SON DAKİKA
Hava Durumu

Vali Aktaş Ayvacık’taydı

Vali İlhami Aktaş, Ayvacık ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2022 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2022 14:00
https://www.kaleninsesi.com
Vali Aktaş Ayvacık’taydı

İlk olarak Ayvacık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Ayvacık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Hüseyin Küçük tarafından karşılandı. Vali İlhami Aktaş, Ayvacık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Hüseyin Küçük ile bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami Aktaş, Ayvacık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Hüseyin Küçük ve personeline görevlerinde kolaylıklar diledi. Ardından Ayvacık Kaymakamlığını da ziyaret eden Vali Aktaş, Kaymakam İlker Eker ile bir süre görüşerek sohbet etti. Vali Aktaş, ilçenin genel durumu, potansiyeli, yapılan çalışmalarla ilçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında Ayvacık Kaymakamı İlker Eker’den brifing aldı. Daha sonra kaymakamlık hizmet birimlerini gezerek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi. Ardından Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Eren Arslantaş tarafından karşılandı. Vali Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Eren Arslantaş’tan İlçe Jandarma Komutanlığının mevcut durumu, asayişin ve huzurun temini noktasında yürütülen faaliyetler ile ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Eren Arslantaş ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeline görevlerinde kolaylıklar diledi. Ayvacık ilçesinde yapımı devam eden hükümet konağı inşaatını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Hükmet konağı inşaatı hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Aktaş, Hükümet Konağı’nın Ayvacık ilçesine kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Ayvacık ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Aktaş, hükümet konağı incelemesinin sonrasında Ayvacık 21 Eylül Aile Sağlığı merkezini ziyaret etti. 21 Eylül Aile Sağlığı merkezinin sağlık çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Aktaş, 21 Eylül Aile Sağlığı merkezi personellerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Ayvacık ilçesi ziyaretleri kapsamında Vali Aktaş, Ayvacık Belediyesi’ni ziyaret ederek belediyenin yürüttüğü projeler ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Belediye ziyaretinin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçen Vali AKTAŞ, burada İlçe Emniyet Müdür V. Emniyet Amiri Mustafa Koç ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, İlçe Emniyet Müdür V. Emniyet Amiri Mustafa Koç ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline görevlerinde kolaylıklar diledi.

Esnaflarla buluştu

İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin sonrasında Vali Aktaş, Ayvacık çarşı ve pazar esnaflarını ziyaret etti. Esnaflar ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, esnaflara bol bereketleri kazançlar temennisinde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi aldı

Vali İlhami Aktaş, ardından Ayvacık Müftülüğünü ziyaret etti. Ayvacık Müftü V. Eyüp Turan tarafından karşılanan Vali Aktaş, İlçe Müftülüğü’nün çalışmaları hakkında Ayvacık Müftü V. Eyüp Turan’dan bilgi aldı. Kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi. Müftülük ziyaretinin ardından Vali Aktaş, İlçe Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğünü ve Kadastro Birimini ziyaret etti. Nüfus Müdürü Mehmet Hakim Doğan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nilüfer Tekbıyık, Tapu Müdür V. Mehmet Emin Küçük ve Kadastro Birim Yetkilisi Hüseyin Yasin Güner ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.

Öğrencilerle görüştü

Ayvacık İlçesi ziyareti kapsamında 21 Eylül İlkokulunu ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, ziyaret ve incelemeleri sırasında 21 Eylül ilkokulu Müdürü Didem Devrim Atacan ile bir süre görüşerek yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. 21 Eylül İlkokulunu dersliklerini de gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerine iyi çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Öğretmenlerle de bir süre görüşen Vali Aktaş, öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Okul ziyareti sonrasında Vali İlhami Aktaş, Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezini ziyaret etti. Geri Gönderme Merkezi Müdürü Yılmaz Arıcı tarafından karşılanan Vali Aktaş, Geri Gönderme Merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Aktaş, daha sonra müdürlüğün hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi. Geri Gönderme Merkezi ziyaretinin ardından Vali Aktaş, 6. Nike Filo Komutanlığını ziyaret etti. 6. Nike Filo Komutanı Hava Sav. Yarbay Fatih Şahin tarafından karşılanan Vali Aktaş, 6. Nike Filo Komutanlığı’nın ziyaretçi şeref defterini imzaladı. 6. Nike Filo Komutanı Hava Sav. Yarbay Fatih Şahin’le bir süre görüşerek sohbet eden Vali Aktaş, çalışmalarında başarılar diledi. Ardından 6. Nike Filo Komutanlığında görevli erlerle bir araya gelen Vali Aktaş, er ve erbaşlarla sohbet ederek, vatani görevlerinde başarılar ve hayırlı tezkereler dileğinde bulundu.

Köyleri dolaştı, talepleri dinledi

Ayvacık İlçesi ziyareti kapsamında Vali İlhami Aktaş, Yukarıköy, Gülpınar, Tuzla ve Kösedere köylerini ziyaret etti. Yukarıköy Köyü Muhtarı Ergün Polat, Gülpınar Köyü Muhtarı Erhan Cantürk, Tuzla Köyü Muhtarı Necdi Ceylan ve Kösedere Köyü Muhtarı Mutlu Yaşar ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, köylerde incelemelerde bulunarak köylerin genel durumları, sorunları ve ihtiyaçları hakkında muhtarlardan bilgi aldı. Ayrıca köy sakinleri ile sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali İlhami Aktaş, sorunların çözümü noktasında gereken çalışmaların yapılacağını ve köylere en iyi hizmetleri getirebilmek için çalıştıklarını belirtti. Ziyaret edilen köylerde ikamet eden vatandaşlar, köylerini ziyaret etmesinden duydukları mutluluğu ifade ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Vali İlhami Aktaş’a teşekkür ettiler.

Yukarıköy köyü ziyaretleri kapsamında Vali Aktaş, geçici kabulü yapılan Yukarıköy İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Yukarıköy İlkokulunda yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Aktaş, emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Gülpınar, Tuzla ve Kösedere Köyü’nde de Vali İlhami Aktaş, bir dizi ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirdi. Gülpınar Zeytinyağı Müzesini ve Apollon Simintheus Ören Yerini ziyaret eden Vali Aktaş, Gülpınar Zeytinyağı Müzesini ve Apollon Simintheus Ören Yeri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.