SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Tedbirlere uymayanlara 27 bin lira ceza (11.04.2021)

Bozcaada ilçesinde, kısıtlamalara uymayan 19 kişi ile 1 işletme ve maske takma zorunluluğuna uymayan 5 kişiye toplam 27 bin 860 TL idari para cezası uygulandı.
Haber Giriş Tarihi: 11.04.2021 14:51
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Bozcaada Kaymakamı Bahar Kaya Çelik yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağına uymayan 19 vatandaşa ve 1 işletmeye, maske takma zorunluluğuna uymayan 5 vatandaşa toplamda 27.860 TL idari para cezası uygulandığını söyledi. Kaymakam Çelik; “Ülkemiz genelinde olduğu gibi COVİD-19 vakaları son günlerde Adamızda da artış göstermiştir. Ülke genelinde tespit edilen vakaların %85’ini çeşitli varyantlar oluşturmakta ve tüm veriler bulaşmanın daha hızlı olduğunu göstermektedir. Süreç, Kaymakamlığımız bünyesinde en hassas şekilde yürütülmekte, ilgili Bakanlıklar ve Çanakkale Valiliği tarafından alınan kararlara istinaden ilçemiz Hıfzıssıhha Kurulu tarafından da gerekli kararlar alınarak uygulamaya geçirilmektedir. Alınan kararlara istinaden önleyici tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığının kontrolü, filyasyon ve izolasyon çalışmaları ve izolasyonda bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması Vefa Sosyal Destek Grubu, sağlık çalışanları, kolluk personeli ve diğer kamu personeli tarafından titizlikle yürütülmektedir. Salgının ilçemizde artış göstermeye başladığı 29 Mart 2021 tarihinden bugüne kadar kolluk personeli tarafından yapılan denetimlerde temaslı durumda olan 1 vatandaşımız evinde izolasyonda olması gerekirken tedbirlere uymadığından dolayı Çanakkale İl Merkezinde öğrenci yurdunda zorunlu izolasyona alınmış, sokağa çıkma yasağına uymayan 19 vatandaşımıza ve 1 işletmeye, maske takma zorunluluğuna uymayan 5 vatandaşımıza toplamda 27.860 TL idari para cezası uygulanmıştır. Bu süreçte herkesin kurallara uyması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz” dedi.

“Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım”

“Salgınla mücadelede hep birlikte hareket etmek zorundayız” diyen Kaymakam Çelik; “Salgının kontrol altında tutulabilmesi ve sağlıklı günlere en hızlı şekilde dönülebilmesi için Ada’ya giriş/çıkışların engellenmesinden ziyade her bir vatandaşımızın özverisi, salgın kurallarına riayet etmesi, temaslı durumunda olan kişilerin tespitinde sağlık çalışanlarımıza hızlı ve doğru bilgi verilmesi ve yardımcı olunması daha hızlı ve etkili sonuç verecektir. Bu süreçte vatandaşlarımızın gerekmedikçe Adamızdan ayrılmamalarını, Ada dışından gelişlerde ise başta ailelerini ve Ada halkını korumak ve salgının yayılmasını önlemek için kendilerini kişisel olarak 10 gün boyunca evlerinde izole etmelerinin önemli ve faydalı olacağını hatırlatmak isteriz.  Salgının kontrol altına alınabilmesi ve artışın önüne geçilebilmesi için Adamız genelinde denetimler devam etmekte olup, feribotla yapılan seyahatler ve araçlar kontrol edilmektedir. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım” şeklinde konuştu.  

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar