SON DAKİKA
Hava Durumu

EN GÜÇLÜ DESTEK GENÇLERDEN GELECEK

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, Kaleninsesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlker Ülker’e gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2022 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2022 10:44
https://www.kaleninsesi.com
EN GÜÇLÜ DESTEK GENÇLERDEN GELECEK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere her zaman önem verdiğine dikkat çeken Başkan Uysal; “Cumhurbaşkanımızın en çok konuşulan liderlerden biri olması bizlere özgüven veriyor. En güçlü destek gençlerden gelecek. Bundan yana hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, seçimlerin yaklaşması üzerine ülke gündemine dair önemli ve çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk gençliğine vermiş olduğu değere, Türkiye’ye kazandırdığı birçok başarının yanında dış politikadaki başarılarıyla şanlı Türk Bayrağı’nın adından söz ettirmesine ve gençlere kıymetli bir umut ışığı olduğuna değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılarıyla, gençleri gerçekten etkilediğini, gençlere özgüven aşıladığını ve onlar için çok büyük bir değer olduğunu belirten Başkan Alperen Uysal; “İl Başkanımız ve Kadın Kolları Başkanımız ile birlikte geçtiğimiz pazartesi günü Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı gerçekleştirdik. Genişletişmiş İl Başkanları Toplantımızda 2023’te yapacağımız çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanımız ile istişarelerde bulunduk. Cumhurbaşkanımız bize yine enerji verdi, partimizin 21. kuruluş yıldönümüydü, kendisi de 21 yaşındaymış gibi bir enerji ve güç ile bizlere sahada yapacağımız çalışmalarla alakalı enerjisini aktardı. Kendi değerlendirmelerimizi de yaptıktan sonra kuruluşumuzun 21. yıldönümü münasebetiyle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 81 il Ana Kademe, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımızın ve Ankara teşkilatımızın katılımlarıyla partimizin 21. kuruluş yıldönümü programı gerçekleştirildi” dedi.

“Bizleri heyecanlandırıyor, gururlandırıyor”

AK Parti’nin her zaman gençlere değer verdiğini kaydeden Başkan Uysal; “Coşkumuzu, heyecanımızı 2023’e giderken yansıttığımızı düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği üzere inşallah seneye seçim zaferimizden sonra Ankara Spor Salonu’nda, büyük salonda 22. yaşımızın kutlamasını gerçekleştireceğiz. Tabii AK Partimiz tıpkı bizler gibi genç bir parti, 21 yıllık bir partiyiz. Bizler gibi genç olan partimizin gençlere de ne kadar değer verdiğini biliyoruz. Ankara'da bulunduğumuz zaman diliminde Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımız ile Daraltılmış İl Başkanları Toplantımızı da gerçekleştirdik. Toplantımıza Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu da katılım sağladı. Çevre ülkelerde ve dünyada yaşanan birçok karışıklığa ve savaş ortamına rağmen Sayın Bakanımızın toplantımıza katılarak biz gençleri bilgilendirmesi az önce de ifade ettiğim gibi Cumhurbaşkanımızın, devlet yöneticilerimizin, AK Partimizin gençlere ne kadar değer verdiğini açık bir şekilde gösteriyor. Görüyoruz ki, birçok genç, uygulanmakta olan dış politikayı çok beğeniyor, takdir ediyor. Hatta gençlerin nezdinde en çok övgü alan konunun dış politika olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda da gerek Cumhurbaşkanımızın gerekse Dışişleri Bakanımızın çalışmaları bizleri heyecanlandırıyor, gururlandırıyor” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız, gençlere özgüven veriyor”

“Ay Yıldızlı Bayrağımızın, Türkiye isminin dünya çapında bu kadar gündeme gelmesi, Cumhurbaşkanımızın en çok konuşulan liderlerden biri haline gelmesi bizlere özgüven veriyor” diyen Başkan Uysal; “Çünkü biz, en çok özgüvenini kaybeden bir millet haline gelmiştik. Cumhurbaşkanımızın 21 yıllık parti ve 20 yıllık iktidarlık döneminde gerçekleştirilen İHA, SİHA çalışmalarından, dünya genelini ilgilendiren problemleri çözüme kavuşturmada öncü olmasına, Birleşmiş Milletlerin dahi çözemediği problemleri çözebilmesine hatta son zamanlarda yaptığı hamleler ile Birleşmiş Milletlere de tarihinin en büyük zaferlerinden birini yaşatmasına kadar yapmış olduğu tüm çalışmalar bizlere yeniden ve çok büyük bir özgüven duygusu aşıladı. Toplantılarımızın ardından Çanakkale’ye dönüş yaptık. Çanakkale’de gerçekleştireceğimiz saha çalışmalarımızla alakalı planlamalarımızı hemen yapmaya başladık” şeklinde konuştu.

“Genç kardeşlerimizin Çanakkale’de AK Gençlik ailesi var”

Üniversiteli gençlerin fikirlerinin, projelerinin onlar için çok değerli olduğunu, Gençlik Kolları nasıl bir partinin omurgasıysa, üniversite teşkilatının da Gençlik Kollarının omurgası olduğunu vurgulayan Başkan Uysal; “Şehitler Diyarı Çanakkalemize, tarih kokan Çanakkalemize gelen tüm üniversiteli kardeşlerimizin burada bir ailesi var, bir AK Gençlik ailesi var. Biz, genç kardeşlerimizin üniversite yaşamları boyunca her alanda yanlarında olmak, en ufak sorunlarında dahi onlara yardımcı olmaya gayret göstermek için buradayız. Projelerinde, fikirlerinde, yapacakları çalışmalarda üniversite teşkilatı, üniversite birimi olarak yanlarında olmaya gayret etmeye devam edeceğiz. Çanakkale, üniversite şehri. Şu an üniversiteler kapalı birçok öğrenci arkadaşımız burada değil, bu da şehrin enerjisini düşürüyor. Gençler olduğu zaman, üniversite olduğu zaman şehrimiz bir başka oluyor, bir hareketlilik oluyor, bunun en büyük örneğini de pandemi döneminde yaşamıştık. Üniversite öğrencisi yokken şehirde bir boşluk hissediliyor, şehir de bunu hissediyor, esnaf da bunu hissediyor, her alanda herkes bunu hissediyor. Tabii üniversitemiz kendi doğal güzelliğiyle, coğrafi konumuyla tercih edilen bir üniversite. Biz de, az önce de ifade ettiğimiz gibi buradaki arkadaşlarımızın fikirlerinde, projelerinde, sorun ve problemlerinde hemen her alanda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Çünkü nasıl ki Gençlik Kollarımız partimizin omurgasıysa, üniversite teşkilatımız da Gençlik Kollarımızın omurgasıdır. Burada kardeşlerimize çok değer veriyoruz, çok kıymet veriyoruz çünkü fikirleri ve projeleri bizler için çok önemli” ifadelerini kullandı.

“Çanakkale Belediyesi gençleri kullanarak siyaset yapma peşinde”

Çanakkale Belediyesi’nin sözde yurt problemlerini göz önünde bulundurarak, sembolik olarak 20 öğrenci için otel ayarladığını, aslında Çanakkale Belediyesi’nin asıl amacının öğrencileri kullanarak siyaset yapmak olduğunu dile getiren Başkan Uysal; “Geçen yıl bunu çok yaptılar, yine gençler üzerinden "Yurt bulamıyorlar, gençler dışarıda kaldı" gibi algı operasyonları yaptılar. Çanakkale Belediyesi, sembolik olarak 20 öğrenci için otel ayarladı. Buradaki asıl amaç, gençleri düşünmek değil maalesef gençleri kullanarak, gençleri kendi siyasi karalama çalışmalarına alet ederek bir algı operasyonu çalışması yapmak. Ancak, Çanakkale’deki yurt kapasitesi çok ciddi oranlara ulaştı, sadece Terzioğlu Kampüsümüzde 3000 kişilik kız öğrenci yurdumuz var. Yeni yapılan yurtlar ile birlikte bırakın barınma problemini, 0 doluluğa ulaşılamadığı, boşlukların bile olduğu zamanlar yaşandı. Bundan dolayı gençlerimiz, yurt bulamama, ev bulamama, barına problemi gibi konularla karşılaşmıyor” dedi.

“Her gencin yanında olacağız”

AK Parti olarak gençlerin her zaman olduğu gibi yine yanında olacaklarını vurgulayan İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal; “Üniversitede çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Geçen yıl da yaptığımız gibi bu yıl da üniversiteli kardeşlerimiz daha otogara ilk indiği, iskeleye ilk adım attığı andan itibaren onların yanında olmaya başlayacağız. Genel Başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 85 milyonun Cumhurbaşkanı. Kim AK Partili kim değil diye bakmayacağız, bizim Cumhurbaşkanımız gençlerin Cumhurbaşkanı, bizler de Cumhurbaşkanımızın buradaki gençlik temsilcisi olarak her gencin yanında olacağız. O gün standımıza gelen, o gün kapımızı çalan yardım isteyen kim varsa onların yanında olmaya gayret göstereceğiz. Yine kampüste de ilk adım attıkları andan itibaren "Kampüse Hoş Geldin" diyerek üniversiteli gençlerin yanında olacağız. Kardeşlerimizin, şehiriçi ulaşım kartı almalarından, okul ve yurt kayıtlarına kadar şehir ve okul hayatı ile ilgili her ihtiyaç duydukları alanda yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Yine üniversiteli kardeşlerimiz gelmeye başladığı andan itibaren yapacak olduğumuz çalışmalardan birisi de geçen yıl rekor bir sayı olan 1500 kişiyle gerçekleştirdiğimiz Şehitlik Ziyaretimiz olacak. Burası Şehitler Diyarı, kardeşlerimizin önce bu maneviyatı yaşarak bu havayı solumasını ve döneme o şekilde Bismillah demelerini istiyoruz. Bu seneki hedefimiz de 2000 üniversiteli gencimizi Şehitliğe götürmek ve şehrimizin o maneviyatını o tarih kokan havasını solumalarını sağlamak” diye konuştu.

“Gençler, tercihini AK Parti’den yana kullandı”

Bundan önceki seçimlerde de hep gençlerin tercihinin Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olduğunu anımsatan Başkan Uysal; “6.5 milyon ilk defa oy kullanacak, yeni seçmen var. Her ne kadar ana muhalefet "z kuşağı" kavramı ile ötekileştirme yaparak iktidarı götürebileceklerini söylese de biz bundan önceki seçimlerde de hep gördük ki, gençlerin tercihi her zaman Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti oldu” dedi.

“En büyük tokadı Teknofest Kuşağı’ndan yiyecekler”

1915 Çanakkale Köprüsü sayesinde artık buradan Keşan’a elli dakikada gittiklerini ama hâlâ Esenler’den üniversiteye de elli dakikada gittiklerini, Çanakkale’de CHP’li yerel yönetimin, öğrencileri ne kadar düşünmediğinin de ortada olduğunu belirten Başkan Uysal; “Bu dönemde de ana muhalefet en büyük tokadı, bizim de Teknofest Kuşağı olarak ifade ettiğimiz Teknofest gençliğinden yiyecek. 6,5 milyon gencin %80-90'ı yani neredeyse tamamı üniversiteli kardeşlerimizden oluşuyor. Birçok şehirde üniversite öğrencilerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere adımlar atılırken özellikle yerelde görüşüyoruz ki bu zamana kadar üniversiteli gençlerin yüzüne bakmayan, üniversiteli gençlerin hiçbir zaman yanında olmayan CHP zihniyeti bunun tam tersini yaparak ulaşıma zam üstüne zam yaptı. Bundan 4 yıl önce, 5 yıl önce neyse hâlâ aynı problemleri yaşıyoruz. Belediye Başkanına o zamanlarda da ifade etmiştik, bir gün makam aracını bırak da şu otobüsle bir gez 5-10 dakikalık şehir turu at. Artık köprü yapıldı biz buradan Keşan’a 50 dakikada gidiyoruz, ama Esenler’den üniversiteye de 50 dakikada gidiyoruz. Bu zihniyetin üniversite öğrencisini düşünmediği ortada” ifadelerini kullandı.

“Cesareti varsa üniversiteyi birlikte gezelim”

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a "Cesareti varsa, üniversiteyi birlikte gezelim" çağrısı yapan Başkan Alperen Uysal; “Şu an bakıyoruz şehrin doğal güzelliği olmasa gençlerin yapabileceği hiçbir faaliyet, belediyenin gençlere yönelik yaptığı hiçbir sosyal aktivite alanı yok, bunun yanında gençlere destek olmak yerine daha da köstek oluyor. Geçtiğimiz günlerde ifade ettik, Çanakkale en beğenilen şehirler arasında seçilmiş. Tekrar söylüyoruz; belediye başkanının cesareti varsa şöyle bir tarafsız bir şekilde bir gidelim, üniversiteyi gezelim. Üniversiteli gençler yerel yönetimden ne kadar memnun birlikte görelim. Aslında demek istediğimiz şu ki; bu zihniyet hiçbir şekilde gençleri düşünmüyor” dedi.

“CHP’ye en büyük tokadı sandıkta gençler atacak”

Çanakkale’de CHP’li yerel yönetimin gençlerin yüzüne bakmadığını vurgulayan Başkan Uysal, kentte yıllardır bir icraatta bulunmayan CHP’li yerel yönetime en büyük tokadı, sandıkta gençlerin atacağını söyledi. Uysal şu şekilde konuştu; “Gençlerin yüzüne, üniversite öğrencisinin yüzüne bakmayan zihniyetin bu aralar küçük yavru ortağıyla beraber üniversite gençlerine -seçim yaklaştığı için olacak- biz buradayız, bizler sizlerle olmaya gayret ediyoruz diye söylemlerde bulunuyor. Bu işler üniversite gençlerinin seçime dokuz ay kala yanında olmakla olmuyor. Siz yerel yönetimsiniz, yerelde iktidar olan bir partisiniz. Her ne kadar kendi yalanlarınızı, kendi algılarınızı oluşturmaya çalışsanız da, sandıkta göreceksiniz ki bundan öncede olduğu gibi size en büyük tokat biz gençlerden gelecek.”

“Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız”

"Şehrimizde Bülent Bey olsun, Jülide Hanım olsun üniversiteli gençlerimizin her zaman yanındalar. Biz şanslıyız çünkü Gençlik Kollarından gelen bir Cumhurbaşkanımız var, bizim dilimizden anlayan, Gençlik Kollarından gelen bir Bülent ağabeyimiz var” diyen Başkan Uysal; “Aynı şekilde bizim derdimizi, dilimizi anlayan Kadın Kollarından gelen bir Jülide ablamız var. Yine Gençlik Kollarından gelen bir İl Başkanımız var. Biz burada gençlik olarak çok şanslıyız. O yüzden üniversiteli kardeşlerimiz de kendi fikirlerini, kendi projelerini, kendi çalışmalarını burada yürütsünler istiyoruz. Biz her alanda onların yanında olmaya gayret edeceğiz. Biz güçlü olmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. Biz iddia ediyoruz ki en büyük destek gençlerden gelecek, bundan yana hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “10 Kasım’da ana muhalefeti göremezken, biz Atatürk posterlerini şehrin meydanında her alanda tüm ilçelerimize dağıttık. Yani Atatürk de bizim, Fatih de bizim, Alparslan da bizim, Abdülhamit Han da bizim, Recep Tayyip Erdoğan da bizim diyen gençlik şuuruyla yetişen bir gençliğiz. Üniversite teşkilatımız da üniversite gençliğimiz de bunun bilincinde. Her ne kadar ana muhalefet kendi yalanlarını, kendi algılarını oluşturmaya çalışsa da, sandıkta görecekler ki bundan önce gördükleri gibi en büyük tokat biz gençlerden gelecek.”

İlker Ülker

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.