SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

‘HER ŞEY BU KİTAPLA BAŞLADI’ (21.08.2021)

Bozcaada sevdalısı Haluk Şahin, ada üzerine ilk defa yazılmış olan ‘Bozcaada Kitabı’ ile ilgili açıklamada bulundu. Şahin, “Bir de müjde vereyim: Bu kitabın Sude Yılmaz tarafından çizimlerle yeniden yaratılmış resimli hali yakında kitapçılarda olacak” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 21.08.2021 10:52
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Yazar, gazeteci, akademisyen, televizyoncu ve Bozcaada aşığı Haluk Şahin, sosyal medya hesabından Bozcaada tarihinde önemli yere sahip olan kitabına dair açıklamada bulundu, Şahin, “Bu yıl Bozcaada Kitap Fuarı’nda ada ve yöresi hakkında bir tezgahı dolduracak kadar kitap var. Tarihler, monografiler, yol notları, anılar, romanlar, hikayeler… Bunları görünce çok memnun oluyorum. Bu güzel furyanın öncülüğünü yaptığım için seviniyorum” dedi.

“Bu kitap Masumiyet Çağı’nın kitabıdır”

“Bugünlerde 6. baskısını yapan kitap 1990’lı yılların sonunda yazılmıştı ve ada üzerine tek kitaptı. Sonradan İngilizce’ye de çevrildi. Ada, bizi büyüleyen masumiyetini kaybetmeye başlamış, kitle turizmi ile tanışıyordu. Bu kitap Masumiyet Çağı’nın kitabıdır” ifadelerine yer veren Şahin, “Ada hiç olmazsa bu kitapta öyle kalsın diye 4’üncü baskıdan sonra hiç değiştirmedim. ‘Özgün metin’ derken bu kastediliyor: Aynen eskiden olduğu gibi. Bir de müjde vereyim: Bu kitabın Sude Yılmaz tarafından çizimlerle yeniden yaratılmış resimli hali yakında kitapçılarda olacak. Çok güzel oldu, benden söylemesi” diye vurguladı.

Damla YELTEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar