SON DAKİKA
Hava Durumu

ANKET ÇALIŞMASI

Biga Devlet Hastanesi anket çalışması kongre bildiri kitabında yerini aldı

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2017 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2017 11:28
https://www.kaleninsesi.com
ANKET ÇALIŞMASI

Sağlık tesislerinde hizmetin özelliğinden dolayı meydana gelen mesleki riskler ve iş kazaları, diğer birçok sektörden fazladır. Sağlık hizmeti veren personelin kaliteli ve yeterli hizmeti verebilmesi için önce kendilerinin sağlıklı olması ve günlük hayatın büyük bir çoğunluğunu geçirdikleri çalışma ortamında güvenli olmaları gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının büyük önem arz ettiği topluma sağlık hizmeti veren tesisler kapsamında Biga Devlet Hastanesi anket çalışması gerçekleştirdi.

Anket çalışması doğrultusunda; Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Akif Zaloğlu, Başhekim Yardımcısı Dr. Dt. Elif Kerişve Kalite Yönetim Birimi tarafından “İş Kazalarına Maruz Kalan Hastane Personelinin Bildirimlerinin Değerlendirilmesi” konulu bildiri hazırlandı.

Hazırlanan bildiri, CorneliaDiamondResort Belek, Antalya’da sekizincisi düzenlenen VII.Ulusal Haseki Tıp Kongresi / VII.Haseki Hemşirelik Sempozyumunda poster halinde sunularak, kongre bildiri kitabında yerini aldı.

İş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetlerini dile getiren Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Akif Zaloğlu; iş sağlığı ve güvenliğini son derece önemsediklerini, iş sağlığı ve güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için iş ortamında oluşabilecek tehlikelerin, sağlığa zararlı olabilecek şartların risk ve tehlike analizlerini yaparak en aza indirmeye çalıştıklarını ifade etti ve “Bundan sonra da Biga Devlet Hastanesi olarak bilimsel çalışmalara katılmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gerçekleşen sempozyumda, İnovasyon kültürünün gelişmesiyle teknolojinin hemşireliğe yansımaları değerlendirilirken Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Kalite Birim Sorumlusu Hemşire Seven Kazan; inovasyon kültürünün gelişmesiyle teknolojinin Hasta ve Çalışan Güvenliğine yansımaları konusunda sunum gerçekleştirdi.

NECMİYE TARLASÜREN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.