SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

HER ZAMAN KARAKTERİNİ HATIRLAYACAĞIZ (21.04.2021)

Çanakkale Karatesinin önemli isimlerinden Süleyman Orhan kıymetli bir spor adamını kaybettiklerini söyledi.
Haber Giriş Tarihi: 21.04.2021 10:05
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Karate Milli takım antrenörlerinden Süleyman Orhan Karate Federasyonu başkanı Esat Delihasan’ı kaybetmenin acısını ve üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

Orhan açıklamalarının devamında ise şunları söyledi “Dünya Karate Federasyonu, WKF ve EKF Yürütme Kurulu üyesi ve Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan'ın vefatından derin üzüntü duyuyoruz.

Sayın Delihasan kendini gerçekten Karate'ye adamıştı.  Spora karşı gerçekten tutkulu, hayatını Avrupa'da ve tüm dünyada sporun ilerlemesine adadıktan sonra Karate'nin en önemli kişiliklerinden biriydi.

Özgün profesyonelliğe ve dürüstlüğe sahip, eşit derecede sevilen ve beğenilen bir adam olan Delihasan, bu Pazartesi 52 yaşında hayata gözlerini yumdu. 2008'den beri Türkiye Karate Federasyonu'na başkanlık etti ve kendi ülkesinde sporun olağanüstü ilerlemesine vesile oldu.  Türkiye'yi sporun en güçlü ülkelerinden biri haline getirmeye katkıda bulundu.

On yıldan fazla bir süredir WKF İcra Kurulu Üyesi olan Delihasan, Akdeniz Karate Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.  EKF'nin İcra Komitesinde önemli bir güç olarak Avrupa Karate'nin ilerlemesinde temel bir rol oynadı.  Yönetici pozisyonlarındaki başarılı kariyerinden önce, bir Karate sporcusu ve Karate antrenörü olarak olağanüstü başarılar yaşadı.

“Sayın Esat Delihasan'ın vefatı tüm Karate ailesi için kesinlikle telafisi mümkün olmayan bir kayıptır.  O sadece sporumuzun en önemli kişiliklerinden biri değildi;  o aynı zamanda gerçek bir dost, iyimserliğin kalesi ve hepsinden önemlisi nazik ve cömert bir insandı.  Çok özlenecek.  Her zaman onun karakterinin gücünü, dürüstlüğünü hatırlayacağız.  Onun ölümü Karate dünyası için bir öncesi ve sonrayı temsil edecek .

 Sayın Delihasan'ın sporumuza bağlılığı asla unutulmayacak

WKF, sn.Delihasan’ın sevgili sporumuza olan bağlılığını asla unutmayacaktır.  Bu zor zamanda tüm Karate Ailesi'nin kendisinin yanında üzüntülerimizi paylaşıyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar