SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

‘’Sizin güttüğünüz siyaset çıkmaz sokak’’

Sağlık-Sen Çanakkale Başkanı Suat Özen yapmış olduğu açıklamada; ‘’Siyaseten iktidar olma hevesi ile ne mukaddes değer biliniyor ne de vatanın bölünmez bütünlüğü’’ dedi.
Haber Giriş Tarihi: 13.08.2022 14:08
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2022 14:10
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Sağlık-Sen Çanakkale Başkanı Suat Özen, bölücü örgütün siyasi uzantısı tarafından Kepezspor Tesisleri’nde, Kepezspor’un izni olmadan futbol turnuvası düzenlendiğini belirterek; Aynı gün Çanakkale Belediye Tesisleri’nde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin bulunduğu salonda aynı siyasi uzantının vekili Kürdistan ifadesini kullanarak propaganda yapmıştır.’’ dedi.

 

Başkan Özen; Aziz Şehitlerimizin hatıraları gerçekleri yüzümüze şamar gibi vuruyor

Şehitler Diyarı Çanakkale’de; Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı’nın bir arada olduğunu dile getiren Başkan Özen; ‘’Tarihi sizlere hatırlatmak haddimize değil ama görmezden gelsek de, duymazdan gelsek de, en acısı da umursamaz olsak da, Aziz Şehitlerimizin hatıraları gerçekleri yüzümüze şamar gibi vuruyor, kör gözlere gerçekleri abide heybeti ile gösteriyor.

Ama tabi ki de anlayana veya görebilene. Şehitler diyarı Çanakkale’de Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı mukaddes değerler ve Türklük adına koyun koyuna yatıyor.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Cumhuriyetin önsüzünün yazıldığı şehrimiz için ne kadar acı bir durumdur’’

Bölücü örgütün siyasi uzantısı tarafından, Kepezspor’un izni olmadan futbol turnuvası düzenlendiğini belirten Başkan Özen; ‘’Çanakkale Savaşları; kapitalist sömürgeci dünya düzenine karşı duran tek vücut olmuş bir milletin tarihe altın harflerle yazdığı büyük bir zaferdir. Kepezspor Başkanının istifası ile üzülerek öğrendiğimize göre ilimizin güzide beldesi Kepez’de 1915 yılında Çanakkale’de yenilgiye uğrattığımız kapitalist sömürgeci dünya devletlerinin, ülkemizdeki maşaları haline gelen bölücü örgütün siyasi uzantısı tarafından Kepezspor Tesisleri’nde Kepezspor’un izni olmadan futbol turnuvası düzenlenmiş.

Cumhuriyetin önsüzünün yazıldığı şehrimiz için ne kadar acı bir durumdur. Bu rezalete sebep olan bölücü örgütün siyası uzantısına kol kanat geren tüm sorumluları kamu vicdanına havale ediyorum. Üç beş oy uğruna Nerede kaldı sizin Atatürkçülüğünüz…’’ şeklinde konuştu.

“Tek Yürek”

Yaşanan olaya, Rıza Tefvik Bölükbaşı’nın dörtlüğü ile cevap veren Başkan Özen; Bu yaşanan kepazelikte kimin payı var ise Rıza Tefvik Bölükbaşı’nın şu dörtlüğünü kendileri için iyi idrak etmelerini öneririm.

Dîvâne sen değil, meğer bizmişiz,

Bir çürük ipliğe hülyâ dizmişiz.

Sade deli değil, edepsizmişiz.

Tükürdük atalar kıblegâhına.

Bu aymazlığınız sizi zelil edecek bizleri de “TEK YÜREK”.’’ dedi.

Dilan Kaynak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar