SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Turan; “Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir” (25.07.2021)

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kalkım’da katıldığı bir dizi programda sert açıklamalarda bulundu.
Haber Giriş Tarihi: 25.07.2021 22:41
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde 112 Acil Binası, Kalkım Gölet Besleme Kanalı, Park Sosyal Tesisleri, Kapalı Futbol Sahası, Basketbol Sahası açılışları, Belediye araç teslimi ve İçme Suyu İsale Hattı programına katıldı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve teşkilat üyelerinin de katıldığı programda Bülent Turan, ABD merkezli vakıflar tarafından fon alan medya kuruluşlarını sert ifadeler ile eleştirdi. Turan, yaptığı konuşmada; “Zaman iftira atıyorlar, dedikoku yapıyorlar, eleştiriyorlar. Bir ülkede iktidar kadar muhalefette olmalı. Her parti kıymetli. Ancak muhalefet ile ihanet arasında ince bir çizgi var. Dış politikada, milli meselelerde beraber olmak zorundayız. Tarzımız eleştirilir, yatırımlarımız eleştirilir. Ama belli konularda, Kıbrıs, Azerbaycan, mavi vatan, Libya, Suriye, doğalgaz gibi birçok konuda beraber hareket etmek zorundayız. Buradan çağrıda bulunmak istiyoruz. Muhalefet başımızın tacı. Olacak ki biz daha çok çalışacağız.  Ama bu ülkenin birlik beraberliğine yan bakan kim varsa da o gözü oymak bizim görevimiz.” dedi.

“Bağımsızım’ rolü yapmaya çalışan zavallılar”

Amerikan parası ile bağımsızlık türküsü söylenmez diyen Turan, sözlerinin devamında; “Geçen hafta gördünüz Amerika fonlarıyla hayata geçen medya kuruluşları gördük. Sorsanız yandaş, havuz medyası derler. Kendilerini ‘bağımsız’ diye iddia ederler. Amerika parasıyla bağımsızlık türküsü mü söylenir? Amerikan desteğiyle bu millete tarafsız mı olunur?  Biz diyorduk ki, ‘bu adamlar PKK deyince neden ses çıkarmıyorlar? Neden PYD’yi eleştirmiyorlar. Neden Ayasofya deyince neden karşı çıkıyorlar?’ diyorduk. Ama öğrenmiş olduk. Bu adamlar, Amerika'nın parasıyla, Türkiye’de, ‘Bağımsızım’ rolü yapmaya çalışan zavallılar. Sorsanız tarafsızlar. Ne tarafsızı? Siz tam bu milletin karşısındasınız. Tam bu milletin değerlerinin karşısındasınız. Şimdiye kadar onlardan bir tek PKK eleştrisi gördünüz mü? PYD eleştirisi gördünüz mü? O yüzden Amerikan fonlarıyla haykıran, çalışan, politika üreten o adamlara söylemek istiyorum; Bu toprakları Atatürk kalktı dedi ki ‘manda ve himayeye hayır diyoruz’ dedi. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” dedi. Bu meydandan haykırıyorum egemenliğe yan bakan kim varsa, fonlarla plan yapmaya çalışan kim varsa, bilsin ki ne sizin fonunuz ne sizin tarsınız bu ülkeye ayar vermeye yetmez.” ifadelerine yer verdi.

“Sağcıda biziz solcu da biziz”

Turan, sözlerinin devamında ise; “Bu millet omuz omuza yürümeye, kardeşliğini ila nihayet devam ettirmeye, bayrağı dalgalandırmaya yüzyıllarca, bin yıllarca inşallah devam edecek. Sağcı olmak solcu olmak bu ülkeyi sevmemek anlamı vermez kimseye. Ama gördük ki, sağcı da solcu da bu ülkede emperyalizme karşı olanlar ve olmayanlar haline gelmiş.  Düne kadar kendilerini ‘solcu’ diye ifade edenler, Amerikan fonlarıyla basın çalışması yaparak aslında emperyalizme hizmet alt yapı hazırlamışlar. O yüzden sağcıda biziz solcu da biziz. Ama bir şey var.  Emperyalizme karşı tek adam bu camia, Türk milleti. Hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir. Fondaş muhaliflik Türkiye’ye hizmet etmemektir.” şeklinde konuştu.

Enishan Keskin

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar