SON DAKİKA
Hava Durumu

TEKNOPARK’TA SANTEK TOPLANTISI

Çanakkale Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) 2022 yılı 2’nci dönem toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.01.2023 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 13.01.2023 14:20
https://www.kaleninsesi.com
TEKNOPARK’TA SANTEK TOPLANTISI

TEKNOPARK’ta düzenlenen toplantıya Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferhat Güvel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç, KOSGEB İl Müdürü Barış Alural, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, GMKA Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu, TEKNOPARK Proje ve İş Geliştirme Direktörü Burcu Kayacı, Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Biga OSB Bölge Müdür V. Orhan Koç ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Atiye Laçin katıldı.

TEKNOPARK’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda; Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli Cemal Ersoy; Çanakkale’de ileriye dönük olarak Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) yer ihtiyaçlarının çözümü için yapılabilecek çalışmalar, Türkiye Mekânsal Strateji Planı (2053) çerçevesinde öneri sanayi alanları ile ilgili Çanakkale’de gerçekleştirilecek çalışmalar, kentte mevcut ve kurulması muhtemel sanayi işletmelerinin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik çözüm önerileri ve istihdam artışına yönelik olarak kentteki sanayi kuruluşlarının Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin teknolojik imkanlarından faydalanabilmeleri adına yapılabilecek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantı, Çanakkale Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu üyeleri tarafından ilgili kurumların iş birliği içerisinde yapacakları çalışmaların değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.