SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Engelsiz bir yaşam için el ele (11.05.2021)

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Dünya Engelliler Haftası başladı. Dünya Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler kutlanılan ve farkındalık yaratılan bir hafta.
Haber Giriş Tarihi: 11.05.2021 10:05
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Dünya Engelliler haftası her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanır. Engelli bireyleri daha iyi anlamak, farkındalık oluşturmak ve engelleri kaldırmak amacı ile kutlamanın yanı sıra farkındalık oluşturmak adına da oldukça önemli. 10 Mayıs ve 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan ve farkındalık yaratılan Dünya Engelliler Haftasında en güzel mesajlar ve sözler yakınlara gönderilir.

ENGELLERİ KALDIRALIM

Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihler arasında kutlanan Engelliler Haftasında engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlar ve gazetelerde konuya ilişkin haberlere yer verilirken okullarda da engellilik konusu işlenir. Her gün ayrı bir engellilik konusunun işlendiği hafta boyunca Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışı
11 Mayıs Görmeyenler günü
12 Mayıs İşitme ve Konuşma Kusurluları günü
13 Mayıs Ortopedik Engelliler günü
14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler günü
15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü
16 Mayıs Engelliler Haftasına genel bakış.

Damla YELTEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar