SON DAKİKA
Hava Durumu

‘KENT ÜZERİNE TARTIŞMALAR’

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ÇOMÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ortaklığı ile gerçekleştirilen ‘Kent Üzerine Tartışmalar’ etkinlik serisinin yedincisi gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2018 16:21
https://www.kaleninsesi.com
 ‘KENT ÜZERİNE TARTIŞMALAR’

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Çanakkale Şubesi ile “Çanakkale’de Mültecilerin Güncel Durumu konuşuldu. Dernek adına sosyal çalışmacı Ayşe Merve Köseoğlu, dernek avukatı Dilan Esen ve Farsça tercümanı Hasan Akbarpour’un konuştuğu etkinlikte ilk olarak mültecilerin ülke genelindeki durumlarından bahsedildi. Derneğin ofisleri hakkında bilgi verildiği sohbette derneğin tanıtılması ve dernek kapsamındaki çalışmalardan bahsedildi. Çanakkale özelinde de göçmenler ve sığınmacılar ile ilgili gerçekleştirdikleri projelerden söz edildi. Çanakkale’de toplam 963 mülteci olduğu belirtilirken mülteci nüfuslarının dağılımına değinildi. Dernek tarafından gönüllü çalışma ve yardım konusunda da bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmelerin ve araştırma sonuçlarının paylaşımlarının ardından genel olarak mülteciler ile ilgili doğru olduğu düşünülen yanlışlara değinildi. Sohbet, konukların sorularına verilen cevapların ardından sona erdi.

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde 28 Mart Çarşamba saat 18.30’da Ömer Gözükızıl derleyici ve kolaylaştırıcılığında “Çanakkale’de Derlenen Masallar Masallar VII”kent sohbeti gerçekleştirilecek.

NECMİYE TARLASÜREN

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.