SON DAKİKA
Hava Durumu

TURAN; “MARKALARIMIZI ARTIRMAMIZ SON DERECE KIYMETLİ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Dardanel’in çalışanlarına yönelik düzenlediği kıdem ödülleri törenine katıldı. Törende konuşan Turan; “Çanakkale’nin kendi markaları var, kendi hatıraları var. Bunlardan biri de Dardanel” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 16:36
https://www.kaleninsesi.com
TURAN; “MARKALARIMIZI ARTIRMAMIZ SON DERECE KIYMETLİ”

Çanakkale’nin tarihi bir kent ve çok özel bir kent olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Çanakkale’miz tarihi bir kent, çok özel bir kent. Bu memleketin her tarafı azizdir; ama Çanakkale bambaşka. Tarihin bize emaneti Çanakkale’miz; Assos’ta özel hatıralarıyla Aristo’nun şehri, Troya’sıyla Homeros’un şehri, Kale-i Sultaniye ile Fatih’in, Anafartalar’ıyla Gazi Mustafa Kemal’in şehri. Çanakkale ilgili her gittiğimiz uluslararası toplantıda alanda Troya dediğimizde, Gelibolu dediğimizde, Assos dediğimizde ayrı bir gurur duyuyoruz. Fakat Çanakkale’mizi daha da güçlendiren alt başlıklarımız var. Çanakkale’nin kendi markaları var, kendi hatıraları var. Bunlardan biri de Dardanel. 42 yıldan beri devam eden güzel bir hikaye” dedi.

“Dün kurulur, bugün büyür, yarın yok olabilirsiniz, bunların çok örnekleri var. Ama bir firmayı kurup 42 yıl boyunca zirvede tutmanın, Çanakkale markasına ekstra kıymet katmanın çok özel anlamı var diye düşünüyorum” diyen Turan; “Gittiğimiz her yerde Çanakkale’yi bilen var ise, Dardanel gibi markalarımızı da muhakkak biliyor. Çanakkale’mizde üzülerek söylüyorum bu tarz firmalarımız çok az. 40 yılı aşmış hala, büyümesi de büyük motivasyonla devam eden çok az firma var. Ezine Gıda İhtisas OSB’miz bir Türkiye projesi. 50’den fazla firmamız tarımla, gıdayla ilgili orada iş yapacak, yatırım yapacak, istihdamı artıracak. Bunlardan biri de Dardanel. Biz istiyoruz ki benzer firmalarımız, Çanakkale’nin evlatları, daha da büyüsünler daha güzel işler yapsınlar. Artık bu memleket ihracatı öğrendi, büyümeyi öğrendi. Geçen sene ihracatımızı 226 milyar dolarla kapattık. İhracatımız 30 milyar dolarlardan buraya çıkmıştı. Pandemi veya benzeri sorunlarla en az hasar alanlar en çok üretenler oldu. Bugün de burada hanımefendilerin çoğunlukta olduğu bir güzel yapıyla birlikteyiz. 40 yıla yakın çalışanların olduğunu öğrendim. İlgili arkadaşlarımıza sordum, en çok 39 yıldır çalışan var; ama daha ötesi 42 yıldan beri çalışan Niyazi Önen Bey de var” şeklinde konuştu.

Dardanel’in, bünyesindeki şirketlerde çalışma süresi 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 ve 40’ncı yılını tamamlayan çalışanlar için düzenlediği kıdem ödülleri törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Önen, Dardanel İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ferit Gökmen ve fabrika çalışanları katıldı. Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, törende yaptığı konuşmada, Dardanel’in bugünlere gelmesinde çalışanların büyük emekleri olduğunu söyleyerek; “Biz büyük bir aileyiz.” dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.