SON DAKİKA
Hava Durumu

Altınkaya; “Doğru bulduğumuz konuda her zaman varız”

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişlin önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2022 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 09:52
https://www.kaleninsesi.com
Altınkaya; “Doğru bulduğumuz konuda her zaman varız”

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri Sıtkı Keçeci ve Ünal Öz düzenlenen basın toplantısında güncel konuları masaya yatırdılar. Biga Belediyesi'nden, Çanakkale İl Genel Meclisi'ne birçok konunun değerlendirildiği basın toplantısına MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, Biga Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Sıtkı Keçeci, Biga Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Öz ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanife Çetin katıldı.

“Ankara ziyareti olumlu geçti”

Geçtiğimiz haftalarda yapılan Ankara ziyaretini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkayaa; “Ankara, ticaret odası başkanımız, kaymakamımız, belediye başkanlarımız, cumhur ittifakı ortağımız Ak Parti Biga İlçe Başkanımız ile birlikte spontane gelişti. Biga’nın, Karabiga’nın, Gümüşçay’ın yapılacak projeleri ve hizmetler için görüşmelerde bulunduk. Çok olumlu geçti. Akabinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’mizi ziyaret ettik. Onların da bize destekleri her zaman tam. Bu tarz olumlu işleri her zaman destekleyerek, yanımızdalar. İnşallah bu ziyaretlerin devamı gelecektir” dedi.

"Yaptıklarını tasvip etmedik"

Biga Belediye Meclisi’nde yaşanan istifalara dair; "Biz doğru bulduğumuz konuda her zaman varız" diyen Başkan Altınkaya; “Seçimde 4 tane Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyemiz vardı. İstifa olayı; Zeki Ağabey ile başladı. Daha sonrada diğer meclis üyeleri ile devam etti. Biz doğru bulduğumuz konuda her zaman varız, destekliyoruz. Bu belediye ve diğer konularla ilgili olabilir. Bu arkadaşlar partimizin oyları ile seçildi. Milliyetçi Hareket Partisinin oylarıyla seçildiler. Yaptıklarını tasvip etmedik. Vatandaş partisi için oy verdi. Onlarında kararı bu ayrılıp, bağımsız oldular. Son olarak da Gökhan Demirkol istifasını verdi, onun yerine de Ünal Öz başkanımız geldi. Bu şekilde yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Alparslan Türkeş adına 2 bin fidan dikimi gerçekleştireceklerini belirten Başkan Altınkaya; “Bilindiği üzere hatıra ormanı projemiz vardı. Bizi şu rahatsız ediyordu, partimizin kurucusu Alparslan Türkeş’in isminin Çanakkale’de hiçbir yerde olmaması bizi rahatsız ediyordu. Biz de Sarıkaya’da atıl bir alan vardı hepimizin bildiği orasını yapabilir miyiz diye uğraştık. Belirli bir noktaya getirdik. 25 Kasım gibi açmayı planlıyorduk. Yağışların olmaması dolayısıyla dünde orman mühendislerimiz ile toplantı gerçekleştirdik. Yağmurların yağmaması sebebiyle 20 gün erteleyeceğiz. Orda 2 bin adet ağaç dikmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımızın da yürüyüş yaparak rahat nefes alacağı bir alan yapmak istiyoruz.Tabelamızı yerleştirdik. Atıl bir alanı da değerlendirdiğimiz için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Üstünlük yine Cumhur İttifakında”

Son olarak Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Enver’in vefatının ardından, İl Genel Meclisi’nde yaşanan değişikliklere değinen Başkan Altınkaya; “Enver Koç ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim için de Biga siyaseti içinde çok kıymetli biriydi. İşlerimiz bir şekilde yürüyor. Çanakkale İl Genel Meclisinde üstünlük yine Cumhur ittifakında. Özel İdare Sekreterimiz var Biga’ya yakın bir isim. Ziyaretlerimizi yapıyoruz. İl Başkanımızın büyük bir desteği var. Bu işlerin planlamasını AK Parti İlçe Başkanı Nihat Başkanımız ile birlikte oturup yapıyoruz. O yüzden bir sıkıntı çekmedik, çekmeyiz de.’’ dedi.

Keçeci; “Biz Bigalıyız, buradan başka gidecek yerimiz yok”

Biga Belediye Meclisi’ndeki istifaları ele alan Biga Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Sıtkı Keçeci; “Süreç içerisinde bizim grubumuzdan da ayrılan meclis üyeleri oldu. O meclis üyelerinden bir arkadaşımızın istifasıyla sıralamada yer alan Ünal Öz başkanımızın aramıza katılmasına vesile oldu. Şuan ki sayı üstünlüğü Cumhur İttifakında. Üstünlük olarak görmek istemiyorum. Bizce olması gereken buydu. Sıkıntılı olaylar oldu ve süreç buraya geldi. Şimdi çok şükür cumhur ittifakı olarak mecliste doğru bulduğumuz, bizce Biga için olan işlerde oy çoğunluğu ile geçirmeye hazırız. Burada biz isteriz ki muhalefetteki arkadaşlarımızda bize destek olsunlar. Baştan bu yana hep aynı şeyi söylüyoruz. Biz Bigalıyız,buradan başka gidecek yerimiz yok. Meclis üyesi olsakta, olmasakta ticaretimiz, ailemiz köklerimiz burada. Herhangi bir siyasi gerekçeyle Biga’dan ayrılmak en çok korktuğumuz şey olsa gerek. O yüzden muhalefet de bizimle birlikte olsun. Biga için bir şey yapıyorsak onlarda bizimle birlikte el kaldırsın. Siyaset yapılacaksa da biz siyasi üstünlüğü elimizde tutmuş bulunuyoruz. Arkadaşlara da bizimle beraber olarak Biga’ya destek olmalarını öneriyoruz sadece. Kararlarda red oyu çıkması sizleri şaşırtmaması gerekir.Biz iktidar ortağı değiliz, Biz ittifak ortağıyız. Biga ile ilgili karar verilirken iki ayrı parti var ortada. Bakış açılarımız, değerlendirmelerimiz farklıdır. Bu ittifakı yaparken her söylenende yanınızda olacağız, doğru yanlış evet diyeceğiz diye bir ittifak yapmadık. Buna genel başkanda müsaade etmiyor. Ülke ile ilgili konularda da genel başkanımız açıklamalarıyla gündemi belirliyor. Biz parti olarak Biga için olmasını uygun olmadığını düşündüğümüz veya başka bir yöntem ile yapılmasını düşündüğümüz durumlar ile karşı karşıya gelirsek kendi irademizi gösteririz dedik. Şimdiden sonrada bu şekilde yapmaya devam edeceğiz. Partimiz için verilen bir kararda duruşumuzu gösterdik bizlerin bir kırgınlığı olmadı.İttifak ortağımız alınganlık gösterip göstermemiş midir? Bizim siyaseten alınganlığımız yok. Bugün yine konuşulsa aklımıza yatmıyorsa tekrar hayır cevabı verirdik. Milliyetçi Hareket Partisi bu söylediğimi çok doğru bulmasamda ülkenin sigortası Biga’da da geçerli bir karar verilecekse gerçekten sigorta konumunda olmak isteriz. Bu işte bir sıkıntı varsa tekrar tekrar konulması gerekli demek bize düşüyor olması gerek. Oturup tekrar konuşalım demek bizim işimiz. Bundan sonrada bu şekilde devam edecek,bir kırgınlığımız yok. Geçmiş süreçle şuan arasında fark yok. Aynı yerdeyiz, fikrimizde yine aynı. İttifak Ortağımızla birlikte insanların gözünde de ittifakta sorun var söylemlerine müsaade etmeyelim diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Biga Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etme sürecine değinen Sıtkı Keçeci; “Az önce de söylediğim şeylerden farklı bir şey söyleyemeyeceğim. Biz belediyeye gelen gündemler ile ilgili mutlaka toplantılarımız yapılıyor ama bizim parti içinde de yapmış olduğumuz bir toplantımız var. Partinin misyonuna vizyonuna, partimizin bize yüklediği sorumluluklara uygun bir karar olup olmamasına kendi aramızda konuşup görüşüyoruz. O kararda da istifama neden olan kararda da Biga’nın yararına olması gereken konunun biraz daha farklı değerlendirilmesi gerektiğini, orada yapılan uygulamanın üstüne revizyon yapılması gerektiğini düşünüyorduk. Başkan beyin takdiridir. O toplantıda o şekilde geçmesi şeklinde gündeme gelince biz kararımı partimle birlikte ortak bildirdim. O karardan sonra etik olarak Başkan Yardımcısının Başkana karşı karar kullanması bizim ilerleyen süreçte çalışmamızı, saygımızı, çalışma güvenimizi zedeleyeceği için bu şekilde bir kararın uygun olacağını düşündüm. Aslında severek isteyerek, çok büyük bir gurur ile görevimi yapıyordum. Ben 200 yıllık Bigalıyım. Dedem Biga’nın ilk belediye başkanlarından, babam Biga Belediyesinden emekli oldu. 3. 4. kuşaktan birisinin de bu görevde olması benim için büyük bir gururdu. Halen bu gururu taşıyorum. Siyasetin sağlıklı devam edebilmesi için istifa etme kararını uygun buldum. Bülent Başkanımız ile birlikteyiz. Onunla olacak işlerde belki çoğu zaman kendi partisinden daha fazla yanındayız. Birçok konuda Milliyetçi Hareket Partisi kendi seçmeninden çok daha fazla yanında oldu başkanın. O yüzden bu süreç bizim açımızdan devam ediyor. Her halükarda hizmetin içindeyiz. Başkan ile birlikteyiz” dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.