SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Gizemli Tarih: TROYA BELGESELİ (11.05.2021)

Troya Savaşı’nın destanı yaşanmaya devam ediyor. Troya Müzesi ve Troya Ören yerinde çekimleri tamamlanan ‘Gizemli Tarih: Troya Belgeseli’ bugün TRT Belgesel ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
Haber Giriş Tarihi: 11.05.2021 10:04
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Dünyaca en ünlü antik kentler arasında yer alan Troya Antik Kenti, destanıyla yaşamaya devam ediyor. Homeros’un İlyadasından esinlenerek yazılan yeni hikâyelerin yanı sıra filmler ve belgesellere de konu olmayı sürdürüyor. Antik Kentin bulunduğu dönemdeki önemi günümüzde de aynı görkemiyle yaşatılmaya devam ediliyor.  Prof. Dr. Hikmet Kırık'ın eşsiz anlatımıyla gerçekleşen ‘Gizemli Tarih: Troya Belgeseli’ Troya Antik Kenti, Homeros ve meşhur tahta at hikayesi bir kez daha sorular soruyor. Yapımcı ve yönetmenliğini Talha Eyüboğlu’nun yaptığı ‘Gizemli Tarih: Troya Belgeseli’nin çekimleri ise Troya Antik Kenti Ören yeri ve Troya Müzesi’nde gerçekleşti. Bugün yani 11 Mayıs Salı günü TRT Belgesel kanalında izleyici ile buluşacak olan ‘Gizemli Tarih: Troya Belgeseli’ tarih, sanat tarihi ve arkeoloji meraklılarını ekran karşısına toplayacak.

‘GİZEMLİ TARİH: TROYA BELGESELİ’

Fragman

Fethedilemez bir şehir, ölümsüz bir kahraman ve tarihin akışını değiştirecek ünlü bir tuzak.3 Bin 200 yıl önce dünyanın en gizemli savaşlarından biri yaşandı. Ve bir adam tüm bunları, destanlaştırdı; Homeros. Tarihin gördüğü en sinsi tuzak, ‘TROYA ATI.’ Pekigizemli Troya şehri gerçekten var mıydı? Ve böyle bir savaş yaşandı mı? Şehrin sonunu getiren ünlü tahta at hilesi mi gerçek mi, yoksa hepsi bir adamın hayal gücünün ürünü mü?

Damla YELTEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar