SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İSTİFA ALTI HARFLİ BİR KELİME (17.05.2021)

Tecrübeli teknik adam Ahmet Hacıhamzaoğlu “İstifa” kelimesi ile ilgili önemli bir yazı yazdı.
Haber Giriş Tarihi: 17.05.2021 11:24
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

1946 Çanspor Futbol Okulu’nun kurucusu tecrübeli teknik direktör Ahmet Hazıhamzaoğlu “İSTİFA” kelimesi üzerine önemli bir paylaşımda bulundu.

Hacıhamzaoğlu yazısında şunları söyledi

"İstifa etmenin dayanılmaz hafifliği”

İstifa onurlu bir eylemdir! Bazen bırakıp gitmek gerekir...

"İstifa" epi topu altı harfli bir kelime.

Gelin görün ki ağırlığını tartmaya kantarlar yetmiyor.

Hem kızgın demirden bir top gibi, hem de tutmasını bilemeyen altında eziliveriyor.

O kadar büyütecek bir şey değil aslında.

Bana sorsanız istifa "mükemmel bir şey" derim.

Size, benim gözümden istifayı anlatayım.

İstifa bir kere bir özgürlük meşalesidir. Eşofmanın üstünü giyip çıkmanın getirdiği hafifliğin hayali bile güzeldir. Masanızda bekleyen yoğun fikstür...

Gelecek hafta oynanacak maçın analizleri.Oyuncuların, bitmek, tükenmek bilmeyen istekleri..

Gazetecilerin cevap bekleyen soruları..

Yönetimin memnuniyetsizliği..

Dokunuz tutmadıysa eğer, asla mutlu edemeyeceğiniz bir taraftar topluluğu..vs vs ...

Düşünün; Hepsini bırakıp, kendinizi kapıdan atıp, arabaya atlayıp sahile gidip, gözlerinizi ufka dikip, zaman mevhumunu unutup, omuzlarının an be an rahatladığını hissetmek.

Kapıdan dışarı atılan ilk adım, hayatta ertelenen her şeyin bir anda gerçekleşebileceğine inanmaya en yakın andır. Düşünsenize, istifa etmeseydiniz, belki de bu hafta 1000 km km yol gidecektiniz. 30'40 bin kişinin bin bir türlü hakaretine maruz kalacaktınız. Şimdi serin çarşaflara ayaklarınızı uzatıp, rahat rahat gerinebilirsiniz.

Sabah erken saatlerde çalan saati duvardan söküp atabilirsiniz. Pijamanızı bu gün hiç çıkarmayabilirsiniz. Belki de antrenmanda olsanız 10 dakika sonra bir kriz kopacak, eldekiler yetmezmiş gibi bir de bunları düşünmek zorunda kalacaktınız.

Oysa şimdi, kahvaltıyı nerelerde yapacağınıza karar verebilirsiniz.  Hatta mutfağa geçer pişirmeyi denersin onca zaman sonra.  Okumayı hiç sevmemiş olabilirsiniz. Belki de asla buna vaktiniz kalmadığı içindir. Şimdi vakit de var. Film izlemek, kitap okumak ne kadar keyiflidir kim bilir..

Eski dostlarınızı özlemişsinizdir belki de. İki lafın belini kırmayı, güneşli teraslarda kahve keyfi yapıp  sohbet etmeyi istemez mi insan? Hiç futboldan konuşmadan, öyle akışına muhabbet pek güzel olur. Futbola laf gelirse de geçmiş gitmiş gün dersin,eskileri anlatmak harika olur.

Vicdanını rahatsız eden her olaya kafa yorabilirsin. Kırdıklarınla barışabilir, kendinle yüzleşebilir, hayatla bağını yeniden kurabilirsin.

Her şeye baştan başlayabilirsiniz.

İstifa bir beyaz çizgidir, tüm hataları geride bıraktıran.

Bazen dayanamadığın için basarsın istifayı bazen gerçekten başaramadığından kimi zaman da utançtan.

Hepsi de şanlıdır.

Altında gizli bir onur barındırır.

İstifa eden başı dik çıkar geride bıraktığı kapıdan. Geride bıraktığı makamı onurlandırmıştır en azından. Kalanlar ya şahbaz ya da perişan olacak sanır insan.  Oysa olduğu gibi dönmeye devam edecektir devran. Ama bu saydıklarım, normal istifalar için geçerli. Düşünün ki üst üste yığılı beton bloklar, yüzlerce metre yüksekliğinde, hepsini siz dizmişsiniz, kendiniz de en ortada.

Çıkıp giderseniz, hepsi üstünüze devrilecek..

O zaman eşofmanı giyip çıkmak mümkün olmayabilir.

Demek ki çalışırken de, hata yaparken de, büyük atarken de, yalana mecbur kaldığınızda dahi, üst üste yığdığınız blokları arada temizlemeyi unutmamalı.  Altında ezileceğiniz, eşofmanı giyip gidemeyeceğiniz işlere girmemeli. Bir gün sahile arabayı çekip, sakin nefeslerle ufka bakabilmek isteyebilirsiniz. Gerideki hiç bir şeyi düşünmeden, yazlık bahçesinde resim yapmayı dileyebilirsiniz. Kalbiniz dingin, kafanız rahat olsun, verdiğiniz her kararı iyi düşünmek gerek demek ki. İstifa insana kendi ile baş başa kalma lüksü sunar. İstifa bir aklanma, arınma, başka ufuklara açılma, tövbelerden geçme, yeni bir sayfa açma demektir.

İstifa para ile satın alınamayacak bir lükstür.

Kulüpteki geleceğiyle ilgili tartışmalar olunca, efsane teknik adam Arsene Wenger, istifa kararı aldıktan sonra şu açıklamalarda bulundu.

-"Bu kulübe uzun yıllar hizmet etme fırsatını bulduğum için minnettarım. Kulübüme her zaman tam bir bağımlılık ve dürüstlükle hizmet ettim. Bu kulübü bu kadar özel yapan personele, oyunculara, yöneticilere ve taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu sezonu en iyi yerde bitirmek için taraftarlarımıza destek çağırısında bulunuyorum. Tüm Arsenal taraftarları olarak kulübümüzün değerlerine sahip çıkacağız. Arsenal'e olan aşkım sonsuza kadar sürecek"

İstifa ederken kullanılan üsluba,nezakete bakarmısınız!

Efsane olmak, Arsene Wenger olmak öyle çok kolay olunmuyormuş..

"istifa" etmenin sadece 6 harften oluşan bir kelime olmadığını, Arsene Wenger'in açıklamalarından sonra çok daha iyi anladım.

Aynı yere olmasa da aynı işe geri dönülür.

Merak etmeyin..

Siz ayrılmasını bilin yeter

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar