SON DAKİKA
Hava Durumu

"SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK"

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, İSO Meclis Başkanı olarak davet edildiği "Sürdürülebilir Gelecek" temalı 10. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi kapsamında açılış konuşması gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2022 09:46
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2022 09:46
https://www.kaleninsesi.com
"SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK"

İMSAD’ın 10. Uluslararası İnşaatta Kaliteli Zirvesi’nde Kale Grubu sponsorluğu kapsamında Zeynep Bodur Okyay’ın G100 Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler Kanadı Küresel Başkanı olduğu G100 Küresel Kadın Liderler Grubu’ndan, “Sürdürülebilir ve Akıllı Şehirler” konusunda alanında uzman isimlerin konuşmacı olduğu panel düzenlendi.

Zirvenin ana konuşmasını yapan Fundacion Metropoli Kurucusu ve Onursal Başkanı Alfonso Vegara, geleceğin orta kademeli şehirlerinin sahip olacağı kritik rollere, şehirlerin bölgesel entegrasyonuna ve şehir içi alanlarda karbonsuzlaşma yöntemlerine dair kritik hususlar aktardı.

Kentsel Geleceğe Doğru başlıklı ilk panel oturumu ise Novusens Inovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü Kurucusu Berrin Benli moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturum konuşmacıları olarak Naomi Tsur (Muslala Yönetim Kurulu Üyesi, İsrail Kentsel Forumu Başkanı, Kudüs Yeşil Fonu Kurucusu ve Başkanı ) Veronica Ramirez del Valle (İspanya Akıllı Şehir Kümesi Operasyon Direktörü) ve Dr.Delia Dimitriu (Smarter Mobility Solutions Direktörü, Manchester Metropolitan Üniversitesi Eski Öğretim Üyesi) yer aldı.

Havva Portakal

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.