SON DAKİKA
Hava Durumu

‘EVİMİZİN SAĞLIK ELÇİLERİ’ 31 MART’TA ÇANAKKALE’DE

Sanofi Pasteur’un Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlattığı ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi kapsamında, önlenebilir hastalıklara dikkat çekiliyor. Daha önce İstanbul Beyoğlu ve Bakırköy semtlerinin yanı sıra Gaziantep ve Bursa’da da verilen eğitimlerin beşincisi 31 Mart’ta Çanakkale Büyük Truva Otel’de Balçiçek İlter moderatörlüğünde uzman hekimler ve projeye gönül veren ünlülerle birlikte gerçekleşecek.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2018 16:22
https://www.kaleninsesi.com
‘EVİMİZİN SAĞLIK ELÇİLERİ’ 31 MART’TA ÇANAKKALE’DE

Sanofi Pasteur ve ÇABA Derneği işbirliği ile yürütülen ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin beşinci eğitimi 31 Mart’ta Çanakkale Büyük Truva Otel’de ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşecek. Gazeteci Balçiçek İlter’in moderatörlüğünde yapılacak eğitim programına ünlü oyuncu Demet Akbağ, yemek danışmanı Sedef İybar, su altı fotoğrafçısı Ayşegül Dinçkök, Dr. Özlem Cankurtaran ve ÇABA Derneği Başkanı Özlem Zehebi katılacak. Program kapsamında Prof. Dr. Cihan Uras meme kanseri ve alınabilecek önlemler hakkında, Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu ise erişkin bağışıklaması ve dolaylı yoldan bebek korunumu hakkında bilgi aktaracak. İş adamı Saadettin Saran ve gazeteci Murat Güloğlu programı takip eden isimler arasında yer alacak.

Her evde bir ‘sağlık elçisi’ yaratmak için Türkiye’nin farklı illerinde yapılacak eğitim programlarını kapsayan proje ile anneler bilgilendirilerek aileden başlayan sağlık bilinciyle topluma katkı sağlanması amaçlanıyor.

Projenin lansman etkinliği İstanbul’da 4 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. Proje kapsamında ilk eğitim ise 18 Kasım’da Gaziantep’te 250 kişinin katıldığı bir organizasyonla gerçekleşti. Projenin amacı; hastalıklardan korunma konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesinin yanı sıra toplumda farkındalık yaratarak sağlıklı bir geleceğin oluşmasına da destek olmak.

‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi, bu yıl 11 il’de yapılacak eğitimlerle devam edecek. Proje ile her evde bir sağlık elçisi oluşturulması hedefleniyor. MESUT HARPUT

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.