SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Troia’nın İzinde Herkes İçin Seramik Atölyeleri Başlıyor (23.07.2021)

Seramiğin kenti Çanakkale’de ‘Herkes İçin Seramik Atölyeleri’ düzenleniyor. Çanakkale Seramik Müzesi tarafından düzenlenecek olan seramik etkinliği, 58.Uluslararası Troia Festivali kapsamında ‘Troia’nın İzinde’  konseptiyle gerçekleştirilecek.
Haber Giriş Tarihi: 23.07.2021 17:30
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Dünya’da ismini seramikten olan 3 kentten biri olan Çanakkale’de gelenek sürdürülüyor. ‘Troia’nın İzinde Herkes İçin Seramik Atölyeleri’ kent kimliğinin önemli bir parçası olan Geleneksel Çanakkale Seramiklerinin, tanıtılması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevini üstlenen Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından Uluslararası Troia Festivali kapsamında hayata geçirilecek. 03-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında ‘Herkes İçin Seramik Atölyeleri’ gerçekleştirilecek. 58.Uluslararası Troia Festivali kapsamında ‘Troia’nın İzinde’ konseptiyle oluşturulan atölye çalışmalarıyla kent yaşamını paylaşan herkesin seramik sanatıyla uygulamalı olarak tanışması, sanatsal bir üretimin içinde olması amaçlanıyor.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE

Çanakkale’nin köklü kültürel mirası olan seramik sanatı adına geçmişten geleceğe etkileşim alanı yaratmak atölyenin öncelikleri arasında yer alan atölyenin Eğitim ve uygulama süreçleri seramik eğitmenleri tarafından verilecek. Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde gerçekleşecek etkinlikte katılımcıların öncelikle seramik çamuruyla ve elle şekillendirme teknikleriyle tanışarak temel üç boyutlu formları oluşturmak konusunda pratik yapmaları sağlanacak. Çanakkale merkezde yaşayan herkesin ücretsiz olarak katılım sağlayabileceği atölyenin seramik malzemeleri Çanakkale Belediyesi tarafından temin edilecek. Başvuru için katılım formunun www.canakkaleseramikmuzesi.org adresinden e-posta olarak canakkaleseramikmuzesi@gmail.com adresine gönderilmesi ya da Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi Cevatpaşa Mahallesi Kaya Sokak No:31-33 Merkez Çanakkale adresine elden ulaştırılması gerekmektedir. Son başvuru ise 30 Temmuz 2021 Cuma günü.

Damla YELTEKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar