SON DAKİKA
Hava Durumu

GELİBOLU’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMA VURULDU Özacar nerede?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Gelibolu’nun uzun süredir beklediği doğal gaz için düzenlenen ilk kazı törenine katıldı. Törende Gelibolulara seslenen Turan; “Aralık ayının sonunda Gelibolu’da doğalgazı yakacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2022 09:42
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2022 09:42
https://www.kaleninsesi.com
GELİBOLU’DA DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMA VURULDU  Özacar nerede?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, doğal gaz ilk kazı töreninde yaptığı konuşmada doğal gaz sürecinin yanı sıra Gelibolu Limanı’na da değindi. Gelibolu Limanı’nı yapacaklarını belirten Turan; “Gelibolu’ya ne söz verdiysek yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Ancak tabiî ki önümüzde bazı engeller olabiliyor. Mahkemeler, müteahhidin kendi özel sorunları gibi sorunlar olabiliyor. Çanakkale’de söz verip yapamadığımız hiçbir şey yok. Ancak Gelibolu Limanı hariç Gelibolu Limanımızı yapamadık, itiraf ediyorum. Tek sebebi biz değiliz. Ama bu süreç bizim için namus gibidir, Gelibolu’ya bunu yapacağız dedik ve yapacağız. Örneğin bu yatırımın sahibi GESTAŞ. GESTAŞ yönetiminde CHP’liler yok mu? Var. Peki diğer partilerin İl Genel Meclis Üyesi yok mu? Niye bunu sadece ben takip ediyorum? Onlarda buna sahip çıksınlar. Arkadaşlar niye bunu satıyorsunuz dediler. Bir tane arsa satıldı, bu arsanın parası yattığı zaman şimdiden söylüyorum, paranın büyük çoğunluğunu Gelibolu Limanı için ayırıyoruz. Limanı bitirmeye çalışacağız” dedi.

“O ithamları hak etmiyoruz”

Doğal gaz konusunda eleştirilerde bulunan CHP’lilere tepki gösteren Turan; “İlk kazı temelini atacağız dediğimizde Gelibolu’dan bazı arkadaşlar, ‘Yalancı bunlar’, ‘yapmaz bunlar’ , ‘şov yapıyorlar’ demişler. Bu haksızlık, vekil olduğumuz günden beri çok yoğun mesai harcıyoruz. Çünkü bu memleket en iyisine layık. Biz ilk kazı temeli dediğimizde o hakaretleri hak etmiyoruz. O ithamları hak etmiyoruz. Kim iş yapıyorsa omuz vermeyi ve beraber iş yapmayı görev biliyoruz” diye konuştu.

“Aralık ayının sonunda Gelibolu’da doğalgazı yakacağız”

Aralık ayının sonunda Gelibolu’da doğal gazı yakacaklarını müjdeleyen Turan; “İlk kazma törenini gerçekleştiriyoruz, 3 ay kazma işleri devam edecek. 9 kilometre çelik boru var, 20 kusur kilometre plastik borular var, toplam 30 kilometreye yakın bir kazı olacak. bunların borusu beklenmeden taşıma ile beraber bir sistem içerisinde diğer ilçelerde olduğu gibi acilen gaz gelsin diye çalışılacak. Aralık ayının sonunda Gelibolu’da doğalgazı yakacağız. Büyük mahallenin üçünde doğal gaz borusu döşemesi bitecek” ifadelerini kullandı.

“Çocuk oyuncağı mı bu?”

“Geciken bir şey yok” diyen Turan; “Biz bu iş erken bitsin diye ısrarlı takiplerle bu duruma getirdik. Ama bir daha söylüyorum, bunun tek muhatabı ben değilim. İl Genel Meclisi gelmeyecek, belediye başkanı olmayacak. Çocuk oyuncağı mı bu?İş yapmaya ve üretmeye çalışıyoruz. Bende gelmeyeyim o zaman. Bu hizmetin kavgası mı olur?” şeklinde konuştu.

Havva Portakal

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.