SON DAKİKA
Hava Durumu

Taşkın; “Yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın 2022 yılında Kalkım’da yapılan çalışmaları ve 2023 yılında yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2023 10:23
Haber Güncellenme Tarihi: 16.01.2023 10:23
https://www.kaleninsesi.com
Taşkın; “Yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Kalkım’da 2022 yılında güzel projelere imza atıldığını belirten Başkan Taşkın; “Kalkım’da 2022 yılında; Kalkım Sanayi Sitesi projesi, Kapalı sistem ve alt yapı çalışmalar, İçme suyu hattı projesi, Acil Poliklinik projesi, Yeni Koca çay köprüsü inşaatı çalışmalarımız hız kesmedi.” dedi.

 

“Acil Poliklinik Binasını açtık”

Başkan Taşkın Kalkım’a yapılan yatırımlardan biri olan Acil Poliklinik Binası için şunları söyledi; “Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Ak Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, Belediye Başkanları, İlçe Yöneticileri, Belde Başkanları, Misafirler ve vatandaşların Katılımlarıyla Ramazan-Sebahat Çakmak Ek Hizmet Binası Acil Poliklinik Binasının açılışını gerçekleştirdik. Kalkım için yapılan güzel projelerimizden biriydi.  Kalkım beldesi 8.500 m² arsa üzerinde bulunan Yenice Devlet Hastanesi Kalkım Ek Hizmet Binası, 205 m² Sağlık Hizmet Birimi, 95 m² Gasilhane ve Morg Birimi olmak üzere toplamda 300 m² kapalı alana sahip. Ek Hizmet Binası’nın içerisinde 1 adet tıbbi müdahale ve enjeksiyon odası, 1 adet laboratuvar odası, 1 adet Personel Dinlenme ve Çalışma odası, 1 adet Röntgen odası, üç yataklı müşahede odası, bay, bayan ve engelli tuvaleti bulunuyor.

Hibe araç desteği

Başkan Taşkın Kalkım yatırımlarından bahsederken,  Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Kalkım’a Hibe Edilen 1 Adet Portatitif Merdivenli İtfaiye Aracını teslim aldıklarını belirtti.

Çilek Festivali

Kalkım’da çilek üretiminin iyi gittiğinden bahseden Başkan Taşkın; “2022 yılında Kalkım’da üçüncüsünü düzenlediğimiz Çilek Festivali, Kültür ve Sanat Etkinlikleri yoğun katılımla gerçekleştirildi. Tuğçe Kandemir, Yavuz Bingöl, Esra sezer, Sevtuğ Kasapbaşoğlu, konserleri Kalkım halkını coşturdu.”dedi.  

 

Taşkın; “Kütüphane açılışımızı yaptık”

Kalkım’da yatırımların devam ettiğini belirten Başkan Taşkın;” Kalkım Beldemiz - Yenice Yolu üzerinde bulunan koca çayın üzerindeki eskiyen köprünün yerine yenisi yapılıyor. Tübitak Tarafından Desteklenen Bilim Fuarında öğrencilerin projeleri sergilendi. Eğitim alanında yapılan yatırımlarımızdan biri de Vali İlhami Aktaş'ın teşrifleriyle Yenice Akçakoyun Yatılı Bölge Okulu ziyaret ederek kütüphane açılışımızı da gerçekleştirdik. Kalkım için yatırımlarımıza devam edeceğiz.” Diye konuştu.

“Sanayi sitesi çalışmaları devam ediyor”

 

Sanayi sitesi projesinin devam ettiğini belirten Başkan Taşkın; “Sanayi sitesi projesini en kısa sürede tamamlamak için bölgede çalışmaların aksamadan devam ettiğini söyledi.Kalkım beldesine yakışır ve 70 dükkanın yer aldığı sanayi sitesi projesinde sona doğru yaklaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Taşkın; “Kalkım beldesi sanayisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Beldemize yakışır bu güzel projemizde 70 adet dükkan bulunuyor. Projemiz çok yakında halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.

 

Başkan Taşkın yatırımları değerlendirirken, 2023 Yılında birlikte nice güzel işler yapmaya devam etmek dileğiyle. 2023 Yılında da projelerimiz inşallah devam edecek. Her şey Kalkım için dedi.  

Funda Figen 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.