SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

AK KADINLAR GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR “SAHADAN GÜZEL TEPKİLER ALIYORUZ, MUTLUYUZ” “HALKIMIZ 6’LI MASAYA GÜVENMİYOR”

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı ve beraberindeki partili kadınlar, Çanakkale ve ilçelerde saha çalışmalarına hız vererek devam ediyor. Saha çalışmaları kapsamında kapı kapı dolaşarak vatandaşların takdirini kazanan AK Partili kadınlar, bir yandan şehrin nabzını tutarken, diğer yandan ziyaretleriyle gönülleri fethediyor. Sahadan güzel tepkiler aldıklarını ve bu yüzden mutlu olduklarını belirten Başkan Karadayı; “Vatandaşımızın altılı masaya hiçbir şekilde güveni yok” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 22.09.2022 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2022 09:27
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları üyeleri, saha çalışmaları kapsamında Çanakkale merkez ve ilçelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerle basmadık yer bırakmıyor. Çat kapı ziyaretlerle vatandaşların dikkatini çeken AK Partili kadınlar, AK Parti’nin hem Türkiye hem de Çanakkale için gerçekleştirdiği ve halen yapım aşamasındaki projeleri anlatıyor. Halktan aldıkları tepkilerden çok memnun olduklarını belirten AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, el ele vererek Çanakkale’nin tüm caddelerinde AK Parti’nin yaptığı hizmetleri ve bundan sonra yapacağı tüm hizmetleri dur durak demeden anlattıklarını ve anlatmaya da devam edeceklerini söyledi.

 

“Halkın, 6’lı masaya güveni yok”

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları’nın çalışmalarına ilişkin Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Başkan Özlem Karadayı; “Merkezde ve ilçelerde Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Birçok vatandaşımızla görüşüyor istişarelerde bulunuyoruz. Elbette dile getirilen sıkıntılar oluyor ama herşeye rağmen vatandaşımız Cumhurbaşkanımıza olan desteğini güçlü bir şekilde hissediyoruz, sorunu çözerse her konuda olduğu gibi AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çözeceği söyleniyor, sahadan güzel tepkiler alıyoruz, bu yüzden mutluyuz çünkü vatandaşımızın altılı masaya hiçbir şekilde güveni yok, HDP’ye bakanlık vereceklerini, uyuşamayacaklarını, ülkeyi her alanda daha kötü bir hale götüreceklerini düşünülüyorlar. Bizlerde var gücümüzle, vatanımız, milletimiz için çalışmaya anlatmaya devam ediyoruz” dedi.

“Ziyaretler yapıyoruz, büyüklerimizi dinliyoruz”

“Biz Kadın Kolları olarak da birçok ziyaret gerçekleştiriyor ve programlar yapıyoruz” diyen Başkan Karadayı; “Yaptığımız bütün programları ilçelerimizle beraber koordineli bir şekilde yapıyoruz. Örneğin şu an da hastane ziyaretleri düzenliyoruz hasta ve hasta yakınlarımızı ziyaret ediyoruz, bizleri karşılarında gördüklerinde çok mutlu ve memnun oluyorlar, muhabbet ediyoruz, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, hastane ziyaretlerimiz güzel geçiyor, bu ziyaretlerimizi çok kıymetli buluyoruz. Yaşlı ziyaretlerimizi çok sık yapıyoruz kıymetli büyüklerimizi dinliyoruz muhabbet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Çalışmalarımız verimli geçiyor”

Başkan Karadayı sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Şu an da sandık yönetim kurumlarımızı hemen hemen tamamladık, onlarla ilgili eğitimler veriyoruz, ilçelerimizde eğitimlerimize başladık. Çalışmalarımız verimli geçiyor.”

“Birinin hayatına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nca başlatılan "Nerede Kalmıştık..." Eğitim Seferberliği Projesi'ne değinen Başkan Özlem Karadayı; “Emine Erdoğan hanımefendi himayesinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca başlatılan "Nerede Kalmıştık..." Eğitim Seferberliği Projesi' diye bir programımız var, ilkokul, ortaokul, lise okuyamamış olan kadınlarımıza, gerek üyelerimizden, gerek mahalle teşkilatlarımızda çevre araştırması yaparak ulaşıyoruz. Kayıt sürecinde destek oluyoruz, kayıt zamanları ne zaman, ders açılacağı zamana dair takiplerimizi yapıyoruz ve kendi aramızda bir whatsapp grubu kurduk, iletişimde kalmaya devam ediyoruz. Geçen dönem 330 kişiyi halk eğitime yazdırmanın, birinin hayatına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“Kadınlarımızın bir çok şeyi yapabilme yeteneği var”

Gerçekleştirdikleri ziyaretlerde kadınlara, bir çok alanda sağlanan desteklerden bahsettiklerini dile getiren Başkan Karadayı; “Ziyaretlerimizde, devlet kurumlarımızın, kadınlarımıza birçok alanda çeşitli destek vermesine rağmen vatandaşlarımızın yeteri kadar bu desteklerden haberi olmadığı tespit ettik. Bu durumu çözmek adına kurumlarımız ve genel merkezimizle beraber ÇTSO da ‘Kadın Emeği’ programı yaptık, güzel ve çok verimli bir program oldu, başvurmak isteyenler, bilgi almak isteyenler oldu yönlendirmeler yaptık. Şimdi bu programımızı iki ilçemizde daha planlıyoruz. Ev ziyaretlerine gittiğimiz zaman, iş sahası ile ilgili düşüncesi olan varsa kadınlarımıza devlet desteğinden bahsediyoruz. Burada aslında değinmek istediğimiz nokta şu; Kadınlarımızın bir çok şeyi yapabilme yeteneği var. Önemli olan içimizdeki cesareti çıkartmak. Bu programda sıfırdan başlayıp devlet desteği alarak, iş kuran kadınlarımızın videolarını yayınladık, videoları izleyenlerde, evet ben de yapabilirim duygusunu oluşturmak, önayak olmak çok güzel bir his. AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanımız liderliğinde, kadınlarımıza bir çok alanda destek verildi. Çalışma hayatı, eğitim, sosyal hayata katılım. Broşürlerimiz oluyor onlara ulaştırıyoruz, anlatıyoruz ve gayet güzel geçiyor” ifadelerini kullandı.

“Belediye Meclisi’ndeki tavırlar cidden üzücü, hoş değil”

Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubu’na karşı sergilenen üslup ve tavır nedeniyle hem Çanakkale Belediye Başkanına hem de CHP Grubu’na tepki gösteren AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı şu şekilde konuştu; “Belediye Başkanının anlamak istemediği nokta biz orada diğer meclis üyeleri gibi seçilmiş meclis üyeleriyiz, herkesle aynı eşit hakka sahibiz, Belediye Başkanı, diğer meclis üyeleri konuştuğu zaman, sükunetle dinlerken, AK Parti Grubu’ndan bir meclis üyesi konuşma yaptığı zaman, kendi müdahale ederken, CHP Meclis Grubu da kendi aralarında gülüşmeler ve konuşmalar meydana geliyor. Biz bu duruma tepkimizi veriyoruz, saygısızca davranıyorlar, biz nasıl sizi dinliyorsak siz de bizi dinlemek zorundasınız diye düşüncemizi dile getiriyoruz. Diğerlerini kayırarak bizlere karşı bu şekilde üslubunu sertleştirerek konuşması cidden üzücü, hoş değil, biz de bunu kabul etmiyoruz.”

“Kapı kapı dolaşıp, çat kapı ziyaretler gerçekleştiriyoruz”

“Çalışmalarımız merkezde ve ilçelerimizde yoğun şekilde devam ediyor, Kapı kapı dolaşıp, çat kapı ziyaretler gerçekleştiriyoruz” diyen Başkan Özlem Karadayıo; “Kıymetli büyüklerimizi, engelli vatandaşlarımızı, hasta ve hasta yakınlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz, çay sohbetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Vekillerimizin, il başkanlarımızın selamını iletiyoruz. Dertleşiyoruz, soru sordukları zaman memnuniyetle cevap veriyoruz. Bu süreçte AK Parti Grup Başkanvelimiz Bülent Turan’ın, Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nun ve İl Başkanımızın Naim Makas’ın Kadın Kollarımıza verdiği destek çok, ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadınlarımız çok çalışkan”

AK Parti iktidarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde alınan kararla artık başörtülü kadınların her kurumda, özel sektörde rahatlıkla çalışabildiğine dikkat çeken Başkan Karadayı; “Kadınlarımız çok çalışkan, önceki dönemlere göre kadın istihdamı çok fazla arttırıldı, Teşvikler, yasal düzenlemeler, hibelerle kadınlar lehine yapılan birçok uygulamalar ile kadınların iş hayatına, işçi, çiftçi, girişimci olarak katılması desteklendi. Şu an kadınlarımız her yerde. Özellikle bir konunun altını çizmek istiyorum; Başörtülü kadınlarımız, biliyorsunuz ki hiçbir kamu kurumuna giremiyordu, özel sektörde dahi sıkıntılar yaşıyordu ve şu anda AK Parti iktidarında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde alınan kararla artık başörtülü kardeşlerimiz her kurumda, özel sektörde rahatlıkla çalışabiliyor, bu konu bile kadın istihdamının artmasını sağladı. Devletimizin verdiği desteklerle, kadınlarımızın, cesaretli olması, bende varım demesi, istihdam noktasında istenilen noktaya gelindiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Dilan Kaynak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar