SON DAKİKA
Hava Durumu

Toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı

ÇOMÜ ile Öz Sağlık-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 11:49
https://www.kaleninsesi.com
Toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Öz Sağlık-İş Sendikası arasında üniversite bünyesindeki 540 sağlık işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. Sözleşmenin yürürlük süresi değiştirilerek Kamu Çerçeve Protokolü ile uyumlu hale getirildi.

Tören öncesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ı makamında ziyaret eden Genel Başkan Devlet Sert ve beraberindeki heyet, toplu iş sözleşmesi müzakereleri sırasında gösterilen samimiyet ve işçi haklarına karşı duyulan saygıdan dolayı Rektör Murat’a teşekkür etti, sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Üniversite Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Genel Başkan Devlet Sert, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Genel Başkan Yardımcısı Adem Yavuz, Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, TİS ve Mevzuat Uzmanı Ecrin Ferah, Çanakkale Şube Başkanı Recep Esen ve Yönetimi, Rektör Yardımcısı Okhan Akdur, Genel Sekreter Ayhan Monus, Başhekim Hasan Ali Kiraz ve hastane idarecileri katıldı. İmza töreninde konuşan Genel Başkan Sert sözleşmenin sağlık işçilerine hayırlı olmasını dilerken, Sendika olarak işçi-işveren ilişkilerinde yeni nesil sendikal anlayış ile hareket ettiklerini, işçi hakları kadar işyerinin devamlılığı ve hukukuna da saygı gösterildiğini ifade etti.

Sert; ”Sözleşme süresi KÇP ile uyumlu hale getirildi”

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sağlık işçilerinin eski sözleşmeye oranla daha fazla hak ve kazanımlara kavuştuğunu dile getiren Genel Başkan Devlet Sert, en büyük değişikliğin ise sözleşmenin yürürlük süresinin değiştirilerek KÇP ile uyumlu hale getirilmesinin olduğunu ifade etti.

Murat; “Çalışanın memnuniyeti bizim memnuniyetimiz”

Törende konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ise başarılı geçen toplu iş sözleşme sürecinde sendikanın sağlık işçileri adına talep ettiği hakların, çalışan memnuniyeti ve iş verimi açısından kendileri için de önemli olduğunu vurgularken, toplu iş sözleşmesinin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Esen’den teşekkür konuşması

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Öz Sağlık-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Recep Esen de müzakere sürecini özetlediği konuşmasında, elde edilen kazanımların hem işçi, hem de  işveren açısından önemli olduğunu belirtti. Esen; “İşyerinde sağlanan huzur, çalışana dolayısıyla da  işyerine yansıyacaktır. Süreçte sağlanan olumlu yaklaşımlarından dolayı Üniversite yönetimine teşkilatımız ve üyelerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.