SON DAKİKA
Hava Durumu

TURMEPA Gezici Eğitim Otobüsü Çanakkale'de

TURMEPA tarafından iklim kriziyle mücadele ve deniz kirliliğini önlemek adına Marmara Denizi'nde atık yüzey temizliği ve bölge illerinde gelecek nesillere deniz temizliği konusunda farkındalık eğitimlerini içeren "Mavi Nefes Projesi" kapsamında "Gezici Eğitim Otobüsü" hayata geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2022 14:54
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2022 14:54
https://www.kaleninsesi.com
TURMEPA Gezici Eğitim Otobüsü Çanakkale'de

Çanakkale’ye gelen Mavi Nefes Projesi TURMEPA Gezici Eğitim Otobüsü için tören düzenlendi. Törene TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk, TURMEPA Genel Müdür Yardımcısı Mine Göknar, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, İl Millî Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ergüven, AR-GE Birimi Öğretmenleri Süheyla Haney Yurdusev ve Esra Erbaş ile Turgut Reis Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı. Açılışın ardından TURMEPA Genel Müdürü Semiha Öztürk tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projeye sağladığı katkılardan dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz'a hediye takdim edildi. "Gezici Eğitim Otobüsü"nde 24-28 Ekim tarihlerinde sabah 09.00 ile akşam 18.00 arasında saat başı bir oturum olmak üzere Çanakkale merkezdeki lise, ortaokul ve 4. sınıflara yönelik eğitim verilecek. Eğitimler, öğlene kadar Robotik Kodlama öğleden sonra Üretim Beceri Atölyesi şeklinde olacak.

Gezici Eğitim Otobüsü Üretim Becerileri Atölyesi'nde el-göz koordinasyonu yetkinliği kazanan öğrenciler; tasarladıkları mekanik sistemler ile sıfır atık ve daha mavi bir dünya için geliştirilecek projelerin prototiplerini oluşturacak, algoritma mantığını anlayıp çeşitli amaçlara yönelik kod bloklarını bir araya getirebilecek, Temiz Deniz temalı oyunlar gibi dijital bileşenlerin geliştirilmesine yardımcı olacak, maker bakış açısı ile tüketen değil üreten bir nesil olma yolunda ilk adımı atacak.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.