SON DAKİKA
Hava Durumu

“Tüm gençlere ulaşmamız gerekiyor”

AK Parti Çanakkale İl 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi, AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in katılımıyla dün gerçekleştirildi. Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Balık oldu. Kongrede konuşan Turan; “Bu kongreden sonra Burak Başkanımızın bir tane işi var; gençlere ulaşmak.”dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2018 08:38
https://www.kaleninsesi.com
“Tüm gençlere ulaşmamız gerekiyor”

AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan kongrede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “ Bugün Gençlik Kolları Kongresinin çok ötesinde, Bir Çanakkale toplantısı bir teşkilat toplantısı bir genel toplantı olmuş emeği geçen eski başkanımızı yeni başkanımızı tüm ekibi tebrik ediyorum. Her teşkilatın kıymeti vardır, her İl’in kıymeti vardır ama kıskananlar çatlasın Çanakkale bambaşkadır. Çanakkale’nin teşkilatında hizmet etmek şereflerin en şereflisi, en kıymetlisi.

Türkiye’ye biçilen bir rol vardı. 200 sene bu topraklarda hasta adam olsun diye ısrarla malum güçler bir politika üretti. 60’ta darbe, 70’te darbe 28 Şubat, 15 Temmuz, her 10 yılda bir darbe süreci yaşandı. 2002’de gençlik kollarından gelmiş Recep Tayyip Erdoğan dedi ki; 'Ölümüne dava.' Milletimiz duasıyla Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza devam.

"Afrin'i diğer operasyonlardan ayıran çok özel bir durum var

Afrin hiçbir kimseye sorulmadan, hiç kimseyle özel bir anlaşma yapmadan, takip yapmadan bu milletin verdiği yetkiyle beraber milli egemenliğimizin kayıtsız şartsız hükümette olması mecliste olmasıyla beraber başlamış bir operasyon. 'Girmeyin' dediler, ülkenin güvenliği için 'gireceğim' dedik. 'Yapma' dediler, 'siz oraya binlerce kilometreden geliyorsunuz biz de gireceğiz' dedik ve Afrin'e girdik. Önceden SİHA havaya kalkardı yazılımlar orayı güncellemezmiş, o oraya gitmezmiş, ama şimdi İHA’yı da SİHA’yı da baştan sona bizim mühendislerimiz yapıyor. Bu çok kıymetli bir değer, bir daha söylüyorum Afrin bu kadar kısa sürede başarılı olmasının tek bir sebebi bizim tam bağımsızlıkla ilgili kararımız ve buna bağlı milli savunmamızın büyük halde yerli hale gelmesidir. Çanakkale ruhu bugün hepinizin de takip ettiği Afrin'de yaşıyor 

“50+1 alma konusunda şüphemiz yok, 60+1 istiyoruz”
"Zaman zaman CHP, HDP’nin taleplerini dinliyoruz. Her madde seçmenin iradesi sandığa daha iyi yansıması için. Buna rağmen birileri seçim güvenliğini ön plana sürüyorlar. Zerre kadar Cumhurbaşkanlığında 50+1 alma konusunda şüphemiz yok, 60+1 istiyoruz. İstiyoruz ki partimiz oyla büyüsün.

 

“Çanakkale’de yaşayan tüm insanlar tüm gençler bizim gençlerimiz”

Gençlik Kollarımızın kuruluşundan bugüne tüm eski başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum, herkes çalıştı bugünlere geldik. Gençlik Kolları bu partinin vicdanı ana kademe zaman zaman yamulur beklentileri değişir, yanlışlar yapar ama gençlik bu partinin kuruluş felsefesine mutlaka vurgu yapıp, bir yanlış yaptığımız zaman uyaracak olan en özel birimimiz. Gençlik Kollarımız bu partinin vicdanı olmak zorunda. Gençlik Kolları ana kademeden farklı olmak durumunda. Genç davası uğruna fedakarlık yapacak adamsa eğer koltuk kavgasına girmemesi lazım, koltuk bazen kaderdir kısmettir olur olmaz. En iyiniz ben olduğum için vekil değilim kader, en iyiniz Burak olduğu için İl Başkanı değil şartlar dengeler. Ama ben olmayınca dünyayı yakarım anlayışı bizim anlayışımız değil, sonra dönüp arkaya mahcup olacak tavırlar bizim tavırlarımız değil. Makamlar gelir geçer, hiçbirimizin makam beklentisi birbirimizi kıracak kadar kıymetli değil. Hepsi bugün var yarın yok. Başkalarının günahının faturasını birbirimize kesmeyeceğiz. Hata yapılabilir, ihanet asla kabul edilemez. Yanlış yapılır omuz veririz destek oluruz hep beraber çözeriz. Gençlik kolları atama sürecinde büyüklerin yanlış yapması hiç önemli değil büyük yanlış yapar hesabı var beklentisi var koltuk kavgası var ama gence genç yanlış yapmaz yapmamalı. Burak atanmayıp da Ahmet Mehmet atansaydı Burak da mı aynı şeyi yapacaktı, bizim partimiz bu değil, ben varsam en iyi bu parti yoksam en kötüsü hayır benim koltuğum sağlamsa AK Parti dava partisi, benim koltuğum yoksa AK Parti en kötü parti. Bu partiyi seven adam Facebook’tan ayar yapmaz, yazmaz bir araya gelir kavga eder tartışır bir arada bu işleri yapar.”

“Her şeye rağmen bu süreç geride kaldı güzel bir kongre yapıyoruz bu kongreden sonra Burak Başkanımızın bir tane işi var; gençlere ulaşmak. Çanakkale’nin barlar sokağındaki genç de bizim gencimiz, oradaki genç de bizim gencimiz bütün gençlere ulaşmamız gerekiyor. Bırakın kavga etmeyi ayrışmayı, Çanakkale’de yaşayan tüm insanlar tüm gençler bizim gençlerimiz. Gençlerle yol yürümeyen, gençlerin ruhunu yakalamayan hiçbir hareketin başarılı olma şansı yok.”

Çanakkale’nin birliğe beraberliğe kardeşliğe ihtiyacı var. Zaman zaman bize ithamda bulunuyorlar onu yaptı bunu yaptı ben 3 sene önce buraya geldim bir tek ilçe başkanımızı bir tek belediye başkanımızı bir tek meclis üyemizi ona yakın buna uzak diye değiştirmek aklımıza gelmedi. Yolumuzda yürüyen kim vara baş tacı. Ama yoldan sapıyor dedikodu yapıyor kavga yapıyor ihanet ediyor tabii ki göndereceğiz. Ak Parti bayrağı altında Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışmak isteyen kim varsa baş tacı.

 

“Gençlik Kolları sağlam durursa  bizde iyi yaşarız”

Değerli gençler Gençlik Kolları bizim umudumuz ümidimiz. Şu anki jenerasyon, ağabeylerimiz dostlarımız gün gelecek görevi bize  bırakacak, gün gelecek bizlerde sizin gibi gençlere bırakacağız işin fizyolojik olarak özelliği bu. Bu dönüşümü Gençlik Kolları sağlam durursa  bizde iyi yaşarız. Bu Parti şu anki jenerasyondan sonra eğer biz hakkını vermezsek zayıflamaya başlar. Siz sağlamsanız geleceğimiz daha iddialı olur. Ama siz bizi taklit ederseniz bizim yanlışlarımızı örnek alırsanız ana kademenin aynısı olursanız ilerleme olmaz. Hatta geri gider gerileme başlar. Ana kademeden iyi olmazsanız bu partiye yanlış yaparız.Çanakkale’de ilçe kongreleri bitti, İl Kongremizi yaptık, ufak bir sıkıntımız oldu gecikmeden İl Başkanı ataması olacak yola devam edeceğiz. Kadın Kollarımızın önemli bir çoğunun ataması yapıldı, Gençlik kolları bitti bugün yapıyoruz dolayısıyla bir ay içinde her şey unutulur sakın ha telaşa gerginliğe polemiğe izin vermeyin. Yolumuza devam edeceğiz, duruşumuz net olacak bizim bir örneğimiz var siyasette Tayyip Erdoğan o nasıl yaptıysa öyle yapmaya çalışacağız.Çünkü umut biziz heyecan biziz.

Bizim bu millete borcumuz var, bu millete olan borcumuzu çok çalışarak ödeyeceğiz. Mızmız yapma hakkımız yok.  Bizi rahat bırakın çalışalım biz Ankara’da olalım. Bizi Çanakkale gündemi ile boğmayın.

Bu millet her şeyin en güzeline layık. Teşrif eden tüm gençlerimize, teşkilatlarımıza Belediye Başkanlarımıza, muhtarlarımıza, STK‘larımıza, divanımıza, vekilimize  teşekkür ediyorum.Besmeleyi çekiyoruz, 2019’a hep beraber Çanakkale’miz için adım adım yürümeye başlıyoruz.”

HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.