SON DAKİKA
Hava Durumu

TED meşalesi Çanakkale’de (VİDEOLU HABER)

Türk Eğitim Derneği (TED) meşalesi Çanakkale’de yanmaya başladı. TED Çanakkale Koleji’nin lansman toplantısı TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2023 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2023 13:56
https://www.kaleninsesi.com
TED meşalesi Çanakkale’de (VİDEOLU HABER)

Lansman toplantısına Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Çanakkale Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu, TED Yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda basın mensubu katıldı. TED Çanakkale Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu yaptığı konuşmada; “Türk Eğitim Derneği’nin 95 yıllık deneyimiyle Çanakkale meşalesini nihayet yakıyoruz. Hepinizin huzurunda bugünlerin yaşanabilmesini sağlayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. Köklü geçmişiyle Türkiye’de bir güneş gibi yükselen Türk Eğitim Derneği nihayet eğitim alanındaki tecrübelerini Çanakkale’mizle buluşturarak 46. Okulunu Çanakkale’mizde açıyor. Kuruluş amacını, maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitime erişimi bulunmayan çocuklara destek olmak, Türk eğitim politikalarına yön vermek ve eğitim anlayışını dünya standartlarına çıkarmak olarak niteleyen TED'in, en büyük hedeflerinden biri de varlık gösterdiği her ilin eğitim kalitesini yükseltmektir. Tam da bu amaçla TED güvencesi ile Çanakkale’mizi eğitimde çok daha ileriye taşıyacak bir birlikteliğe imza attık.2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak olan TED Çanakkale Koleji tamamen teknolojik donanımlı, yüksek standartlarla projelendirilerek hayata geçirilen kampüsü ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve devamında lise düzeyinde eğitimde lider kadrosu ile hizmetinizde olacaktır. Sahip olduğu kampüs olanakları ile TED Çanakkale Koleji çocuklarımızın sosyal, kültürel, sanat, spor ve inovasyon alanında ihtiyaç duyulan tüm imkanlara sahip olacakları bir eğitim kurumu olacaktır. TED Çanakkale Koleji’ nde yetişecek olan çocuklarımız; Türk Eğitim Derneğinin birikimi ile donatılacaktır. Öğrencilerimizin ülkemiz için doğru bakış açısına sahip, farkındalık yaratma becerisi olan, sorumluluk bilinci ile ülke sorunlarımıza karşı duyarlı ve çözüm üretebilme yeteneklerine sahip bireyler olmasını hedefliyoruz. TED Çanakkale Koleji sadece sahip olacağı donanımlı eğitim kampüsü ile değil aynı zamanda uygulayacağı eğitim programları ile de öğrencilerimizin kişisel beceri, yabancı dil, görsel anlatım, hızlı okuma, teknoloji kullanımı gibi alanlarda en üst düzeyde gelişmelerini sağlayacaktır. Uygulanan eğitim programları ile çocuklarımıza ömür boyu başarı yolunu açacağımız bilinmelidir. Genel olarak Türk Eğitim Derneğinin başlıca misyon ve vizyon değerleri ile Çanakkale’de özel eğitimde 1 numaraya yerleşecek olan TED Çanakkale Koleji’nin şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Bu vesile ile bugünlere ulaşmamıza büyük katkıları olan Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş’a, Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’a ve Kepez Belediye Başkanımız Sayın Birol Arslan’a şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Ayrıca huzurlarınızda Sayın Genel Başkanımız Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Genel Merkez yöneticilerimize Türk Eğitim Derneğini Çanakkale ile buluşturdukları için sonsuz teşekkür ederim. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür eder iyi günler dilerim” dedi.

“Öğrenci kabulüne başlayacağız”

Çanakkale’de TED Koleji’nin açılacak olmasından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Türk Eğitim Derneği(TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise; “Kısa süre sonra 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için öğrenci kabulüne başlayacağız. İlk etapta okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine ağırlık vereceğiz. Öğrenci kabullerinde ise herkese eşit davranılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. TED Kolejlerinde kimseye torpil uygulanmaz, kimseye ekstra indirim verilmez. Herhangi bir öğrencimiz şartları uygunsa bursunu alır ve kolejimizde eğitimine başlar. Devlet okulunda okuyan öğrencilerimiz de burslardan faydalanabilecekler” diye konuştu.

Funda Figen

Haber Merkezi  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.