SON DAKİKA
Hava Durumu

MECLİSTE GÜNDEME GETİRDİ   TRAFİĞE KAPALI İKİ YOLA DİKKAT ÇEKTİ   YÜKSEL; “YILLARCA KAPALI KALAMAZ”-video haber

Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada, uzun süredir trafiğe kapalı olması nedeniyle hem esnaf hem de vatandaşlara zor anlar yaşatan sokakların bir an önce trafiğe açılması gerektiğini belirtti. Vatandaşların bu yöndeki talebini CHP’li Başkan Ülgür Gökhan’a ileten Yüksel; “Uzun süredir şehir merkezinde trafiğe kapatılmış iki sokak var. Bu sokaklar yıllarca kapalı kalamaz, bir an önce iki sokakta trafiğe açılmalı” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2022 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 05.11.2022 17:05
https://www.kaleninsesi.com
MECLİSTE GÜNDEME GETİRDİ     TRAFİĞE KAPALI İKİ YOLA DİKKAT ÇEKTİ     YÜKSEL; “YILLARCA KAPALI KALAMAZ”-video haber

Çanakkale’de CHP’li Belediye tarafından bir türlü tamamlanamayarak yapımı yılan hikayesine dönen ve AK Parti Grup Başkanı Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın devreye girmesi ile birlikte kredisi onaylanmasının ardından çalışmaların hızlandığı yeni belediye binası inşaatının yanındaki trafiğe kapalı olan yol ve yine yıllardır yapımı yarıda kalan Cennet Otoparkı’nın yanındaki trafiğe kapalı olan yol Meclis Toplantısı’nda gündeme geldi. Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem dışı söz alarak konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, hem yeni belediye binası yanındaki kapalı yolun hem de Cennet Otoparkı’nın yanındaki kapalı yolun bir an önce trafiğe açılması gerektiğini söyledi. Şehir merkezinde uzun süredir trafiğe kapalı olan iki sokağa dikkat çeken Yüksel; “Yerelle ilgili bir konuyu gündeme getirmek istiyorum sayın başkan. Bu da yine birimlerin değil sizin iradenize sunacağımız bir konu. Yerinde baktıktan sonra bize hak vereceğinizi düşünüyorum, önlem alacağınızı düşünüyorum. Gelişen şehrimizde yollara ihtiyacımız varken, şehir merkezinde kapatılmış iki sokak var. Normalde bir vatandaş herhangi bir sebeple yolu işgal ettiğinde onu uyaran kişi zabıtalardır, hatta işgal sebebiyle cezayı yazan, uygulayan da zabıtalarımızdır. Fakat şehir merkezinde belediyenin binaları sebebiyle kapatılmış iki tane sokak var. Bunlardan bir tanesi yeni belediye binamızın yanında carrefourlu olan sokak, uzun süredir şantiye binaları yüzünden kapandı. Şimdi orada bir düzenleme yapılıyor, carrefour da yıkıldı ama şantiye binası teknik elemanların çalıştığı yerdir, belediye binamızın altında kapalı alanlar oluştuğu için, şantiye binasının kaldırılması için belediyenin taşınmasını beklemeye gerek yok. Oranın boşaltılıp o caddenin hem yeni binamıza hem carrefour yerine gelecek projeye hem de arkadaki tapuya hizmet edecek standarta gelmesi gerekiyor. Çünkü tapumuz ülkenin en yoğun tapularından biri” dedi.

ESNAF VE VATANDAŞ SIKINTI YAŞIYOR

Cennet Otoparkı’nın yanındaki yolunda trafiğe açılması gerektiğini ifade eden Yüksel, söz konusu yolda esnafların ve vatandaşların yaşadığı sıkıntıları şu şekilde anlattı; “Diğer konu da; Cennet Otoparkı’nın oradaki yol. Cennet Otoparkı’nın eski girilen yolunun üzerinde bir trafo var, yıllardır o yol trafo yüzünden kapalı. Göktürk sokak. Oradaki esnaf çok mağdur sayın başkan, imza da toplayabiliriz dediler. O sokak kapalı olduğu için şöyle garip durumlar oluyor. Sürücüler araçlarıyla sokağa girdikten sonra sokağın trafiğe kapalı olduğunu anlayabiliyor. Mesela şehre gelen yabancı plakalı İstanbullu, İzmirli yol var sanıp oraya giriyormuş, esnaf diyor ki sonra hep birlikte onları biz çıkarıyoruz. Atatürk Caddesi gibi trafiğin yoğun olduğu bir caddeye geri geri çıkıyorlar.”

TEHLİKE SÖZ KONUSU

“Ayrıca orada bir başka sıkıntı da var, tehlike var” diyen Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel; “Allah korusun bir yangın çıktığında, ambulanslık bir durum olduğunda, itfaiyenin ya da ambulansın o sokağa müdahalesi minimum yarım saat. Çünkü şu an da yan yana araçlar park etmiş, arka arkaya park etmiş, en öndekinin çıkması için bile bir zaman gerekiyor. Ambulans ve itfaiye ekipleri için zaman çok önemli. Bu nedenle talebimiz şu sayın başkan; oradaki trafonun kaldırılarak yolun trafiğe açılmasıdır. Çünkü, Cennet Otoparkı’nın akıbeti belli değil, yıllarca o sokak kapalı kalamaz, olmayan binada trafoya da ihtiyaç yok. Binanın arkasında belediyeye ait ot bürümüş kocaman bir alan var, trafo orada muhafaza edilebilir, diğer talebimiz de sayın başkan; o sokak trafiğe açılmalı ve eskiden olduğu gibi binanın akıbeti belli olana kadar o arkadaki otluk alan temizlenip tekrar otoparka dönüşebilir. Nasıl Cumhuriyet Meydanı’nda yurt binası yapılıncaya kadar o alanı geçici süreli otopark için kullanıma açtınız. Burası da daha uzun bir süre öyle kalacağına otoparka açılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.