“GENÇLERLE BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, üye çalışmalarında Türkiye 3’üncülüğü olan İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nın...

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal ve beraberindeki gençler, gece gündüz demeden sahada yoğun bir şekilde çalışıyor. Saha çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ziyaret ve sosyal sorumluluk projeleriyle Çanakkalelilerin gönlüne dokunan ve takdirini kazanan AK Parti’nin çalışkan gençleri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği hedefler doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor. Parti çalışmalarına ilişkin açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal; “Yıllardır Cumhurbaşkanımızın “Hedef 2023”şeklinde belirlediği hedefle bir süreç yönettik.2022 yılında birçok alanda ve birçok programda gençlerimiz ile bir araya geldik. Özel günlerde, bayramlarda, her yerde gençlerimiz ile bir arada olma gayretinde olduk. Özellikle pandemiden doğan boşluktan dolayı Ramazan ayını özlemiştik, bu kapsamda 2022 yılında özellikle Ramazan ayını çok iyi değerlendirdiğimizi düşünüyoruz. Öğrenci evlerinde iftarlar, sahur programlarımız, iftara beş kala programlarımız ile iftara yetişemeyen vatandaşlarımızın yanında olduk, onlara oruçlarını açmaları için iftarlık paketlerimizi hazırladık. Camilerimizde teravih namazlarında vatandaşlarımız ile bir arada olduk. “Çay Bizden Sohbet Sizden” programlarımızı iftar ile sahur arasında gerçekleştirdik. İl Başkanımız ve Kadın Kolları Başkanımız ile koordineli bir şekilde Ramazan ayını dolu dolu geçirdik. Çok da bereketli geçti. Genel Merkezi’mizin bize verdiği çalışmalar ve kendi üretkenliğimiz ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda Bülent vekilimizin, Jülide vekilimizin destekleri ile özlediğimiz Ramazanı yaşadık. 2022 yılında bizler açısından en kıymetli, hem manevi anlamda hem faaliyet anlamında dolu dolu geçen aylarımızdan biriydi Ramazan ayı. Gençlerle “Mahalle Bizim Gençlik Bizim Buluşmaları” düzenledik. Sportif anlamda gerçekleştirdiğimiz faaliyetler ve kültürel anlamdaki gezilerimizle debirçok alanda gençlerle bir araya geldik” dedi.

“Gençlerin ve Öğrencilerin Yanında Olduk”

AK Parti İl ve İlçe Gençlik Kolları olarak gençlerin, vatandaşların ve öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Uysal; “Hem merkezde hemde ilçelerimizde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. İlçelerde ziyaretlerimiz ve faaliyetlerimiz devam etti. “Çay Bizden Sohbet Sizden” projelerimizi ilçelerimizde de gerçekleştirdik. İlçelerimizdeki gençlerimiz ile bir araya geldik. Yaz döneminde genç esnaf ziyaretlerimiz ve genç STK ziyaretlerimiz oldu. Gençlerimiz ile kahve ve cafe buluşmalarında görüştük. Farklı şehirlerden okumaya gelen, farklı şehirlerde okuyup memleketi Çanakkale’ye dönen genç kardeşlerimiz ile bir araya gelmeye gayret ettik. Üniversiteli kardeşlerimize “Şehrine, Kampüsüme Hoş Geldin” diyerek onlarla bir arada olduk. Çanakkale’ye geldikleri andan itibaren hep yanlarında olarak, burada bir “AKGençlik Aileniz” var dedik. Üniversite ile beraber şehrimize yeni gelen 1.sınıf öğrencilerimizin neredeyse birçoğuna dokunmuş olduk” diye konuştu.

“2023 Gencimiz ile Şehitlik Ziyareti Gerçekleştirdik”

“Şehitlik ziyaretleri düzenledik. Hedef 2023 demiştik, 2023 gencimiz ile Şehitlik ziyareti gerçekleştirdik” diyen Başkan Alperen Uysal; “İlk defa Çanakkale’ye gelmiş,ilk defa Şehitliklere gitmiş birçok kardeşimiz vardı.O manevi havayı solumaları,Çanakkale gibi bir şehirde aslında kimlere borcumuzun olduğunun bilincinde olarak nasıl bir memlekette yaşadıklarını hissetmeleri, milli ve manevi değerler anlamında bir bilinç, farkındalık oluşturmak amacıyla Şehitlik ziyaretleri düzenledik. Toplamda 2023 gencimiz ile bir araya geldik ve toplamda 4 gün süren bir ziyaret programı oldu bizim için. İl Başkanımız ile de bu etkinliğe katılım sağladık. Birçok gencimize dokunmuş olduk. Gençlerimizin Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye milli şuurla, milli bilinçle karar verdiğini de görmüş olduk. Cumhurbaşkanımız seçilme yaşını 18’e indirdiğinde aslında gençlere ne kadar güvendiğini göstermiş oldu” şeklinde konuştu.

“Vekillerimiz ile Gençlerimizi Bir Araya Getirdik”

Gençlerle Ankara’ya da etkinlikler gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Uysal; “Üniversiteli gençlerimiz ile Ankara ziyaretleri gerçekleştirdik. Vekillerimiz ile gençlerimizi bir araya getirdik. Bunların yanında yine üniversiteli gençlerimizle Bilişim Vadisi gezileri yaptık. Eğitimler vererek gençlerimizin kendilerini geliştirmesini istiyoruz, kendilerine faydası olacak ki topluma faydası olabilsin istiyoruz. Bu kapsamda gençlerimize eğitimler veriyoruz. Hem üniversitede, hem mahallede, şehrin her yerinde olmaya gayret ediyoruz” dedi.

“Seçim Dönemine Yaklaştık”

“Seçim dönemine yaklaştık. Bu süreçte ilk defa oy kullanacak gençlerimizle ilgili çok ciddi çalışmalar başlattık” diyen AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal; “İlk Oyum Erdoğan'a, İlk Oyum AK Parti'ye Buluşmalarımızı gerçekleştirdik. Gençlerin AK Parti’ye,Erdoğan’a ne kadar yakın olduğunu görmüş olduk. Milli Savunma Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda genç arkadaşlarımızın isteği üzerine Cumhurbaşkanımız telefon bağlantısıyla buluşmamıza katıldı. Tüm Çanakkaleli hemşerilerimize ve gençlerimize selamlarını iletti. Cumhurbaşkanımız selamlarını iletirken, Çanakkale için sadece köprüyü anlatsanız bu iş tamamdır dedi. Başkan Uysal; "İlk Oyum Erdoğan'a, İlk Oyum AK Parti'ye "Buluşmalarımıza merkez ve ilçelerimizde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“En Mutlu Günlerinde Yanlarında Oluyoruz”

Gerçekleştirdikleri çat kapı ziyaretlerle, en mutlu günlerinde gençlerin yanında olduklarını ve onların doğum gününü kutladıklarını ifade eden Başkan Uysal; “Genç arazi programlarımız var ve bu program kapsamında, ilk defa oy kullanacak gençlere çat kapı yaparak doğum günlerini kutluyoruz. Onların en özel, en mutlu günlerinde yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bu da çok kıymetli bir çalışmamız. Seçimin son gününe kadar genç arazi programımızı sürdüreceğiz. En güzel anlarında yanlarında olmaya devam edeceğiz. 2022 yılında çok çalışmalarımız oldu. Saha çalışmalarımızı, stant çalışmalarımızı sürdürdük. AK Gençlik burada, AK Gençlik sahada diyerek çalışmalarımıza devam ettik. Stant çalışmalarımızla Çanakkale’deki gençlere yapılan yatırımlar üzerine gençlere bilgilendirme yaptık, broşür dağıtımı gerçekleştirdik. Birçok gencimizin farkında olmadığı veya haberi olmadığı konularda bilgilendirmelerde bulunduk, gençlerin aklına takılan sorulara yanıtlar bulduk. Bu faaliyetler bizim için çok kıymetli. Amacımız, stant açalım sadece broşür dağıtalım değil. Biz varız bize sorun, biz sizin arkanızdayız mesajını veriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gençler ile Birlikte Büyümeye Devam Edeceğiz”

Başkan Uysal sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Üye çalışmalarında Türkiye 3’üncülüğümüz var. Çanakkale’de gençlerimizin gayretiyle İl ve İlçe Teşkilatlarımızla birlikte Türkiye 3’üncüsü olmak çok kıymetli. Gençlerimiz, gençlerin lideri Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin partisi AK Parti demeye devam ediyor. Gençler, aslında en güzel cevabı veriyor. Gençlerle birlikte büyümeye devam edeceğiz.”

“En Güçlü Destek Gençlerden Gelecek”

Seçim sürecinde “En Güçlü Destek Gençlerden Gelecek” sloganıyla ilerlediklerini vurgulayan Başkan Alperen Uysal; “Seçim süreci ile birlikte Milletvekillerimizden, İl Başkanımızdan çok büyük destek görüyoruz. Biz onların önderliğinde, onların bizlere çizmiş olduğu yolda yürüyoruz. Seçim sürecinde de “En Güçlü Destek Gençlerden Gelecek” sloganımızla ilerliyoruz. Bizler, gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Elini sıkmadığımız, yanında olmadığımız gencimiz olmayacak. Vatandaşlarımız AK Gençlik olarak bizi görünce mutlu oluyorlar, bizi bekliyorlar. Biz nereye gidersek gidelim bizi gördüklerindeki o samimi yaklaşımları bizi mutlu ediyor. Hedef 2023 dedik, seçim gününe odaklandık, gençler olarak o coşkuya hazırlandık. En Güçlü Destek Gençlerden Gelecek ve Gençlerin Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Gençlerin Partisi AK Parti diyoruz. diye konuştu.

Başkan Uysal son olarak; “AK Parti İl Gençlik Kollarının her daim yanında olan desteklerini esirgemeyen; Bizlere ağabeylik yapan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan'a, bizlere ablalık yapan Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğluna, yine bizlere ağabeylik yapan İl Başkanımız Naim Makas'a bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Funda Figen

#

15 Oca 2023 - 10:18 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kaleninsesi Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kaleninsesi Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kaleninsesi Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kaleninsesi Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.