SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“TEŞKİLAT AİLEDİR, BAĞDIR, SEVGİDİR” (16.08.2021)

Çanakkale’de parti çalışmalarını başarıyla yürüten AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Kaleninsesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlker Ülker ile yaptığı özel röportajda, kent gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Haber Giriş Tarihi: 16.08.2021 09:35
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Çanakkale’de saha çalışmaları kapsamında vatandaşlarla kucaklaşan AK Parti İl Başkanı Naim Makas, hem parti içinde hem de vatandaşların gözünde başarılı siyasetiyle de dikkat çekiyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile bir araya gelerek Çanakkale projeleri ve çalışmalarını masaya yatıran Başkan Makas, Çanakkale’nin bulunduğu noktadan daha ileriye gitmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

Çanakkale’nin ilçe ve beldelerine sürekli giderek vatandaşların ve teşkilat üyelerinin yanında olmaya çalışan aynı zamanda TBMM’nin kapanmasıyla birlikte Çanakkale’ye gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile ziyaretlerini hızlandıran AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Kaleninsesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Başkan Makas, parti çalışmaları başta olmak üzere 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de önemine dikkat çekti. Muhalefetin her platformda dile getirdiği erken seçim söylemlerine cevap veren Başkan Makas, CHP’li Ural’ın 10 Ağustos Anafartalar Zaferi gibi önemli bir töreni ‘Sahte Tören’ olarak nitelendirmesine de sert tepki gösterdi.

“Teşkilat içi gönül bağına, birlikteliğe çok kıymet veriyoruz”

Teşkilat içi gönül bağına, birlikteliğe çok kıymet verdiklerini belirten Başkan Makas; “Teşkilat, parti çalışmalarının vazgeçilmez unsurudur. Teşkilat ailedir, bağdır, sevgidir. Biz teşkilat içi gönül bağına, birlikteliğe çok kıymet veriyoruz. Önce aile olacağız sonra ailemizi genişleteceğiz diyerek çıktık yola. AK Parti 19 yıllık iktidarını tam da buna borçlu. Aile bağlarının, sevginin, gönül birliğinin olduğu yerde samimiyet vardır. Samimiyet ise bize halkı götüren, aramızda köprü olan en kıymetli unsurdur. AK Parti Çanakkale teşkilatları tüm samimiyeti ve şehrine karşı duyduğu sevgiyle sahada tüm enerjisi ile çalışmaya devam ediyor. O onu demiş, bu bunu demiş… Bu işleri bir kenara bırakmış, davasına hizmet etmeyi kendisine ödev bilmiş bir teşkilatımız var hamdolsun. Buradan tüm teşkilatlarımıza bu vesile ile bir kez daha ailemizin birer parçası oldukları teşekkür ediyor, yol arkadaşlığı yaptığımız her bir üyemizle ayrı ayrı gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Tüm kademeleri ile uyumlu, bunun için bir aile ferdine hangi fedakarlık düşüyorsa, o fedakarlığı seve seve yapan bir teşkilatımız var çok şükür” dedi.

“Çanakkaleliler bu tarihi ana şahitlik edecekler”

AK Parti Çanakkale İl ve İlçe Teşkilatları’nın 1915 Çanakkale Köprüsü’ne yaptığı ziyaretlerin önemine dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Naim Makas; “Çok kıymetli bir çalışmaydı gerçekten. Planlamalar ve çalışmalara göre Köprü 2022 Mart’ından açılacak inşallah. Bir gün bütün Çanakkaleliler bu tarihi ana şahitlik edecekler. Şehrimizde milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasi partilerin il başkanları var. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın ısrarlı davetleri sonrası Merkez İlçe belediye başkanı Ülgür Gökhan ziyarete gelmişti. Fakat, Çanakkale’de siyaset yapıp da, Çanakkale’nin sorunlarına eğilmesi sorumluluğunda olup da henüz Çanakkale’mizin kaderini değiştirecek olan bu köprüye gelip brifing almak zahmetinde bulunmayan CHP’li milletvekillerini ve il başkanını anlamıyorum. Kendilerine davetimizi iletmiştik. Ancak Çanakkale’yi böylesine ilgilendiren bir yatırım nasıl olur da kendilerini ilgilendirmez anlam veremiyorum. Demek ki Çanakkale ile dertlenmek başka bir şeymiş diyorum…” diye konuştu.

“Neyin seçimi yahu!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın her platformda dile getirdiği erken seçim söylemlerini de eleştiren Başkan Makas; “Başka argümanları var mı ki? Ya erken seçim, ya da yalan söylemler ile gündem oluşturma çabaları… Muhalefetin son dönemdeki 2 argümanı. Her hangi bir kriz yokken neyin seçimi anlayamadım. Dünya 1 buçuk yıldır covid ile mücadele ederken, büyük devletimiz sağlık ve ekonomik anlamda her türlü destekleriyle adeta destan yazdı. Neyin seçimi yahu! Türkiye’nin ve aziz milletimizin kaderine, iki dudaklarının arasında mırıldanıp durdukları erken seçim söylemleriyle zarar veremeyecekler. Türkiye artık kendisine muktedir, dışarıya karşı ise daha da güçlü bir duruşla ben varım diyen bir ülke. Pandemide yapılan esnaf yardımları, vefa destek ekiplerinin hanelere yaptığı yardımlar, tüm dünya hastalıktan kırılırken, Avrupa ve amerikada hastaneler hasta seçmeye başlamışken ülkemizdeki hastanelerin istisnasız tüm vatandaşlarını tedavi etmeleri, devletimizin milletinin derdiyle dertlenmeleri mi rahatsız etmiş kendilerini? Erken seçim söylemleri safsatadır. Türkiye’de aşılamayan bir kriz yoktur. Hedeflerine kenetlenmiş bir Türkiye kimseyi rahatsız etmemeli” ifadelerini kullandı.

“Ural, özür dilemeli”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın 10 Ağustos Anafartalar Zaferi gibi önemli bir töreni, ‘Sahte Tören’ olarak nitelendirmesine de sert tepki gösteren Başkan Makas; “Bu ifadeyi; üzücü, bilgisiz ve çelişkili buluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, verdiği stratejik kararlarla kahraman unvanını aldığı, mimarı olduğu süngü hücumu ile aziz askerlerimizin adeta kahramanlık destanlarına konu olduğu Anafartalar Zaferi Törenleri için bu ifadeyi kullanması kesinlikle kabul edilemez. Atatürk’ün kurduğu bir siyasi partinin başkanı olan kendisi, hem bulunduğu konum hem de vakti zamanında bu törenlere daimi katılacağız diyen genel başkanlarının ifadeleri ile çelişmiştir. Kendisi gelememiştir ancak temsilcisi vardır, o da yoksa ‘’sahte tören’’ diyip geçiştirmeye çalışmak hakarettir! İfade ettiği sözler için kendisini özür dilemeye davet ediyorum. Devlet protokolünün katıldığı hiçbir tören, milli manevi değerlerimizi sahiplenmek adına yapılan hiçbir tören sahte değildir, sahte diyen kendi sözlerine bakmalı ve sahteliği başka bir yerlerde, kendi çelişkili ifadelerinde aramalı, orada değil!” şeklinde konuştu.

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar