ülkemizin kalkınması, vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda faaliyetlerini sürdürerek, gelişmiş ülke standartlarına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu mücadelede bize güç veren Ak Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan başta olmak üzere Çanakkale Milletvekillerimizin tümüne, Biga’mız ve bölgemiz için yapmış oldukları gayretli çalışmalardan dolayı şahsım ve iş dünyamız adına teşekkürlerimi sunuyorum. İş dünyamızın lideri konumunda önemli birçok görevi birlikte başarıyla sürdüren TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na huzurlarınızda şükranlarımızı sunuyorum. Sayın Kaymakamımızın şahsında Biga’daki tüm kamu birimlerine, Belediye Başkanımızın şahsında Biga Belediyesine, Biga Ticaret Borsamıza, Biga Ziraat Odamıza, üniversitemize ve diğer tüm odalarımıza, derneklerimize ve paydaşlarımıza, üyelerimize ve değerli halkımıza değerli katkıları ve işbirliklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Turan; “Biga Fuarı çok kıymetli”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise; “Biga’da doğmak değil, Biga’yı sevmek kalkındırmak Bigalılıktır. Bugün de 16.’sını yaptığımız geleneksel hale gelen bu kıymetli etkinlik için yan yanayız, aslında bizim Ankara’da olmamız lazım, 1 Ekim meclisimizin açılışı. Bugün de bu fuarımızın 16.’sını yapıyoruz. Fuar kıymetli ama 16 defa olması ekstra kıymetli, adeta geleneksel hale geldi. 130’dan fazla firmanın ekonomik krize rağmen burada olmasını çok kıymetli bulunuyorum. Açılmayabilirdi, boş olabilirdi, başkanımızla konuştum, bu kapalı alan bize yetmiyor 120 stant planlamıştık 134 de çıktık, hala yollarda stantlarımız var, talep çok fazla. Şimdiden başkanımızın 17. açılışını hedeflemesini yürekten diliyorum. Çanakkale’ye Çanakkalelinin sahip çıkması gerekiyor. Türkiye’miz büyüyen bir ülke. 130’dan fazla üreticimizin helal, bol, bereketli üretimini diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 16'ncı kez ziyaretçilere kapılarını açtı. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Vali İlhami Aktaş, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve beraberindeki protokol üyeleri, fuarda yer alan stantları dolaşarak firmalar hakkında bilgi aldı.

Dilan Kaynak

Oluşturulma Tarihi: 1 Ekim 2022, Cumartesi 13:05
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
İLGİLİ VİDEOLAR
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.