SON DAKİKA
Hava Durumu

HALKIN TALEPLERİNİ İLETTİ YÜKSEL; “ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NE AİT DÜĞÜN SALONU YOK”-video haber

Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda vatandaşların taleplerini ileten Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Çanakkale Belediyesi’ne ait açık ya da kapalı bir düğün salonunun olmadığına dikkat çekip, kentte bir düğün salonu ihtiyacının olduğunu vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2022 10:35
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2022 13:55
https://www.kaleninsesi.com
HALKIN TALEPLERİNİ İLETTİ  YÜKSEL; “ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NE AİT DÜĞÜN SALONU YOK”-video haber

Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda gündem dışı söz alarak vatandaşların taleplerini ileten Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, kentin bir düğün salonuna ihtiyacı olduğunu ifade ederken, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akın ettiği Çanakkale’de yeniden düzenlenmesi planlanan Cumhuriyet Meydanı’na da bir wc yapılması gerektiğini dile getirdi. Çanakkale Belediyesi’ne ait açık ya da kapalı bir düğün salonunun olmadığını belirten Yüksel; “Düğünlerimiz kültürümüzde çok önemlidir ve gittikçe de önemi azalmaz, aynı şekilde düğünlerimiz önem verdiğimiz kültürel organizasyonlarımızdır. Ancak şehrimizde Çanakkale Belediyesi’ne ait açık ya da kapalı bir düğün salonu yok. Çanakkale’de bir düğün salonu ihtiyacı mevcut, çünkü yüzlerce düğün oldu yaz boyunca ve dar gelirli vatandaşa sunulan bir imkan olmadığı için de insanlar restoranların ya da otellerin yetemedikleri ücretleriyle karşılaştılar, kimisi yapamadı, kimisi yasak olduğu halde sokak aralarında düğünler oldu. Bu konuda önerimiz var sayın başkan; gittikçe görüyoruz şehirlerde, belediyelere ait kır düğün alanları var. Mesela barış kafe çok güzel bir kafe oldu yeni kordonda, öyle bir alanda kır düğün alanı yapılabilir, bu da vatandaşımızı mutlu edecektir, bu talebimizi iletiyoruz. Çünkü Mayıs ayından Eylül sonuna kadar iklimimiz müsait, o arada da kır düğünleri de keyifli oluyor, masa, müzik sistemi ve bir sahneden ibaret, çok yatırım da gerekmiyor, vatandaşın bu talebini de size iletiyoruz sayın başkan. Halka hizmet edildiği gibi sonuçta belediyeye de bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Cumhuriyet Meydanı ile ilgili de vatandaşların wc talebini dile getiren Yüksel; “Cumhuriyet Meydanımız düzenlenmeye başlıyor. Meydandaki yıkım bitti düzenleme olacak, orada vatandaş da soruyor, biz de zaman zaman aynı sorularla karşılaşıyoruz, bir wc planlandı mı? Şu an mevcut olanlar çok da kullanılabilir alanlar değil, yenilenmesi gereken yerler. Bu talebi de iletmiş olalım, çünkü gruplar geldiğinde orada iniyorlar, hepimiz karşılaşmışızdır, insanlar bu soruyu soruyor, mevcut olanlar yetersiz olduğu için, meydan düzenlenirken böyle günün şartlarına uygun, standartları yüksek, güvenlikli, hijyenik ortamların olması gerektiğini sözlerimizi üzerine ekliyoruz” diye konuştu.

Dilan Kaynak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.