SON DAKİKA
Hava Durumu

ÖNDER “KATKI VERMEYE HAZIRIZ”

İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Çanakkale Belediyesi, Kepez Belediyesi, Çardak Belediyesi, Lapseki Belediyesi ve Umurbey Belediyesi olmak üzere beş belediyeye can dostlarımız için bir öneride bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2022 10:12
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2022 10:12
https://www.kaleninsesi.com
ÖNDER “KATKI VERMEYE HAZIRIZ”

Çanakkale Katı Atık Birliği toplantısında beş belediyeye tüzüklerinde değişiklik yaparak, bütçelerinden ayıracakları paylarla sokak hayvanları için barınak, bakım evi, hayvan hastanesi ve rehabilitasyon merkezini de kapsayacak şekilde kompleks tesisler kurabilmek ve bu tesislerde veteriner, bakıcı, yardımcı personel bulundurmak ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği yaparak hareket etmeleri için çağrıda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder; “Dileğim odur ki tüzük değişikliği yaparak önergeme sahip çıkarlar. Biz İl Özel İdaresi olarak payımıza düşen katkıyı vermeye hazırız” dedi.

'Her hayvan Allah’ın eseridir ve insanoğluna emanettir'

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder; “İlimizde başıboş sokak hayvanları bazen şikayetlere neden olmakta, bazen de sokak hayvanlarına yapılan vahşice muamelelerle yüreğimizi acıtmaktadır. 5199 Sayılı "Hayvanlar Koruma Kanunu" Belediyelere sorumluluklar yüklemektedir. İl Genel Meclis Başkanı olarak ÇAKAB(Çanakkale Katı Atık Birliği) toplantısında Çanakkale Belediyesi, Kepez Belediyesi, Çardak Belediyesi, Lapseki Belediyesi ve Umurbey Belediyesi olmak üzere beş belediyemize tüzüklerinde değişiklik yaparak, bütçelerinden ayıracakları paylarla sokak hayvanları için barınak, bakım evi, hayvan hastanesi ve rehabilitasyon merkezini de kapsayacak şekilde kompleks tesisler kurabilmek ve bu tesislerde veteriner, bakıcı, yardımcı personel bulundurmak ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği yaparak hareket etmelerini, sokak hayvanlarının çözümünün de öldürerek, zehirleyerek yada köylere, ilçelere atılarak değil de kısırlaştırma ve küpe işlemi yaparak hayvanların ıslah edilmesi önerisinde bulundum” dedi.

“Topu taca attıklarına üzülerek şahit oldum”

“Çanakkale İl Özel İdaresi olarak Katı Atık Birliği üyesi beş belediyemize payımıza düşen maddi katkıyı sağlamak üzere, İl Genel Meclisimizin oy çokluğu ile aldığı kararı toplantıda ilettim” diyen Başkan Nejat Önder; “Belediye Meclis üyelerinin ve Belediye başkanlarının konuşmalarından anladığım, yasal yükümlülüklerinden kaçarak topu taca attıklarına üzülerek şahit oldum. Dileğim odur ki tüzük değişikliği yaparak önergeme sahip çıkarlar” şeklinde konuştu.

“İl Özel İdaresi olarak payımıza düşen katkıyı vermeye hazırız”

İl Özel İdaresi olarak katkı vermeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Nejat Önder; “Yıllar önce seçim meydanlarında "Can Dostları Yaşam Merkezi ve Can Dostları Modern Hayvan Hastanesi" yapma sözü verip, seçim kitapçıklarına dahi yazarak sadece seçimi kazanma yatırımı olarak kullandıkları sokak hayvanlarını hatırlayarak ve yıllar önce halkı aldatmadıklarını dilerim ispat ederler. Bu sefer gerçekten samimi davranarak sessiz canlara sahip çıkmalarını talep ediyoruz, göreve davet ediyoruz. Biz İl Özel İdaresi olarak payımıza düşen katkıyı vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Sevilay Koç

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.